Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: INTARNET- Okay
  
   Europejskie Dni Tarnowa   -   11/5/2004
„Sztuka Europejskiej Ulicy - Festiwal Dziedzictwa Kultury”. Pod taką nazwą ukryły się w tym roku oczekiwane przez Tarnowian DNI TARNOWA. Impreza rozpocznie się wieczorem 3 czerwca i potrwa do niedzieli 6 czerwca. W tym czasie wyleje się daleko poza Rynek i Starówkę. W wielu miejscach Tarnowa odbywać się będą wystawy i pokazy plastyczne, imprezy sportowe, występy folklorystyczne, parady kostiumowe, przedstawienia teatralne i kabaretowe. Na Placu Kazimierza trwać ma "Jarmark Galicyjski". Rynek będzie natomiast miejscem głównie tradycyjnych, otwartych koncertów. Całość zapowiada się nadzwyczaj atrakcyjnie. Ostatnie "Dni Tarnowa" mieliśmy wszak dwa lata temu.

Ogloszenie

Prolog imprezy zaplanowano już w czwartek 3 czerwca. Młodzi artyści z Pracowni Jacka Kucaby zainaugurują wówczas (na większych i solidniejszych stelażach) kolejną wystawę w ramach "Otwartej Galerii Miasta Tarnowa" . W Galerii Miejskiej zaplanowano wówczas wernisaż rzeźb Justyny Koke (Sttutgart) i Janusza Janczy (Tarnów). Wieczorem na Rynku wystąpi Teatr Performer – rodzinny Teatr multimedialny i multikulturowy z Zamościa.

W piątek w południe wystartuje z ulicy Wałowej bieg masowy o charakterze „open” oraz towarzyszące mu imprezy muzyczne, kulinarne i handlowe w ramach „Festiwalu Zdrowych Nawyków". O 14.00 na placu Kazimierza rusza natomiast trzydniowy „JARMARK GALICYJSKI” - piknik etnograficzno - historyczny przygotowywany przez Muzeum Okręgowe. W programie (od piątku do niedzieli): pokazy garncarstwa, kowalstwa, wyplatanie koszyków, malowanie z Zalipiankami, pokazy walk rycerskich, prezentacja broni z epoki, bicie monet, stoiska handlowe, prezentacja gmin ościennych. O 16.00 w Ratuszu "Dni Tarnowa" zostaną zainaugurowane oficjalnie, tam też wręczone zostaną zasłużonym Tarnowianom Nagrody Miasta Tarnowa. O 17.00 zgromadzonym na Rynku mieszkańcom miasta uroczyste otwarcie "Dni" ma raz jeszcze potwierdzić prezydent Bień. Na płycie Rynku i w pasażu Tertila odbędzie się też wówczas otwarty wernisaż rzeźb Roberta KOENIGA (Manchester) i instalacji Krzysztofa MOTYKI (Rzeszów). W finałowym koncercie pierwszego dnia festiwalu wezmą udział m.in. Wojciech KLICH i jego goście: Małgorzata OSTROWSKA (ex – Lombard), Krzysztof „Zaleff” ZALEWSKI (finalista II edycji „Idola”) oraz tarnowscy artyści.

W sobotę od południa przez Park Strzelecki i ulicami miasta przejdzie kolorowa parada zespołów muzycznych, m.in. „Kóborzengo”, „Szivarvany” z europejskich miast bliźniaczych Tarnowa (Veszprem, Kiskoross, Tarnopol, Trenczyn, Blackburn). 0 15.00 w Parku rozpocznie się koncert wybranych piosenek międzywojennego Lwowa, w wykonaniu aktorów krakowskiej Piwnicy Loch Camelot.
Na płycie Rynku panował będzie wówczas hip-hop. Zaplanowano nie tylko koncerty ale też prezentacje twórców ulicznych związanych z kulturą uliczną: hip - hopową, grafitti na ścianie „Ściana Pa3”, pokazy skate’wców, happening uliczny Aprapla, prezentacje zawodowych DJ’ów – m.in. Dj Cel . W koncercie wezmą natomiast udział takie gwiazdy hip -hopu, jak Z.P.T.U., F16 , MEZO , i nagrodzony "Fryderykiem" - SiSTARS (r&b, soul, hh).

Ostatni dzień imprezy rozpocznie w Parku Strzeleckim happening „OGRÓD PRZYJAŹNI". W programie : wspólne sadzenie roślin i drzew, prezentacja dziedzictwa kulturowego Tarnowa i miast bliźniaczych, występy folklorystyczne, orkiestr dętych z Tarnopola i Trenczyna i grup tanecznych z Tarnowa, Veszprem i Kiskoros, pokazy walk bractw rycerskich. Między 14.30 a 15.30 ulicami Piłsudskiego, Kopernika, Nowy Świat, Krakowska na Rynek przejdzie i przejedzie zaprzęgami konnymi „KOROWÓD ŻYWIOŁÓW”.
Tego dnia zaplanowano również koronację Króla Bractwa Kurkowego a także - już na Rynku - pokazy walk w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Tarnowskiej . O 14.30 na Rynku i w Pasażu Tertila zaplanowano wernisaż Grzegorza Witka (Tarnów) i Borisa Schwencke (Berlin). O 15.00 przy ul. Wałowej zobaczyć będzie można spektakl "Brama" w reż. Andrzeja Sadowskiego w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru oraz teatrów ulicznych biorących udział w warsztatach teatralnych.
W koncercie "Muzyka i Taniec" na scenie głównej w Rynku wezmą udział wykonawcy zaproszeni z zaprzyjaźnionych miast oraz Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych i Zespó Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. O 18.00 rozpocznie się uroczysty koncert finałowy Festiwalu z udziałem gwiazd estrady i artystów kabaretowych. Wystąpią : PERSONEL, satyryk Krzysztof Piasecki, MIDNIGHT BAND oraz Grzegorz Turnau z zespołem. "Dni Tarnowa" zakończy, około 22.00 pokaz sztucznych ogni na Rynku.

Szczegółowy program znajdziesz tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 17)Dodaj komentarz
(12-05-2004) K.G.B. :
Hip-hop - bedzie potrzebna liczna ochrona...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) hop - jeden i jedyny :
Ochrona i tak ucieknie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) ziom :
hehehehehh...spoko Mezo i ZPTUSZE....troche to razem nie pasuje:P....ale Sistars robią..hehehhe .....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) figa_ :
coś mi się widzi, że znowu gdzieś zaoszczędzono na imprezkę. Pewnie na vickach, bibliotekarzach i pedagogach oraz motywacyjnym nauczycieli. Swoją drogą w zeszłym roku starczyło kasy do sierpnia, a w tym znowu figa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) e-tam :
a kiedy azjatyckie dni Tarnowa ! Tyle, co nie tyle !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Sztuka Europejskiej Ulicy - Festiwal Dziedzictwa Kultury No, no, to juz Europa nie ma nic wiecej do zaoferowania ze swojego dziedzictwa kulturowego, tylko "sztukę ulicy"? Albo w Europie jest juz upadek cywilizacyjny, albo ktoś odpowiedzialny w urzędzie za tytuły ma szczęście do ich tragikomicznych wersji. Przy okazji zadaję rutynowe pytanie: ile za te "igrzyska" zapłacą podatnicy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2004) szczeka :2222222 2222222 szczeka@poczta.pl 
sie macie ziomki pijemy bronki pozniej troche wodeczki i ogladamy suteczki bedzie niezla muza moze sie co uda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2004) MS :
Od kiedy to politycy "drogi" kolego Popiela z UPR troszczą się o swoich podatników ? tutaj smiech:.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2004) NUDNY JEST POPIELA! :
Popiela ty sie juz zamknij, ciebie by na pustynie wywiezli i bys sial ferment ze tam za duzo piasku....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2004) LoCo :
spoko że HH ale przydała by się kiedys na rynku jakaś klubowa impreza!!!! a nie w kółko bractwa rycerskie i inne kluchy :P , no ale ciekawe kto na to się zgodzi , choć w sumie na DJ convention się zgodzili a nie jak w tamtym roku. Pozdroofka dla UM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2004) Natalia :
Nie wiem, czemu tak wszyscy krytykuja te DNI TARNOWA, przeciez od dawna nie bylo takich gwiazd w Tarnowie!! I powinniscie sie cieszyc, ze wstep bedzie wolny, a nie zastanawiac sie skad miasto mialo na taka impreze pieniadze, chyba nie zbiedniejecie!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2004) OgolonaBasia13 :
Natalia, nie dziw się pan Popiela uprawia swoją propagandę przed wyborczą bo myśli że go wybiorą do Parlamentu Europejskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) hwdmezo :
Jak mezo menda bedzie na dniach Tarnowa to lepiej niech sie przygotuje na kilka jajek ktore polecą na jego cwana łepetyne!!!! J....tego lamusaaaaa!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2004) Paweł :
Bardzo dobrze, że coś ciekawego dzieje się w naszym mieście. Z tego co zauważam to coraz częściej coś interesującego dzieje się w Tarnowie i trzymać tak dalej. Nie znoszę tylko tych maruderów którzy ciągle narzekają, krytykują i szukają dziury w całości - wieczni pesymiści. Jeśli ktoś chce się dobrze bawić to zawsze znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2004) kaska :
Hmmm czy ja dobrze przeczytałam... w programie który zamieszczony jest na stronie internetowej pisze, że dzis w Tarnowie ma wystapic Grammatik... była mowa o Mezo, ale o Grammatiku nic nie słyszałam. Czy nie orientuje się ktos czy to prawda jest?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2004) eskiMoÖ :
Hmmm.....no w sumie mozna powiedziec ze było OkaY:Ddali czadu...chociaz nie ukrywam ze mogło byc to troszke lepiej zorganizowane..ale nie no czepac sie nie bede =PNajwazniejsze ze ludzioom sie podobało..i to chyba bardzo bardzo =D No..a %.....lał sie strumieniami=*

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2004) M. :
Czy wiecie kto śpiewał tę piosenkę ? Sistars powiedziały , że za nagrodę którą wygrały w Opolu opłacą tej osobie przyjazd do Polski.Bardzo podobała mi się ta piosenka i chciałabym wiedzieć jaki ma tytuł i kto ją śpiewa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947