To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Myśl na drodze za siebie i za innych    -   09/2/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień obfitował w zdarzenia drogowe, w tym potrącenia pieszych. Do tragicznego zdarzenia doszło 4 lutego w Gromniku – kierowca potrącił leżącego na jezdni 48-letniego mieszkańca tej miejscowości. Na podwójnym gazie jechał natomiast 60-letni mieszkaniec Słotowej, zatrzymany przez policjantów z Tuchowa – mężczyzna nie był nawet w stanie dmuchnąć w alkomat. Wśród kradzieży uwagę zwraca włamanie do jednej z firm w Wojniczu – nieznany na razie sprawca wyłamał okno znajdujące się na I piętrze i ukradł z wnętrza pieniądze w kwocie 25 tys. zł. Nie obłowił się za to 21-letni tarnowianin, zatrzymany przez policję po wybiciu w godzinach nocnych szyby w kiosku Ruch i kradzieży... paczki papierosów o wartości 8 zł. Natomiast poczynione przez niego szkody wyceniono na 300 zł. Ponadto policja aresztowała dwóch młodzieńców posiadających narkotyki. Jeden z nich miał 0,29, a drugi aż 0,086 grama amfetaminy...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Policjanci z komisariatu w Wojniczu zatrzymali 13-letniego mieszkańca Faściszowej, który w okresie od 25 stycznia do 1 lutego, na terenie Zakliczyna dokonał kradzieży 3 telefonów komórkowych, o łącznej wartości blisko 1400 złotych, na szkodę mieszkańców Wesołowa i Zakliczyna. Skradzione mienie zostało odzyskane. Chłopak przyznał się do kradzieży, o jego losie zdecyduje sąd dla nieletnich.
Dzielnicowi z KP Tarnów Centrum ujawnił w jednym z mieszkań przy ul. Fredry w Tarnowie nielegalny pobór energii elektrycznej, przez 57-letniego właściciela. Na miejscu czynności wykonywano wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego, którzy oszacują wartość strat.
W nocy nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego na ul. Kapitulnej w Tarnowie samochodu marki Polonez. Po rozbiciu szyby w drzwiach od strony kierowcy, ukradł z jego wnętrza radioodtwarzacz, wart 50 złotych.
Nieuwagę barmanki jednego z lokali przy ul. Rynek w Tarnowie wykorzystał złodziej, który ukradł kobiecie znajdujący się pod ladą baru telefon komórkowy, o wartości 450 złotych.
W nocy w Wojniczu na ul. Podlesie nieznany sprawca wyłamał okno znajdujące się na I piętrze budynku jednej z firm i ukradł z wnętrza pieniądze w kwocie 25 tys. złotych.

Zniszczenie mienia
W miejscowości Zaczarnie nieznany sprawca uszkodził budynek klubu sportowego malując elewację. Wartość strat na szkodę Urzędu Gminy w Lisiej Górze wynosi 2,5 tysiąca złotych.

Pobicia, rozboje
W Tuchowie zatrzymano 4 mieszkańców miejscowości, 14- i 15-letnich, którzy pobili swojego szkolnego kolegę wywracając go na ziemię i zadając ciosy po twarzy. Pokrzywdzony doznał rozcięcia wargi i krwiaka jamy ustnej. Sprawą chłopców zajmie się sąd dla nieletnich.

Za kółkiem
Kierujący samochodem Renault Laguna 24-letni mieszkaniec Nowych Żukowic, jadąc w Lisiej Górze ul. Zagumnie, potracił 11-letnią dziewczynkę, mieszkankę miejscowości, która wbiegła na jezdnię zza autobusu omijanego przez kierowcę. Dziecko trafiło do szpitala, gdzie stwierdzono u niego złamanie kości podudzia. Po zaopatrzeniu medycznym opuściło szpital. Badanie kierującego wykazało, że był trzeźwy.
W Tarnowie, w godzinach popołudniowych kierujący samochodem VW Polo 56-letni mieszkaniec Szczepanowic, jadąc ul. Szkotnik w kierunku ul. Szujskiego, ominął pojazd z lewej strony, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych umożliwiając przejście pieszemu, w skutek czego potrącił 86-letniego pieszego mieszkańca Tarnowa, który doznał obrażeń ciała w postaci złamania kości podudzia. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
Nietrzeźwy za to był kierowca Fiata 126P, 60-letni mieszkaniec Słotowej, zatrzymany przez policjantów z Tuchowa do kontroli drogowej w Lubczy. Kierujący nie był w stanie wykonać badania na trzeźwość, w związku z czym pobrana została mu krew do badań, na którego wynik trzeba będzie poczekać.
Tragiczny wypadek wydarzył się 4 lutego po południu na ul. Pogórze w Gromniku. Kierujący samochodem Ford Mondeo, 56-letni mieszkaniec miejscowości, jadąc w kierunku drogi nr 977, potrącił leżącego na jezdni 48-letniego mieszkańca Gromnika, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy.
Do innego wypadku doszło tego samego dnia w Siemiechowie, gdzie Fordem Escortem, drogą nr W980 w kierunku Zakliczyna jechał 19-letni mieszkaniec Siemiechowa. Wykonując manewr wyprzedzania potrącił on poruszające się prawidłową stroną jezdni 2 piesze kobiety w wieku 81 i 66 lat. Obie doznały ogólnych potłuczeń, starsza z nich także złamania kości podudzia. Poszkodowane pozostają w szpitalu. Wynik badania kierującego na trzeźwość wykazał 0,0.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum na ul. Waryńskiego w Tarnowie zatrzymali 19-latka, przy którym ujawniono 0.086 grama amfetaminy oraz 17-latka, który posiadał 0.29 grama amfetaminy. Obaj mieszkańcy Tarnowa umieszczeni zostali w policyjnym areszcie.

Różne
5 lutego w godzinach południowych z okna budynku przy ul. Rynek w Tarnowie, znajdującego się na II piętrze wypadł mężczyzna, 24-letni mieszkaniec Łękawicy. Mężczyzna doznał urazu czaszkowo-mózgowego, złamania podstawy czaszki i złamania żeber. Trafił na oddział intensywnej terapii tarnowskiego szpitala. W związku ze zdarzeniem zatrzymane zostały dwie osoby do wyjaśnienia, obie spoza Tarnowa. Obecnie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Policja szuka świadków zajścia dlatego zwracamy się do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o sprawie, Policja, gwarantując anonimowość, prosi o kontakt pod numerem 997.
Do 1 marca potrwa policyjna akcja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w okresie ferii zimowych. M.in. działać będzie specjalny telefon służący pomocą dzieciom krzywdzonym lub pozbawionym opieki, tzw. „Pogotowie Dziecięce” – nr (0-14) 6266174. Korzystając z jeszcze innego telefonu - numer 014 6282278 lub po prostu 997, rodzice mogą poprosić o skontrolowanie autobusu którym podróżować będą ich dzieci udające się na wypoczynek. Więcej informacji o policyjnej akcji – wkrótce, w osobnej wiadomości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:20:04
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html