To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Strefa aktywności gospodarczej w Wojniczu będzie większa    -   05/2/2009
Zielony Park, z zielonym światłem dla inwestycji
Wczoraj rano w siedzibie Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. wicemarszałek Roman Ciepiela dokonał uroczystego podpisania i wręczenia umowy związanej z objęciem przez Województwo Małopolskie akcji podwyższających kapitał TARR S.A. Województwo Małopolskie przyjmując ofertę TARR S.A. wnosi aportem grunty zlokalizowane na terenie Zielonego Parku Przemysłowego w Wojniczu. Agencja wykorzysta je do utworzenia większych terenów inwestycyjnych, co ma bezpośrednio wpłynąć na ożywienie gospodarcze regionu, m.in. skutkować powstaniem nowych miejsc pracy.

Ogloszenie
>

Wojnicz i jego działający od 1999r. Zielony Park Przemysłowy jest jednym z lepiej przygotowanych miejsc do inwestycji. Jego wartość niebotycznie wzrośnie wraz z budową autostrady Kraków – Tarnów. Umiejscowienie między ważnymi ośrodkami przemysłowymi, przy dobrej komunikacji będzie pierwszorzędnym atutem.
Dlaczego „Zielony”? Otóż wszyscy inwestorzy zobowiązani są do przestrzegania przyjaznych, ale rygorystycznych przepisów dotyczących ochrony środowiska a ponadto 10 % swojego terenu muszą przeznaczyć na zieleń, stanowiącą naturalne bufory dla działalności gospodarczej. Na trenie Zielonego Parku pracuje już ponad 400 osób, a bardziej znanymi firmami tam działającymi jest -Jeronimo Martins Dystrybucja S.A., Solid Parkiet i Leg Bud. Dzięki aportowi rzeczowemu Sejmiku Województwa Małopolskiego jednym z gospodarzy parku przemysłowego stała się Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, która włada 13 hektarami na tym obszarze. Wczoraj w siedzibie Agencji wicemarszałek województwa Roman Ciepiela i prezes zarządu TARR Leszek Nowicki podpisali dokumenty w tej sprawie. Spotkanie miało charakter uroczysty, ponieważ stosownym formalnościom stało się zadość już nieco wcześniej. Dzięki temu TARR już w tym tygodniu podpisał pierwsza umowę inwestorską ze znaną firmą, która na ternie Wojnicza będzie segregowała, demontowała i uzdatniała urządzenia kserograficzne.
Jak poinformował wicemarszałek województwa Roman Ciepiela centralne cięcia budżetowe nie dotkną finansów samorządu małopolskiego, który w tym roku ma do dyspozycji prawie 2 mld zł. Większość z tych pieniędzy przeznaczonych jest na inwestycje, pobudzających gospodarkę. Uproszczono procedury przetargowe i konkursowe, dzięki temu już na początku roku urząd marszałkowski podpisał szereg umów w dziedzinie budowy dróg, budownictwa i remontów, w sumie na ponad 700 mln zł. W tej puli są m.in. środki na remont i modernizacje tarnowskiego teatru. Dla firm przechodzących proces restrukturalizacji (w powiecie tarnowskim m.in. HSG, Zakłady Azotowe i Mechaniczne) będzie przeznaczonych 12 mln zł pomocy – w tym przede wszystkim na przekwalifikowanie pracowników. Istotna pomocą dla przedsiębiorców będzie 10 mln euro przeznaczonych na fundusz poręczeń kredytowych będących zabezpieczeniem dla banków. Ponieważ powiat tarnowski w porównaniu z innymi w województwie jest słabszy w tzw. wskaźnikach przedsiębiorczości, tutejsi managerowie będą mieli w skali województwa pewne ułatwienia. Przykładowo przy projektach, w których przewidziana jest 40 procentowa dotacja na pokrycie kosztów inwestycji przedsiębiorstw, jeżeli biznesmen działa na terenie powiatu tarnowskiego może liczyć na większe o 5 % pokrycie wydatków.
Artur Kubanik

Posłuchaj wypowiedzi wicemarszałka Ciepieli :Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:07:08
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html