To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Warsztaty plastyczne, koncert i filmy o historii bluesa    -   10/2/2009
Ferie w TCK
„Grand Press Photo”, Akademia Filmowa, PRACoffNIA – warsztaty malowania na jedwabiu, Otwarta Pracownia Plastyczna – warsztaty komiksu i zajęcia „Wszystko o zimie”, koncert Fisz Emade Tworzywo i The Blues – seria seansów filmowych opowiadających o historii bluessa – tak prezentują się feryjne propozycje Tarnowskiego Centrum Kultury, na okres od 13 do 28 lutego. O niektórych propozycjach pisaliśmy w osobnych wiadomościach.

Ogloszenie

Grand Press Photo 2008 – Sala Lustrzana, do 20 lutego, godz. 9:00-17:00
Wystawa polskiej fotografii prasowej, na którą składają się zdjęcia nagrodzone w konkursie dla zawodowych fotoreporterów organizowanych przez miesięcznik „Press”. Na wystawie prezentowane są 143 finałowe zdjęcia. Cena biletu 1 zł. Grupy proszone są o wcześniejszą rezerwację terminu pod numerem 014 6 888 888.

Akademia Filmowa – Piwnice TCK, 13 i 14 lutego
13 lutego, godz. 17:00 - „Sensacja po polsku” - wykład Jerzego Armaty oraz projekcja głośnego, opartego na faktach filmu „Dług” K. Krauze. Wstęp na spotkanie: 10 zł.
14 lutego, godz. 16:00 - „Scenografia filmowa, czyli poprawianie rzeczywistości” - wykład Jerzego Armaty oraz spotkanie ze scenografem Ryszardem Melliwą; projekcja filmu „Zakochany anioł”, reż. Artur Więcek „Baron”.

PracOFFnia – Warsztaty Animacji Czasu Wolnego – Pracownia TCK, 15 lutego godz. 10:00-18:30
Warsztaty malowania na jedwabiu. Jedwab to luksusowa tkanina, na której uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonywać przez siebie zaprojektowany wzór bądź obrazek. Ten ozdobiony kawałek materiału może być pięknym dodatkiem do garderoby np. apaszką, z dumą noszonym bo wykonanym własnoręcznie. Jak również, może to być wspaniały prezent, a osoba nim obdarowana będzie czuła się wyjątkowo, posiadając tak unikatowe dzieło. Z takiego pomalowanego jedwabiu można stworzyć również piękny obrazek, który udekoruję i nada charakteru każdemu wnętrzu.
Warsztaty malowania na jedwabiu odbędą się w dwóch grupach, dla osób od 16 lat, w następujących godzinach: Grupa I od 10:00 do 13:30, Grupa II od 15:00 do 18:30. Aby móc uczestniczyć w warsztatach PracOFFni, należy się zapisać w Dziale Imprez Tarnowskiego Centrum Kultury i dokonać wpłaty w wysokości 30 zł. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Ilość miejsc ograniczona, miejsce na zajęciach gwarantuję wpłata. Więcej informacji pod numerem telefonu 014 6 88 88 88 lub na stronie www.tck.pl.

Otwarta Pracownia Plastyczna – Pracownia TCK, 18-20 i 23-25 lutego
Autorską Pracownię Plastyczną prowadzą Elżbieta i Witold Pazerowie. Po szczegóły odsyłamy do osobnej wiadomości. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach: „Świat komiksu” – od 13 lat i „Wszystko o zimie” – od 7 do 18 lat.
”Świat komiksu” – g. 10:00-12:30 - zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników zajęć z teoretycznymi i warsztatowymi podstawami tworzenia tak ważnego, dla nie tylko pop - kultury, rodzaju medium jakim jest komiks.
”Wszystko o zimie – g. 12:30-15:00 - realizacja za pomocą różnych technik plastycznych takich tematów jak: „Pejzaż zimowy”, „Karnawał”, „Dokarmianie ptaków i zwierząt”, „Sport i zabawy na śniegu”, „Bajki i baśnie związane z zimą”.

Fisz Emade Tworzywo – 20 lutego godz. 20:00
Koncert braci Waglewskich z zespołem promujący ich najnowszy album „HEAVI METAL”. Płyta ta to dzieło dość surowe, w dużej części zagrane na żywo, zrealizowane z lekko eksperymentalnym zacięciem przez Emade - producenta płyty. To także muzyczne wycieczki w okres pierwszych, syntetycznych płyt hiphopowych z połowy lat 80-tych. Na albumie nie brakuje tez klasycznych samplowanych produkcji charakterystycznych dla wczesnych płyt braci Waglewskich. Pod względem tekstowym to liryczne podróże do okresu szkolnego, do czasów przełomu transformacyjnego w Polsce. To właśnie wtedy małoletni wówczas bracia byli wiernymi fanami nurtu Heavy Metal, stąd w tekstach pojawiają sie nazwy zespołów "Anthrax", "Sodom" czy "Iron Maiden" obok lekcji WF, czy "najdłuższych nóg w szkole". Płyta "Heavi Metal" nie jest jednak do końca dziełem autobiograficznym. Choć dużo tu opowiedzianych ironizującym językiem opowieści w pierwszej osobie, to są to jednak głównie historie usłyszane od innych. Gościnnie na albumie: Sqbass, Mariusz Obijalski (obecnie w składzie koncertowym Fisz Emade Tworzywo), Envee oraz Wojtek Traczyk (Muzykoterapia).
Bilety: 25 zł. (przedsprzedaż); 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5.

The Blues – Piwnice TCK, 22-28 lutego
7 filmowych opowieści o bluesie to propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury na drugi tydzień ferii zimowych. Od 22 do 28 lutego, codziennie o godz. 18.00 w Piwnicach TCK, prezentowana będzie siedmioodcinkowa seria filmów o muzyce bluesowej, które powstały pod czujnym okiem słynnego Martina Scorsese. Reżyserzy zapraszają nas w podróż rozpoczynającą się na Czarnym Lądzie, z którego wywodzi się blues i jego twórcy, a kończy w czasach współczesnych, gdzie blues jest nadal żywy, także w innych gatunkach muzyki. W projekcie „The Blues” wzięli udział najwybitniejsi współcześni reżyserzy: Martin Scorsese (Taksówkarz, Kasyno), Clint Eastwood (Bez przebaczenia, Za wszelką cenę), Wim Wenders (The Million Dollar Hotel, Buena Vista Social Club), Mike Figgis (Wydział wewnętrzny, Zostawić Las Vegas), Richard Pearce (Długa droga do domu, Cudotwórca), Charles Burnett (To Sleep With Anger), Marc Levin (Rozgrywka).
W filmach wystąpiło ponad 75 artystów, reprezentujących współczesny, tradycyjny, afrykański, amerykański i brytyjski odłam bluesa. W serii zobaczymy bogaty wybór materiałów archiwalnych, słynne koncerty – zarówno sprzed lat, jak i te, które miały miejsce niedawno. Więcej informacji – wkrótce.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:41:53
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html