To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnowska konferencja w Międzynarodowym Dniu Walki z Rakiem    -   05/2/2009
Chroń to co najcenniejsze !
Dzień 4 lutego obchodzi się jako Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. W wyjątkowy sposób postanowiono uczcić go w Tarnowie, gdzie zorganizowano konferencję naukową z cyklu „Chroń to co najcenniejsze”. W Auli Centrum Nowoczesnych Technologii przy PWSZ ul. Mickiewicza 8 z inicjatywy posłanek Beata Małeckiej – Libery i Urszuli Augustyn spotkali się tarnowscy lekarze - onkolodzy, praktycy codziennej walki z tą wciąż jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Wśród zaproszonych gości był także wiceminister zdrowia Marek Haber. Po konferencji uczestnicy sympozjum złożyli wizytę w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Każdego roku na raka piersi zapada 10 tys. Polek i z powodu tego nowotworu umiera 5 tys. pacjentek. Co roku około 3500 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, połowa z nich umiera.
Dane epidemiologiczne o zachorowalności i umieralności na raka piersi i szyjki macicy w naszym kraju, w porównaniu z innymi państwami Europy są alarmujące.
25 kwietnia 2008 r. w Belwederze miało miejsce uroczyste podpisanie deklaracji nawołującej do stworzenia i realizacji nowoczesnego, kompleksowego programu profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet. Inicjatorkami deklaracji są Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Maria Kaczyńska oraz Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA.
Parlamentarzystki podjęły inicjatywę propagowania profilaktyki. Wspierając deklarację podjęły się realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego skierowanego do kobiet na terenie całego kraju. Działania podejmowane w ramach akcji to cykl konferencji z udziałem lekarzy specjalistów pt. „Chroń to co najcenniejsze”.
Akcja zyskała aprobatę i poparcie Marszałka Sejmu RP Pana Bronisława Komorowskiego oraz przewodniczącego Klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Chlebowskiego, Parlamentarnej Grupy Kobiet i Ministerstwa Zdrowia. W Tarnowie zorganizowana została pod patronatem Prezydenta Ryszarda Ścigały.
- Naszym celem nadrzędnym jest zmniejszenie śmiertelności wśród Polek zapadających na choroby nowotworowe - deklarowały organizatorki tarnowskiej konferencji z cyklu „Chroń to co najcenniejsze”.

Podczas konferencji swoje wystąpienia mieli: prof. dr hab. n. med. Leszek Kołodziejski - kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie (“Podstawy edukacyjno – przesiewowych programów wczesnego wykrywania raka piersi”) , lek. med. Juliusz Kacalski - ordynator oddziału ginekologicznego Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie („Wybrane aspekty profilaktyki i wczesnego wykrywania raka narządu rodnego”) oraz lek. med. Maria Srebro - Stańczyk, ordynator oddziału onkologii klinicznej Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie, specjalista chemioterapii nowotworów, onkolog kliniczny („Rak piersi mity i fakty. Rola profilaktyki onkologicznej w chorobach nowotworowych”).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 21:45:48
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html