To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wspomóż Ich Lepsze Jutro    -   12/2/2009
Przekaż 1% podatku
Na specjalistyczną rehabilitację małych dzieci, młodzieży oraz na budowę domu dla dorosłych osób z upośledzeniem umysłowym przeznaczy pieniądze podatników tarnowskie Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”. Podobnie, jak przed rokiem, obowiązują łatwiejsze procedury przekazania pieniędzy. Wystarczy poprawnie wypełnić zeznanie podatkowe, a resztą formalności zajmie się urząd skarbowy.

Posłuchaj wypowiedzi Krzysztofa Drwala, prezesa Zarządu Stowarzyszenia :

Ogloszenie
>

-Teraz przekazanie 1 proc. podatku jest wyjątkowo łatwe – podkreśla Krzysztof Drwal, prezes Zarządu Stowarzyszenia. Po wyliczeniu, ile podatku mamy do zapłacenia, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" wpisujemy nazwę Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” i numer KRS 00 00 237 677. Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać, ale nie może ona przekraczać 1 proc. podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. -Warto też wyrazić zgodę na ujawnienie swoich danych. Umożliwi to Stowarzyszeniu przesłanie podziękowań za wsparcie – dodaje Krzysztof Drwal.
„Ich Lepsze Jutro” mogą obdarować podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. 1 proc. mogą przekazać również emeryci i renciści, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Pod opieką Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” w Tarnowie jest już ponad sto osób z całego regionu. Większość stanowią niepełnosprawne dzieci uczęszczające cztery razy w tygodniu na zajęcia do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej. Otrzymują tam kompleksową, nowoczesną i profesjonalną terapię, także z udziałem psów. Stowarzyszenie prowadzi też Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II dla 36 osób dorosłych upośledzonych umysłowo.
Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie Stowarzyszenie jest budowa domu dla dorosłych osób upośledzonych, których rodzice są w podeszłym wieku lub nie żyją. W budynku dla 15-18 osób każdy będzie miał swój pokój z łazienką, a ponadto znajdzie się jadalnia, gabinet lekarski, świetlica i inne pomieszczenia gospodarcze.
W ubiegłym roku Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” otrzymało od podatników blisko 30 tys. zł. Za pieniądze sfinansowano zajęcia w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej oraz dofinansowano działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 18:15:43
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html