To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Komunikat Policji    -   10/2/2009
Bezpieczne ferie
Do 1 marca potrwa policyjna akcja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w okresie ferii zimowych. M.in. działać będzie specjalny telefon służący pomocą dzieciom krzywdzonym lub pozbawionym opieki, tzw. „Pogotowie Dziecięce” – nr (0-14) 6266174. Korzystając z jeszcze innego telefonu - numer 014 6282278 lub po prostu 997, rodzice mogą poprosić o skontrolowanie autobusu którym podróżować będą ich dzieci udające się na wypoczynek.

Ogloszenie

Jak czytamy w policyjny komunikacie, okres zimowego wypoczynku dla dzieci i młodych ludzi wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami i niebezpiecznymi sytuacjami. Począwszy od wypadków losowych, wypadków podczas zabaw na śniegu i lodzie, zagrożenia w miejscu wypoczynku, na niebezpieczeństwie w ruchu drogowym kończąc. Podczas ferii częściej niż zwykle dochodzi do zdarzeń z udziałem dzieci. Bez wątpienia ma na to wpływ większa ilość wolnego czasu, nie zawsze właściwie zagospodarowanego, brawura, lekkomyślność czy też niedostateczna opieka ze strony dorosłych. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży to priorytet dla Policji na najbliższy okres. Dlatego już w okresie poprzedzającym ferie policjanci Zespołu ds Nieletnich i Patologii KMP w Tarnowie wraz z dzielnicowymi organizują pogadanki z uczniami na terenach szkół w całym powiecie, na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku, bezpieczeństwa na drodze i w czasie podróży, zagrożeń związanych z narkomanią i alkoholizmem, bezpiecznego korzystania z Internetu.

W ramach czynności policja podeje także działania profilaktyczne ukierunkowane szczególnie na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych, w szczególności zaś tarnowscy policjanci:
- nawiązują kontakt z przedstawicielami Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i Kuratorium, celem ustalenia placówek organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie wypracowywane są wspólne przedsięwzięcia zapewniające bezpieczny wypoczynek.
- w ramach spotkań z organizatorami placówek wypoczynku policja zobowiąże ich do niezwłocznego zgłaszania informacji o osobach podejrzanych przebywających w pobliżu ich ośrodków, zaczepiających osoby wypoczywające.
- działać będzie numer telefonu służącego pomocą dzieciom krzywdzonym oraz dzieciom pozostawionym bez opieki - tzw. "Pogotowie Dziecięce" - tel. (0-14) 6266174.
- w okresie trwania ferii na naszym terenie policjanci będą uczestniczyć - po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunami placówek - w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, w ramach których przekazywane będą elementy wiedzy kryminalno-wiktymologicznej, związanej z bezpiecznym wypoczynkiem oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
- przeprowadzone zostanie rozpoznanie miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży oraz kontrole z udziałem podmiotów w tym zakresie z policją współpracujących.
- w ramach codziennej służby policjanci prowadzić będą działania ukierunkowane na kontrolę dzikich lodowisk oraz niebezpiecznych torów saneczkowych i narciarskich, kontrole miejsc dystrybucji narkotyków oraz miejsc gromadzenia się osób zażywających narkotyki, kontrole punktów sprzedaży alkoholu pod kątem dostępu do nich osób niepełnoletnich.

Ferie zimowe to czas zwiększonego niebezpieczeństwa zaistnienia kolizji i wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci w sposób szczególny będą przyglądać się zorganizowanym przewozom grup dzieci i młodzieży oraz ich podróży w pojazdach osobowych. Zostaną nasilone kontrole autobusów, zarówno podczas przejazdu tranzytowego, jak też przed wyruszeniem autobusu na trasę. Każdorazowo policjanci będą chcieli sprawdzić stan trzeźwości kierującego oraz dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób. Ponadto policjanci skontrolują dokumenty pojazdu i jego stan techniczny. Zainteresuje ich prawidłowe oznakowanie i wyposażenie autobusu, oświetlenie, stan ogumienia, układu kierowniczego oraz hamulcowego.
Wszystkich rodziców, opiekunów i wychowawców, którzy zainteresowani są kontrolą autobusu Policja prosim o zgłoszenie z wyprzedzeniem minimum jednego dnia. W zgłoszeniu pod numer 014 6282278 lub 997 należy podać dokładny czas odjazdu autobusu. Jako stały punkt kontroli autobusów wyznacza się ul. Bandrowskiego. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa podróżnych policjanci podejmą interwencję także poza tym punktem.
Kierujący przewożący w sposób indywidualny swoje pociechy także powinni spodziewać się kontroli. Dotyczy to przede wszystkim tranzytowych dróg krajowych i wojewódzkich. Rutynowej kontroli drogowej towarzyszyć będzie sprawdzenie stosowania fotelików dla dzieci, czy też sposobu przewożenia bagaży. Również na pozostałe wykroczenia policjanci nie będą przymykać oczu.

Do wszystkich kierowców, zarówno tych którzy przewożą dzieci, jak i do pozostałych Policja apeluje o spokój i rozwagę na drodze.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:41:36
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html