To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ferie nie tylko na sportowo    -   12/2/2009
Spędź aktywnie czas
Zajęcia i turnieje kilkunastu dyscyplin, gry i zabawy ruchowe, wyjazdy na narty, możliwość skorzystania z basenów i sztucznych lodowisk – to sportowo-rekreacyjna oferta dla uczniów, którzy tegoroczne ferie zimowe będą spędzać w Tarnowie. Przygotowały ją kluby i związki sportowe, stowarzyszenia, szkoły, TOSiR oraz MKS Pałac Młodzieży. Nie zabraknie jednak również propozycji kulturalnych – m.in. warsztatów teatralno – artystycznych w PM czy np. specjalnych spektakli w Tarnowskim Teatrze...

Ogloszenie

W czasie ferii (16 lutego – 1 marca) organizowane będą zajęcia z kilkunastu dyscyplin sportowych, m.in. piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa stołowego, tenisa ziemnego, minitenisa, wspinaczki sportowej, brydża, karate, strzelectwa, szachów. Będzie można spróbować swoich sił w kartingu i paintballu. Unia Tarnów udostępni uczniom swą pływalnię za darmo, a Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Piłsudskiego) za symboliczną złotówkę. Złotówkę kosztował będzie także wstęp na sztuczne lodowiska TOSiR (UWAGA: We wszystkich przypadkach konieczne jest okazanie legitymacji szkolnej). Pałac Młodzieży zorganizuje trzy „Sportowe soboty” – w Parku Strzeleckim lub – w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych – w hali przy ul. Krupniczej. Z kolei TOSiR i trzy szkoły planują wyjazdy na narty na stok w Krynicy, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych – do Zakopanego, zaś Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana – organizuje obóz narciarski w Muszynie.
To oczywiście jedynie wybrane propozycje – jest ich tak wiele że po szczegóły odsyłamy do poszczególnych szkół, organizacji i instytucji. Poniżej prezentujemy bardzo skrócony wybór przykładowych zajęć...

Pałac Młodzieży
Wśród propozycji PM zwracają uwagę warsztaty teatralno – artystyczne „Tworzymy własne Bajkowo”; w pięciodniowym programie (w każdej z dwóch tur) znajduje się m.in. przygotowanie i prezentacja bajki o Kopciuszku, tworzenie filmowego radia internetowego, zwiedzanie teatru, ale też gry i zabawy na wolnym powietrzu oraz sztucznym lodowisku. Koszt takich zajęć, podobnie jak innych propozycji, wynosi jedynie 15 zł. Do uczniów szkół podstawowych adresowane są m.in. warsztaty interdyscyplinarne „Jeszcze nie wiesz, że masz talent”; młodzież gimnazjalna i starsza może skorzystać z warsztatów artystycznych „Poznanie i odtwarzanie kultury polskiej okresu renesansu” (16-20 lutego, godz. 10:00-13:00, Oddział Do Prochowni 20): nauczyć się będzie tu można renesansowych tańców, spróbować swoich sił w odtwarzaniu technologii kroju i szycia zgodnie z dawną sztuką krawiecką (dobór tkanin, wykonanie wykrojów i elementów strojów, zdobienie), czy opracować scenariusz przedstawienia teatralnego na podstawie tarnowskich legend, przekazów dotyczących miasta lub postaci. Do wyboru, obok stałych zajęć PM, są również takie propozycje jak warsztaty modelarskie, taniec towarzyski czy zajęcia „Czarne koty” prowadzone przez Stanisława Olszówkę i adresowane do dzieci z rodzin wielodzietnych, mających kłopoty materialne i zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wieku 7-15 lat.

Ferie na torze kartingowym „Speed Race”
Darmowe zajęcia rekreacyjno – sportowe w formie szkoleń dla dzieci i młodzieży (również ponadgimnazjalnej) tarnowskich szkół. Zajęcia te odbywać się będą na torze kartingowym – hala „Speed Race”, ul. Kochanowskiego 30 (teren Zakładów Mechanicznych) w dniach 18-20 oraz 26 i 27 luty w godz. 12:00-15:00. Na zakończenie ferii, w dniu 1 marca (niedziela) o godz. 9:30 odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej „Karting Winter Cup 2009” o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Cała akcja odbywa się pod hasłem: „Przez zabawę do bezpieczeństwa". Organizatorzy i partnerzy: Tarnowskie Towarzystwo Sportowo – Kultralne „K-Team”, Urząd Miasta Tarnowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie, Comer Top Kart Polska, Gładysz Racing Team, Autoryzowany Dealer VW Gładysz i Synowie. Wszystkie informacje o zajęciach i zawodach znajdują się na stronie: www.gokarty-tarnow.pl.

Ferie sportowe z Kaaną
TARNÓW FUTSAL CUP! Pierwszy w historii miasta turniej futsalowy dla trzech kategorii wiekowych. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy HESED Tarnów, który współpracuje z KCEM Kana w Tarnowie, ZSLiZ nr 1 w Tarnowie oraz Urząd Miasta Tarnowa zaprasza młodych tarnowian na turniej który odbędzie się w drugim tygodniu ferii, od 23-25 lutego. Szczegóły www.kana.pl, www.hesedtarnow.pl
KANA WINTER 2009! - zajęcia rekreacyjno- sportowe z elementami języków obcych w drugim tygodniu ferii. Każdy począwszy od podstawówki, aż po ucznia szkoły ponadgimnazjalnej tarnowskich szkół może skorzystać z tej propozycji zupełnie bezpłatnie! Zajęcia rozpoczną się każdego dnia o godz. 9:00 językiem angielskim lub niemieckim w zależności od zgłoszeń uczestników. Następnie przerwa na posiłek, a zaraz po nim poszczególne grupy wyruszają na zajęcia rekreacyjno-sportowe pod opieką kadry pedagogicznej. Każdy uczestnik sam decyduje jak chce spędzić dzień, wybierając z propozycji to, co go interesuje - lodowisko, basen, strzelnicę, wspinaczkę i wiele innych atrakcji mających miejsce na terenie naszego miasta. Szczegóły na www.kana.pl.
KANA SKI FUN! - w pierwszy tydzień ferii od 15 do 21 lutego zaplanowano rekreacyjny obóz narciarski. Miejscem wypoczynku będzie Muszyna Złockie. Białe szaleństwo pod okiem instruktorów narciarstwa na najlepszych stokach Małopolski: Szczawnik, Jaworzyna, Słotwiny… Oprócz jazdy na nartach edukacyjna konwersacja z lektorami w języku angielskim. Wieczorami zasłużona odnowa biologiczna dla każdego uczestnika w Klimek Spa, halowe rozgrywki sportowe animowane przez instruktorów sportu i rekreacji, dyskoteka, bilard i wiele innych niespodzianek. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem czuwać będzie wykwalifikowana kadra i pielęgniarka. Szczegóły www.kana.pl.
Wszystkie zadania są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Tarnów- Urząd Miasta Tarnowa. Szczegółowe informacje – w siedzibie „Kany, ul. Mościckiego 12.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:59:25
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html