To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   O wolontariacie w PWSZ    -   10/2/2009
Działają dla bliźnich
W minionym piątek w auli PWSZ w Tarnowie odbyła się współorganizowana przez Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” konferencja poświęcona wolontariatowi w Polsce. Wzięła w niej liczny udział młodzież – nie tylko ta zajmująca się wolontariatem, zaś w prowadzonej przez Marka Kołdrasa z Radia Eska debacie rozmówcami byli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Starosta Mieczysław Kras oraz Romuald Rojek, Samodzielny Pracownik ds. Organizacji Pozarządowych.

Posłuchaj nagrania :

Ogloszenie
>

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z konferencji – w pliku mp3 znajdziemy m.in. wypowiedź wolontariuszki ze stowarzyszenia „Kropla”, uczennicy XVI LO w Tarnowie, która przytacza m.in. definicję wolontariatu i opowiada o działalności swojej oraz swoich rówieśników czy krótką rozmowę z uczennicą szkoły nr 11 im. Romana Brandstaettera. Wypowiada się również starosta Mieczysław Kras, wspominając o swojej niegdysiejszej działalności wolontaryjnej oraz wicemarszałek Roman Ciepiela, który mówi o rozwoju organizacji pozarządowych w ostatnich latach. Jego zdaniem wolontariat jest świetnym sposobem na przygotowanie zawodowe, stanowiąc obecnie także propozycję dla osób dojrzałych, po 45 roku życia. Ważny jest przy tym fakt, iż również wolontariusz ma prawo do umowy o pracę, choć bez wynagrodzenia (dzięki czemu ma ubezpieczenie). Podczas samej konferencji marszałek wskazał także na paradoks, że tak chętnie wspierający organizacje pozarządowe Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, sam, podobnie jak podległe mu instytucje, czy samorządy lokalne, nie korzystają w swych urzędach z wolontariatu. -Warto jednak zauważyć, że od 2004 roku do dziś na cele realizowane przez organizacje pozarządowe wydaliśmy 47 mln zł i nie ma drugiego takiego województwa - mówi.
MP
Foto: Wojciech Nowak, Biuro Informacji, Promocji i Wydawnictw PWSZ w Tarnowie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 19:09:23
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html