Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wkrótce rozpocznie się przebudowa Tarnowskiego Teatru    -   05/2/2009
Umowa już podpisana
Ponad 10 mln zł kosztować będzie kompleksowa modernizacja Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego, o zakresie której wielokrotnie już pisaliśmy. We wtorek została uroczyście podpisana umowa o dofinansowanie prac przez samorząd wojewódzki. W obecności wicemarszałka Romana Ciepieli, umowę podpisał marszałek Małopolski Marek Nawara i prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. Wysokość dofinansowania wyniesie ponad 7,5 mln zł. To nie jedyna taka umowa, podpisana w ostatnim czasie, w wyniku której beneficjentem niemałych środków staje się nasze miasto lub region tarnowski.

Posłuchaj rozmowy z dyrektorem Edwardem Żentarą :

Ogloszenie

Wartość zadania wynosi 10.347.090 zł, wysokość dofinansowania – 7.760.317, przy 2.586.773 zł wkładu własnego. Prace modernizacyjne obejmą: dobudowę nowej części frontowej budynku w formie przeszklonej otwartej przestrzeni z salą kameralną, lokalizację szatni przy korytarzu dużej sali, przeniesienie sanitariatów z poziomu piwnicy na parter, adaptację pomieszczeń piwnicznych na magazyny ubiorów i rekwizytów teatralnych, przeniesienie sali kameralnej z przestrzeni budynku do nowej sali w przestrzeni foyer, adaptację pomieszczenia po małej sali teatralnej na pomieszczenia administracji, modernizację placu przed teatrem, wymianę instalacji wodno - kanalizacyjnej, CO, elektrycznej i teletechnicznej, zapewnienie dostępu do obiektu osobom niepełnosprawnym, zapewnienia bezpieczeństwa p.poż., poprawę komfortu dla publiczności na widowni dużej i małej sceny, poprawę wyposażenia obiektu w nowoczesny sprzęt oświetleniowo-akustyczny, poprawę warunków pracy i umożliwienie stosowania nowych technologii, co w efekcie wpłynie na rozwój działań twórczych i osiągania lepszych efektów artystycznych dostosowanych do wymagań publiczności – zwłaszcza młodej, ułatwienie komunikowania się z publicznością poprzez usytuowanie w foyer stanowisk obsługi widza, sprzedaży biletów, informacji i promocji, doprowadzenia stanu technicznego budynku do stanu właściwego.
W ramach modernizacji powiększone zostanie m.in. tzw. okno sceny, przebudowana widownia – zniknie balkon, widzowie zaś siedzieć będą w układzie amfiteatralnym (podniesienie widowni); na zapleczu, gdzie znajduje się wewnętrzny dziedziniec wokół którego usytuowane są pracownie, zostanie postawiony nowy budynek, zaś sam front teatru przesunięty zostanie do przodu. Zmieniona zostanie również lokalizacja małej sceny i biura organizacji widowni.

Jak stwierdza dyrektor teatru Edward Żentara, wyposażenie teatru w nowoczesny sprzęt wymagać będzie dodatkowych środków. Wkrótce miasto ma głosić przetargi na modernizację i istnieją duże szanse na to, aby prace rozpoczęły się już w czerwcu. W związku z tym rozważane jest przesunięcie festiwalu komedii „Talia” na kwiecień, choć jak zauważa dyrektor, szanse na to są niewielkie; w przeciwnym wypadku festiwal odbywać się będzie w dotychczasowym, jesiennym terminie, ale poza teatrem, z wykorzystaniem m.in. MCK lub sali teatralnej w Pałacu Młodzieży, która po kilkunastu latach „zamknięcia na głucho” ma zostać w tym roku wyremontowana. W związku z modernizacją, w innych przestrzeniach, m.in. w TCK, grane będą spektakle – Edward Żentara planuje w tym roku jeszcze kilka premier; częściej aktorzy Tarnowskiego Teatru będą również grać gościnnie, na terenie całego kraju. Zgodnie z planem wszystkie prace powinny zakończyć się jesienią przyszłego roku, potem nastąpi trwająca zwykle parę miesięcy procedura odbioru. W starym – nowym teatrze pierwszą premierę zobaczymy więc w grudniu 2010 lub w styczniu 2011 roku.
MP

Foto: G. Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(06-02-2009) Dulska :
Wnioskuję równocześnie o głęboką modernizację personalną zespołu tarnowskiego teatru, od tej naftaliny, stęchlizny i podobnych klimatów globusa można dostać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2009) Gal :
Popieram Panią Dulską! Od tego trzeba byłoby rozpocząć "przebudowę" teatru !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2009) Kris :
Najlepiej trzasnac jakis dobry impresariat. Nudno ogladac w kollko tych samych aktorow. No i zeby w koncu jakies gwiazdy sie pojawily!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2009) Do Krisa :
Jedź do Mościc. Pszoniak, Skolimowski, Seweryn, Szykulska, Kuna, Mohr, Machalica, Zamachowski, Umer, Nowicki, Dudziński, Motion Trio, Lao Che, Bem, Ptaszyn Wróblewski i wielu innych. Wszyscy tam byli w ubiegłym roku. A 28 będzie Wierzbicki i Rutkowski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl