To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: INTARNET- Okay
  
   Europejskie Dni Tarnowa   -   11/5/2004
„Sztuka Europejskiej Ulicy - Festiwal Dziedzictwa Kultury”. Pod taką nazwą ukryły się w tym roku oczekiwane przez Tarnowian DNI TARNOWA. Impreza rozpocznie się wieczorem 3 czerwca i potrwa do niedzieli 6 czerwca. W tym czasie wyleje się daleko poza Rynek i Starówkę. W wielu miejscach Tarnowa odbywać się będą wystawy i pokazy plastyczne, imprezy sportowe, występy folklorystyczne, parady kostiumowe, przedstawienia teatralne i kabaretowe. Na Placu Kazimierza trwać ma "Jarmark Galicyjski". Rynek będzie natomiast miejscem głównie tradycyjnych, otwartych koncertów. Całość zapowiada się nadzwyczaj atrakcyjnie. Ostatnie "Dni Tarnowa" mieliśmy wszak dwa lata temu.

Ogloszenie
>

Prolog imprezy zaplanowano już w czwartek 3 czerwca. Młodzi artyści z Pracowni Jacka Kucaby zainaugurują wówczas (na większych i solidniejszych stelażach) kolejną wystawę w ramach "Otwartej Galerii Miasta Tarnowa" . W Galerii Miejskiej zaplanowano wówczas wernisaż rzeźb Justyny Koke (Sttutgart) i Janusza Janczy (Tarnów). Wieczorem na Rynku wystąpi Teatr Performer – rodzinny Teatr multimedialny i multikulturowy z Zamościa.

W piątek w południe wystartuje z ulicy Wałowej bieg masowy o charakterze „open” oraz towarzyszące mu imprezy muzyczne, kulinarne i handlowe w ramach „Festiwalu Zdrowych Nawyków". O 14.00 na placu Kazimierza rusza natomiast trzydniowy „JARMARK GALICYJSKI” - piknik etnograficzno - historyczny przygotowywany przez Muzeum Okręgowe. W programie (od piątku do niedzieli): pokazy garncarstwa, kowalstwa, wyplatanie koszyków, malowanie z Zalipiankami, pokazy walk rycerskich, prezentacja broni z epoki, bicie monet, stoiska handlowe, prezentacja gmin ościennych. O 16.00 w Ratuszu "Dni Tarnowa" zostaną zainaugurowane oficjalnie, tam też wręczone zostaną zasłużonym Tarnowianom Nagrody Miasta Tarnowa. O 17.00 zgromadzonym na Rynku mieszkańcom miasta uroczyste otwarcie "Dni" ma raz jeszcze potwierdzić prezydent Bień. Na płycie Rynku i w pasażu Tertila odbędzie się też wówczas otwarty wernisaż rzeźb Roberta KOENIGA (Manchester) i instalacji Krzysztofa MOTYKI (Rzeszów). W finałowym koncercie pierwszego dnia festiwalu wezmą udział m.in. Wojciech KLICH i jego goście: Małgorzata OSTROWSKA (ex – Lombard), Krzysztof „Zaleff” ZALEWSKI (finalista II edycji „Idola”) oraz tarnowscy artyści.

W sobotę od południa przez Park Strzelecki i ulicami miasta przejdzie kolorowa parada zespołów muzycznych, m.in. „Kóborzengo”, „Szivarvany” z europejskich miast bliźniaczych Tarnowa (Veszprem, Kiskoross, Tarnopol, Trenczyn, Blackburn). 0 15.00 w Parku rozpocznie się koncert wybranych piosenek międzywojennego Lwowa, w wykonaniu aktorów krakowskiej Piwnicy Loch Camelot.
Na płycie Rynku panował będzie wówczas hip-hop. Zaplanowano nie tylko koncerty ale też prezentacje twórców ulicznych związanych z kulturą uliczną: hip - hopową, grafitti na ścianie „Ściana Pa3”, pokazy skate’wców, happening uliczny Aprapla, prezentacje zawodowych DJ’ów – m.in. Dj Cel . W koncercie wezmą natomiast udział takie gwiazdy hip -hopu, jak Z.P.T.U., F16 , MEZO , i nagrodzony "Fryderykiem" - SiSTARS (r&b, soul, hh).

Ostatni dzień imprezy rozpocznie w Parku Strzeleckim happening „OGRÓD PRZYJAŹNI". W programie : wspólne sadzenie roślin i drzew, prezentacja dziedzictwa kulturowego Tarnowa i miast bliźniaczych, występy folklorystyczne, orkiestr dętych z Tarnopola i Trenczyna i grup tanecznych z Tarnowa, Veszprem i Kiskoros, pokazy walk bractw rycerskich. Między 14.30 a 15.30 ulicami Piłsudskiego, Kopernika, Nowy Świat, Krakowska na Rynek przejdzie i przejedzie zaprzęgami konnymi „KOROWÓD ŻYWIOŁÓW”.
Tego dnia zaplanowano również koronację Króla Bractwa Kurkowego a także - już na Rynku - pokazy walk w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Tarnowskiej . O 14.30 na Rynku i w Pasażu Tertila zaplanowano wernisaż Grzegorza Witka (Tarnów) i Borisa Schwencke (Berlin). O 15.00 przy ul. Wałowej zobaczyć będzie można spektakl "Brama" w reż. Andrzeja Sadowskiego w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru oraz teatrów ulicznych biorących udział w warsztatach teatralnych.
W koncercie "Muzyka i Taniec" na scenie głównej w Rynku wezmą udział wykonawcy zaproszeni z zaprzyjaźnionych miast oraz Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych i Zespó Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. O 18.00 rozpocznie się uroczysty koncert finałowy Festiwalu z udziałem gwiazd estrady i artystów kabaretowych. Wystąpią : PERSONEL, satyryk Krzysztof Piasecki, MIDNIGHT BAND oraz Grzegorz Turnau z zespołem. "Dni Tarnowa" zakończy, około 22.00 pokaz sztucznych ogni na Rynku.

Szczegółowy program znajdziesz tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 20:09:16
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html