To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: INTARNET- Okay
  
   Europejskie Dni Tarnowa   -   11/5/2004
„Sztuka Europejskiej Ulicy - Festiwal Dziedzictwa Kultury”. Pod taką nazwą ukryły się w tym roku oczekiwane przez Tarnowian DNI TARNOWA. Impreza rozpocznie się wieczorem 3 czerwca i potrwa do niedzieli 6 czerwca. W tym czasie wyleje się daleko poza Rynek i Starówkę. W wielu miejscach Tarnowa odbywać się będą wystawy i pokazy plastyczne, imprezy sportowe, występy folklorystyczne, parady kostiumowe, przedstawienia teatralne i kabaretowe. Na Placu Kazimierza trwać ma "Jarmark Galicyjski". Rynek będzie natomiast miejscem głównie tradycyjnych, otwartych koncertów. Całość zapowiada się nadzwyczaj atrakcyjnie. Ostatnie "Dni Tarnowa" mieliśmy wszak dwa lata temu.

Ogloszenie

Prolog imprezy zaplanowano już w czwartek 3 czerwca. Młodzi artyści z Pracowni Jacka Kucaby zainaugurują wówczas (na większych i solidniejszych stelażach) kolejną wystawę w ramach "Otwartej Galerii Miasta Tarnowa" . W Galerii Miejskiej zaplanowano wówczas wernisaż rzeźb Justyny Koke (Sttutgart) i Janusza Janczy (Tarnów). Wieczorem na Rynku wystąpi Teatr Performer – rodzinny Teatr multimedialny i multikulturowy z Zamościa.

W piątek w południe wystartuje z ulicy Wałowej bieg masowy o charakterze „open” oraz towarzyszące mu imprezy muzyczne, kulinarne i handlowe w ramach „Festiwalu Zdrowych Nawyków". O 14.00 na placu Kazimierza rusza natomiast trzydniowy „JARMARK GALICYJSKI” - piknik etnograficzno - historyczny przygotowywany przez Muzeum Okręgowe. W programie (od piątku do niedzieli): pokazy garncarstwa, kowalstwa, wyplatanie koszyków, malowanie z Zalipiankami, pokazy walk rycerskich, prezentacja broni z epoki, bicie monet, stoiska handlowe, prezentacja gmin ościennych. O 16.00 w Ratuszu "Dni Tarnowa" zostaną zainaugurowane oficjalnie, tam też wręczone zostaną zasłużonym Tarnowianom Nagrody Miasta Tarnowa. O 17.00 zgromadzonym na Rynku mieszkańcom miasta uroczyste otwarcie "Dni" ma raz jeszcze potwierdzić prezydent Bień. Na płycie Rynku i w pasażu Tertila odbędzie się też wówczas otwarty wernisaż rzeźb Roberta KOENIGA (Manchester) i instalacji Krzysztofa MOTYKI (Rzeszów). W finałowym koncercie pierwszego dnia festiwalu wezmą udział m.in. Wojciech KLICH i jego goście: Małgorzata OSTROWSKA (ex – Lombard), Krzysztof „Zaleff” ZALEWSKI (finalista II edycji „Idola”) oraz tarnowscy artyści.

W sobotę od południa przez Park Strzelecki i ulicami miasta przejdzie kolorowa parada zespołów muzycznych, m.in. „Kóborzengo”, „Szivarvany” z europejskich miast bliźniaczych Tarnowa (Veszprem, Kiskoross, Tarnopol, Trenczyn, Blackburn). 0 15.00 w Parku rozpocznie się koncert wybranych piosenek międzywojennego Lwowa, w wykonaniu aktorów krakowskiej Piwnicy Loch Camelot.
Na płycie Rynku panował będzie wówczas hip-hop. Zaplanowano nie tylko koncerty ale też prezentacje twórców ulicznych związanych z kulturą uliczną: hip - hopową, grafitti na ścianie „Ściana Pa3”, pokazy skate’wców, happening uliczny Aprapla, prezentacje zawodowych DJ’ów – m.in. Dj Cel . W koncercie wezmą natomiast udział takie gwiazdy hip -hopu, jak Z.P.T.U., F16 , MEZO , i nagrodzony "Fryderykiem" - SiSTARS (r&b, soul, hh).

Ostatni dzień imprezy rozpocznie w Parku Strzeleckim happening „OGRÓD PRZYJAŹNI". W programie : wspólne sadzenie roślin i drzew, prezentacja dziedzictwa kulturowego Tarnowa i miast bliźniaczych, występy folklorystyczne, orkiestr dętych z Tarnopola i Trenczyna i grup tanecznych z Tarnowa, Veszprem i Kiskoros, pokazy walk bractw rycerskich. Między 14.30 a 15.30 ulicami Piłsudskiego, Kopernika, Nowy Świat, Krakowska na Rynek przejdzie i przejedzie zaprzęgami konnymi „KOROWÓD ŻYWIOŁÓW”.
Tego dnia zaplanowano również koronację Króla Bractwa Kurkowego a także - już na Rynku - pokazy walk w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Tarnowskiej . O 14.30 na Rynku i w Pasażu Tertila zaplanowano wernisaż Grzegorza Witka (Tarnów) i Borisa Schwencke (Berlin). O 15.00 przy ul. Wałowej zobaczyć będzie można spektakl "Brama" w reż. Andrzeja Sadowskiego w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru oraz teatrów ulicznych biorących udział w warsztatach teatralnych.
W koncercie "Muzyka i Taniec" na scenie głównej w Rynku wezmą udział wykonawcy zaproszeni z zaprzyjaźnionych miast oraz Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych i Zespó Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. O 18.00 rozpocznie się uroczysty koncert finałowy Festiwalu z udziałem gwiazd estrady i artystów kabaretowych. Wystąpią : PERSONEL, satyryk Krzysztof Piasecki, MIDNIGHT BAND oraz Grzegorz Turnau z zespołem. "Dni Tarnowa" zakończy, około 22.00 pokaz sztucznych ogni na Rynku.

Szczegółowy program znajdziesz tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 3, 2022 19:12:03
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html