To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   02/2/2009
Niszczą co tylko się da
Nie wiem, jaki klucz przyjmuje rzecznik prasowy tarnowskiej policji, sumiennie co ranek nadsyłając informacje, jest bowiem rzeczą naturalną, że wobec ich mnogości mamy do czynienia z subiektywnym wyborem, (a wiem o wielu przypadkach policji zgłoszonych, a w serwisie prasowym nie uwzględnionych). Gdyby jednak dobór nadsyłanych informacji przyjąć jako miarodajne spektrum wydarzeń, można odnieść wrażenie, że rośnie liczba aktów wandalizmu i można tylko dywagować, ile z nich jest wynikiem pospolitego chamstwa „tubylczych plemion”, a ile efektem chęci „zemsty” czy szantażu, czyli nieudanej (póki co?) próby wymuszenia okupu za „ochronę” np. samochodu. W każdym razie dużym zapałem musieli się wykazać przestępcy, którzy w Woli Rzędzińskiej zniszczyli ogrodzenie prywatnej posesji łamiąc metalowe słupki i rozbijając betonową podmurówkę na długości 12 metrów. W podobny sposób niepokoi liczba rozbojów i napadów, choć w przypadku sprawcy który sterroryzował nożem ekspedientkę w pewnym sklepie, fakt powołania specjalnej grupy dochodzeniowo śledczej zajmującej się tylko tą sprawą, musi budzić mieszane uczucia. Pomijając jednak aspekt tego, ile przestępstw, w tym tych z użycie przysłowiowych sztachet jest policji w ogóle zgłaszanych i pomijając również te „drobne” przestępstwa, gdy grupa dobrze zbudowanych mężczyzn określanych przez sprzedawczynie jako „Cyganie” wkracza do małego sklepiku biorąc co chce (czego w „Kronice...” nie ma), w minionym tygodniu moją uwagę przyciągnął złodziej – jak sądzę „kolekcjoner na wszelki wypadek”, który ukradł m.in. dwadzieścia sztuk ręcznie malowanych obrazów z wizerunkami świętych...

Ogloszenie
>

Kradzieże
W nocy w Kąśnej Górnej nieznany sprawca ukradł zaparkowany na prywatnej posesji samochód marki VW Golf, o wartości 5 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca miejscowości.
W Skrzyszowie w godzinach nocnych nieznany sprawca wyłamał drzwi wejściowe do pomieszczenia gospodarczego i ukradł wkrętarkę, wiertarkę i inne elektronarzędzia powodując straty w wysokości 800 złotych na szkodę mieszkańca Tarnowa.
W Tarnowie na ul. Klikowskiej nieznany sprawca dostał się do wnętrza niezamieszkałego domu wybijając szybę w jednym z okien i ukradł 20 sztuk ręcznie malowanych obrazów z wizerunkami świętych i podobiznami członków rodziny pokrzywdzonego, a także albumy fotograficzne, zegar ścienny, narzędzia monterskie, przedłużacze elektryczne i dymion. Właściciel skradzionego mienia wycenił jego wartość na 7,5 tysiąca złotych.

Zniszczenie mienia
W Woli Rzędzińskiej nieznani sprawcy zniszczyli ogrodzenie prywatnej posesji łamiąc metalowe słupki i rozbijając betonową podmurówkę na długości 12 metrów. Starty powstałe w wyniku ich działania oszacowano na 2 tysiące złotych. Policjanci Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 16-to i 15-latka z Jodłówki Wałków, którzy przyznali się do dewastacji mienia.
Nieznany sprawca rozbił przednią szybę w samochodzie marki Renault, zaparkowanym przed sklepem spożywczo-przemysłowym w Karwodrzy, w gminie Tuchów. Wartość strat wyceniono na 500 złotych. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych.>br? Na ul. Goldhammera w Tarnowie został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Katowic, który kopiąc w boczne lusterko samochodu marki Ford Focus spowodował jego zniszczenie. Starty na szkodę mieszkańca Tarnowa wynoszą 450 złotych. Sprawca w chwili czynu znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z KP Tarnów Zachód zatrzymali 19-letniego mieszkańca Koszyc Wielkich. Mężczyzna na stacji paliwowej przy ul. Krakowskiej uszkodził wąż jednego z dystrybutorów, powodując starty w wysokości 300 złotych na szkodę właściciela. Jak wykazało badanie, sprawca miał blisko promil alkoholu we krwi.

Rozboje, napady
26 stycznia Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec sprawcy rozboju z użyciem noża, do którego doszło w Radłowie na osobie taksówkarza, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Jak już informowaliśmy, 27 stycznia około godziny 19:20 do kiosku przy ul. Klikowskiej w Tarnowie wtargnął zamaskowany mężczyzna. Na głowie miał ciemną czapkę. Grożąc ekspedientce użyciem noża zażądał wydania pieniędzy. Z otwartej szuflady zabrał gotówkę w kwocie 700 złotych, wychodząc wziął ze sobą kilka kart doładowujących oraz kilka opakowań gum do żucia. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa śledczych, zabezpieczająca ślady. W ramach KMP Tarnów powołano specjalną grupę policjantów, którzy zajmują się wyłącznie tą sprawą. Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Policja prosi ewentualnych świadków bądź osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego napadu i jego sprawcy o kontakt z policją pod numerem 997.
28 stycznia o godzinie 6 rano na ul. Legionów w Tarnowie, nieznany sprawca wyrwał mieszkance Tarnowa torebkę z pieniędzmi w kwocie 210 złotych, telefonem komórkowym, dowodem osobistym, prawem jazdy i innymi dokumentami. Sprawca wyrywając kobiecie torebkę uderzył ją w plecy, w wyniku czego kobieta upadła doznając stłuczenia łokcia.

Pobicia
29 stycznia wieczorem, na rynku w Żabnie został pobity młody mieszkaniec Tarnowa. Napastnicy zadawali mu ciosy rękami i kopali, powodując obrażenia ciała w postaci zasinienia oka, urazu nosa, zadrapań i siniaków. W wyniku podjętych, bezpośrednio po zgłoszeniu czynności przez policjantów z Żabna, sprawcy zostali zatrzymani. Są nimi miejscowi 19- i 16-latek. Jak ustalono obaj byli nietrzeźwi.
W godzinach nocnych w Lubczy czterech napastników pobiło mieszkańca miejscowości, zadając mu ciosy pięściami. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci zasinień klatki piersiowej, a także urazu głowy. Policjanci z Tuchowa zatrzymali dwóch napastników – 34-latka i 22-letnią kobietę, oboje pochodzą z Lubczy. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

Za kółkiem
26 stycznia w godzinach wieczornych w Siedliskach doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem Skoda Felicja 47-letni mieszkaniec Buchcic, jadąc drogą K1398 i dojeżdżając do skrzyżowania z drogą W 977, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, przejechał przez skrzyżowanie, zjechał ze skarpy i wpadł przodem pojazdu do strumienia. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci potłuczeń i urazu głowy doznała pasażerka, 75-letnia mieszkanka Buchcic. Kobieta przebywa w szpitalu. Kierujący był trzeźwy.
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali w Gorzycach kierującego ciągnikiem Ursus, 29-letniego mieszkańca Gorzyc, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Traktorzysta ciągnął za sobą nieoświetlone przyczepy, a na widok policjantów porzucił pojazd i uciekł.
W Karwodrzy, w gminie Tuchów został zatrzymany do kontroli drogowej 34-letni mieszkaniec Buchcic, który poruszając się rowerem. Kierujący był trzeźwy, natomiast naruszył orzeczony sądownie zakaz prowadzenia rowerów.
Z policyjnego serwisu prasowego zebrał i skomentował: M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 19:07:31
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html