To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: INTARNET- Okay
  
   Bronić Europy przed Unią Europejską   -   12/5/2004
W Tarnowie gościł dzisiaj znany publicysta Stanisław Michalkiewicz. Inaugurował on w ten sposób lokalną kampanię wyborczą Unii Polityki Realnej do Parlamentu Europejskiego. Michalkiewicz jest liderem tej partii na liście do PE w okręgu nr 10 (małopolsko-świętokrzyskim), drugi na tej liście jest Wojciech Popiela - od niedawna szef struktur małopolskich partii i prezes oddziału tarnowskiego.

Ogloszenie
>

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie tarnowskiego oddziału UPR dziennikarze pytali m.in. o cel uczestnictwa UPR w kampanii wyborczej do instytucji, jawnie i ostro krytykowanych przecież przez tę partię od dawna. - Startujemy w wyborach i chcemy zasiadać w parlamencie europejskim, aby obronić Europę przed Unią Europejską, która jest niemądrym, nienaturalnym a nawet złowrogim eksperymentem politycznym - odpowiadał Stanisław Michalkiewicz. Jednym z założeń UE jest rywalizacja ze Stanami Zjednoczonymi a to pomysł po prostu głupi i z góry skazany na niepowodzenie. Bo po co rywalizać z USA, które Europie nie okazywały żadnej wrogości ?
Michalkiewicz mówił też o chęci sprzeciwienia się oligarchizacji władzy i życia politycznego, która jest wewnętrznym celem pomysłodawców Unii. W niedawnej jeszcze Polsce "przedunijnej" były prezes UPR oceniał grupę oligarchów, faktycznie zarządzających krajem na około 30 osób. Ilość tomów europejskiego prawa i unijnych dyrektyw, przekraczająca możliwości poznania nie tylko tzw. "zwykłych" ludzi, ale też jak najbardziej "niezwykłych" (fachowców w dziedzinie prawa) - jest z kolei najlepszym dowodem na to jakim narzędziem niewolenia obywateli dysponują oligarchowie "unijni". - Wszyscy jesteśmy przestępcami, tylko o tym jeszcze nie wiemy ! Przepisy unijne służą głównie oligarchii, która zawsze nas może skarcić - podkreślał Michalkiewicz.

Michalkiewicz odpowiadał też na pytania o potencjalne, przyszłe sojusze w europarlamencie (deputowani w PE nie dzielą się na frakcje narodowe ale zasilają szeregi określonych, politycznych ugrupowań europejskich reprezentowanych w tym ciele uchwałodawczym). - W Parlamencie Europejskim nie zasiadają tylko euroentuzjaści. Słyszymy głosy wcale licznych ugrupowań, które widzą Unię Europejską podobnie jak UPR, np. "Europa Narodów". Ponadto zamierzamy się sprzymierzać ze wszystkimi siłami ponadpolitycznymi, np. z myśliwymi, którzy sprzeciwiają się wprowadzaniu unijnych ograniczeń w tradycyjnych polowaniach na lisa, co jest ostatnio jednym z żywiej kontestowanych pomysłów w Wielkiej Brytanii.

Liderzy listy UPR w okręgu małopolsko-świętokrzyskim poświęcili dziś najwięcej czasu mediom. Poza konferencją udzielili też kilku wywiadów tarnowskim dziennikarzom. Popołudniu spotkali się na zamkniętym spotkaniu z członkami lokalnych struktur partii i sympatykami UPR w Tarnowie. Duże spotkanie z wyborcami zaplanowano natomiast w sobotę 29 maja 2004 o godz. 18.30 w Klubie Gwiazda przy ul.Kopernika 7.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 3, 2022 19:13:00
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html