To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Okolicznościowa wystawa w Muzeum Etnograficznym   -   25/10/2003
Wczoraj o godz. 17 w Muzeum Etnograficznym otwarta została wystawa pt. "Kultura łowiecka ziemi tarnowskiej". Ekspozycję przygotowano z okazji 80-lecia PZŁ.

Ogloszenie

W salach muzealnych pojawią się trofea myśliwskie, ptaki i rzadkie, spreparowane okazy zwierząt, które są pod ochroną, a stały się ofiarami wypadków, poza tym - meble, m. in. szafa na broń, broń myśliwska, dawna i współczesna, będą też fotografie i akcesoria towarzyszące polowaniom. Odrębny kącik poświęcono kłusownikom. Łowczy Okręgowy PZŁ w Tarnowie Mirosław Łoboda mówi, że w krajach zachodnich problem "dzikich napadów" na zwierzęta z użyciem wnyków nie istnieje. W ub.r. na terenie okręgu zebrano 12 tys. sideł i wnyków. Wystawa spełni swą rolę , jeśli uświadomi zwiedzającym, jaka jest istota myślistwa. Polega ono na racjonalnym oddziaływaniu człowieka na populację zwierząt dziko żyjących w trosce o utrzymanie delikatnej równowagi pomiędzy światem roślin i zwierząt.
W ciągu wieków myśliwi wytworzyli swoistą subkulturę, której rdzeniem jest etos łowiecki, sięgający swoimi korzeniami średniowiecznej tradycji rycerskiej, a symbolem święty Hubert , od stuleci patron myśliwych.
Wystawa ma zatem charakter edukacyjny. Podczas wernisażu odbyły się konkursy: m.in. sygnalistów. (kis)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 16:05:56
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html