To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   inTARnauta pisze "listy w czasie" do swojej córeczki    -   11/2/2009
Listy do Bzymbzółki (2)
Pewien inTARnauta przesyła co pewien czas do naszej redakcji listy. Ich adresatem jest jego kilkuletnia córka, dlatego początkowo nie wiedzieliśmy dlaczego listy trafiają akurat do nas. Po ich lekturze zrozumieliśmy jednak o co chodzi autorowi. W swoich listach pisze on bowiem o sprawach, o których jeszcze nie może ze swą pociechą rozmawiać, nie tylko zresztą ze względu na jej wiek. Są to zatem listy do tej samej córki, ale starszej o 10 lat i więcej; swoiste "listy w czasie". Portal inTARnet jest w tym przypadku rodzajem publicznej szuflady. Wkładamy więc do naszego archiwum teksty, do których sięgnąć będzie mogła kiedyś i Bzymbzółka ... Oto list drugi.

Ogloszenie
>

Moja Kochana Bzymbzółko!

Doprawdy nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. W zasadzie mógłbym poczekać aż urośniesz i w szkole na lekcji przygotowania do życia w rodzinie pewnie by Ci wytłumaczyli, ale mój Boże… co to za rodzina.

Zacznijmy jednak od początku. Czujny jak zwykle pan radny Jacek Łabno zdemaskował próbę przemycenia do ogółu tarnowian gejowskiej propagandy. No tak, zapomniałem, że nie wiesz co znaczy słowo „gejowskiej”. Sprawa wygląda tak. Kiedy do taty przychodzą panowie i razem spędzamy czas, a potem wracają do swoich domów, to takich panów nazywamy „kolegami”. Gdyby jednak koledzy zostawali u taty w mieszkaniu na noc, to takich panów nazywalibyśmy gejami – mniej więcej, tak to można w skrócie wytłumaczyć. A jeżeli nie rozumiesz dalej, o czym tatuś napisał, to obejrzymy kiedyś razem „Tajemnicę Brokeback Mountain”. Obejrzę z Tobą specjalnie, choć osobiście wolałbym oglądać „Bruk-Bet”. Może dlatego, że nie ma nic wspólnego z gejostwem, a może dlatego, że tatuś jest lokalnym patriotą, a to blisko Tarnowa.

Pewnie jesteś ciekawa moja kochana Bzymbzółko dlaczego pan radny Łabno tak protestował przeciwko gejom. Pan radny uważa – to znaczy tak mi się wydaje - że to, co robią geje nie jest dobre. Oceń sama Bzymbzółeczko. Gdyby tato był gejem, to pewnie nie poznałby mamy i nie byłoby Cię na świecie. To chyba nie byłoby fajne gdyby Cię nie było, prawda?

Tak czy inaczej, jak dorośniesz to sama wszystko zrozumiesz. Byle tylko się nie okazało, że jak zaczną się te wszystkie spektakularne coming out`y to normalne rodziny będą uważane za coś … ekstrawaganckiego, żeby nie napisać odrażającego albo i obłożonego jakimś podatkiem od staroświectwa.

Skoro kochana Bzymbzółko tato poruszył już temat ujawniania się, to ostatnio ujawniono, że biskup Skworc niepotrzebnie tak mocno angażował łamy pewnego tygodnika, żeby udowodnić lefebvrystom, że to on ma zawsze rację. Papież Benedykt zdecydował, że starania biskupa spełzły na niczym. Tak czy inaczej cała sprawa wyszła na dobre. Na ogłoszeniach zarobiła lokalna gazeta, a to ważne w dobie kryzysu (chociaż wtedy jeszcze kryzysu nie było). Może teraz biskup zacznie nawracać protestantów albo najbliższą gminę żydowską ? Ten i ów znów mógłby podreperować budżet, choć pewnie byłyby to kancelarie prawnicze.

Pamiętasz kochana Bzymbzółko, jak kiedyś byłaś w szpitalu? To teraz już nie trzeba będzie tak długo czekać na przyjęcie ani nie trzeba będzie wiązać łóżka bandażami. Teraz, to znaczy za 3 lata w Tarnowie będzie Klaster Medycyna Polska. Dobrze by było, żeby z tych wszystkich listów intencyjnych i konferencji coś zostało. Klaster na papierze wygląda imponująco, choć wolę mieć w razie czego byle plaster niż na papierze klaster.

A tymczasem tatuś kupił Ci kredki. Narysuj coś ładnego o Unii. Fakt, że nie o Unii Tarnów, ale zawsze to Unia. Może uda Ci się dzięki temu wyjechać na jakąś wycieczkę. Pani parlamentarzystka europejska Urszula Gacek na pewno doceni Twoje wysiłki. Gdyby Ci nic do głowy nie przychodziło to Tatuś wygrzebie z domowego archiwum jakieś podobne rysunki z okresu PRL-u. Wystarczy przerysować. Może i intarnet odpali coś za to. Grunt to obstawić wszystkie możliwości.
Całuję.

Twój Tata
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:08:54
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html