Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   20 mln na drogi i mosty    -   03/2/2009
Wieści z Borzęcina
Po dwóch etapach modernizacji drogi wojewódzkiej 964 przebiegającej przez Borzęcin Dolny, których koszt realizacji zamknął się kwotą blisko 7 milionów złotych przygotowywana jest realizacja trzeciego, końcowego etapu obejmującego m.in. przebudowę obiektów inżynieryjnych, w tym mostu na rzece Uszwicy, jak również budowę ciągów pieszych wraz z kładką na rzece Uszwica. Środki na jego realizację w kwocie 8 milionów złotych zostały zabezpieczone w budżecie Województwa Małopolskiego w ramach Programu „Żwirownie” – informuje „Kurier Borzęcki”. To jednak nie jedyna inwestycja...

Ogloszenie
>

W ramach tego samego Programu zabezpieczono również środki na przebudowę 6 kilometrowego odcinka drogi powiatowej DP 1421K na odcinku Bielcza – Dębno, której koszt realizacji szacuje się na kwotę 6,8 miliona złotych. Po dopięciu prac dokumentacyjnych kosztem ponad 12 milionów złotych rozpocznie się również modernizacja ciągu dróg powiatowych Bielcza – Borzęcin Górny – Borzęcin Dolny (ponad 9 km) oraz Zaborów – Górka, na którą Zarząd Powiatu Brzeskiego zabezpieczył środki finansowe i pozyskał 5,8 miliona dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, działanie 4.1 rozwój infrastruktury drogowej, schemat C drogi powiatowe.

W sumie w najbliższych dwóch, trzech latach na które planowana jest realizacja i zakończenie przebudowy dróg i mostów, na terenie samej gminy Borzęcin, nie licząc dróg gminnych, w modernizację dróg zaangażowane zostaną środki finansowe rzędu blisko 20 milionów złotych. -To zdecydowanie poprawi infrastrukturę w zakresie ciągów drogowych o największym natężeniu ruchu - dróg powiatowych i wojewódzkich, a te na terenie naszej gminy znajdują się w najgorszym stanie technicznym – mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak –Cieszy fakt, że potrzeby gminy Borzęcin w tym zakresie zostały dostrzeżone zarówno przez samorząd województwa, jak i powiatu – kontynuuje gospodarz gminy. Jak informuje wójt gminy Borzęcin, czynione są również starania w kierunku przebudowy układu komunikacyjnego gminy Borzęcin poprzez budowę blisko 10 kilometrów nowych dróg to jest północnego i wschodniego obejścia Borzęcina. Zadania te zostały jednak zapisane w II i III etapie Programu „Żwirownie” i mają szansę na realizację w dalszej perspektywie czasu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl