To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bp Lechowicz u niepełnosprawnych    -   02/2/2009
Z wizytą w „Ich Lepsze Jutro”
Lepszego jutra i wiary w możliwość pokonywania trudności życzył biskup Wiesław Lechowicz niepełnosprawnym dzieciom, młodzieży i ich rodzicom. Pomocniczy biskup diecezji tarnowskiej przełamał się opłatkiem z podopiecznymi Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” w Tarnowie. Biskup odwiedził niepełnosprawnych uczęszczających do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

O tym jak zostanie wykorzystany podarowany sprzęt mówi Tomasz E. Wardzała, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia :

Ogloszenie
>

Nawiązując do nazwy Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”, bp Lechowicz zwrócił uwagę, że lepsze jutro nastało już wraz z przyjściem na świat Zbawiciela. -Jezus narodził się w troskliwej rodzinie, a jego przyjście zmieniło ludzi, począwszy od Pasterzy i Trzech Mędrców, którzy inną drogą wracali z Betlejem – mówił bp Lechowicz. Dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością życzył wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i barier, a rodzicom, opiekunom, terapeutom i wolontariuszom dziękował za codzienne pochylanie się nad człowiekiem wymagającym pomocy i troski.
Bp Lechowicz otrzymał od niepełnosprawnych wazon wykonany w czasie zajęć w pracowni rękodzieła artystycznego. Uczestnicy Warsztatu wystawili też przedstawienie jasełkowe, które w tym roku prezentowali w Tuchowie na XV Małopolskim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych osób niepełnosprawnych.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie: kanclerz Zofia Kozioł i wicekanclerz Renata Mielak. Obecni byli również przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MWSE. Była to okazja do przekazania Stowarzyszeniu sprzętu nagłośnieniowego (2 kolumn, konsoli sterującej i mikrofonu), zakupionego ze za ponad 2 tys. zł zebrane podczas tegorocznego spotkania noworocznego pracowników MWSE.

Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Tomasz E. Wardzała zwraca uwagę, że MWSE od ustawicznie wspiera działania Stowarzyszenia na rzecz niepełnosprawnych poprzez podnoszenie problemu funkcjonowania osób z niepełnosprawnością we współczesnej rzeczywistości na forum konferencji popularnonaukowych, publikację prac dotyczących tej problematyki, a także finansowanie nowatorskich form terapii. -Jedną z takich form jest kosztowna dogoterapia, stosowana w rehabilitacji ruchowej oraz umysłowej dzieci w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej – zwraca uwagę Tomasz E. Wardzała.
-W naszej uczelni z każdym rokiem pojawia się coraz więcej osób niepełnosprawnych. Staramy się otwierać na ich problemy poprzez stwarzanie odpowiednich warunków do studiowania. Powołaliśmy pełnomocnika kanclerza ds. osób niepełnosprawnych, który stara się służyć pomocą i poradą, dba o interesy tej grupy studentów, pomaga w uzyskaniu stypendiów specjalnych - mówiła odpowiedzialna za rekrutację wicekanclerz Renata Mielak.

Mecenasem spotkania opłatkowego było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., które wspiera działalność Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”. Organizacja powstała w 2005 r., by otaczać opieką osoby niepełnosprawne intelektualnie, z zaburzeniami psychicznymi i wadami układu ruchu oraz ich rodziny i opiekunów. W 2006 r. Stowarzyszenie uruchomiło w Tarnowie Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II dla 36 dorosłych osób upośledzonych umysłowo. Drugą placówką jest – działająca od 2007 r. - Aktywna Świetlica Terapeutyczna dla 50 dzieci, współfinansowana przez podatników, którzy przekazują tej organizacji 1 proc. swojego podatku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:43:58
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html