To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: KoLiber
  
   Maj w Kolibrze   -   13/5/2004
Już jutro kolejne piątkowe spotkanie w Stowarzyszeniu KoLiber. Tym razem poświęcone będzie ono w całości piątemu już odczytowi wykładu, który wygłosił Ludwik von Mises w Argentynie. Tyuł wykładu: "Zagraniczne inwestycje". Za tydzień o tej samej porze Kolibranci gościć będą Sybiraków, którzy opowiedzą o Golgocie Wschodu - Syberii i Katyniu. 28 maja spotkać się tu będzie można z Michaelem Townendem, który oceni proces przekształceń wspólnot europejskich z perspektywy mieszkańca wysp brytyjskich.

Ogloszenie

Piąty, przedostatni argentyński wykład nosi tytuł „Zagraniczne inwestycje”. Mises mówił w połowie lat pięćdziesiątych: Jeśli świat rzeczywiście pragnie umożliwić rozwijającym się krajom podniesienie standardu życia do poziomu amerykańskiego, może to być zrealizowane. (...) Czego brakuje do uczynienia rozwijających się krajów tak prosperującymi jak Stany Zjednoczone, to przede wszystkim brak kapitału – i, oczywiście, wolności jego właściwego użycia, w dyscyplinie wolnego rynku, a nie w dyscyplinie rządu. Te narody muszą gromadzić kapitał, i one muszą umożliwić zagranicznemu kapitałowi przyjście do ich krajów.
Wykład – jak zawsze, opatrzony przez Misesa wieloma przykładami z historii gospodarczej świata – przedstawi Wojciech Popiela (UPR). Spotkanie odbędzie się 14. maja.

Tydzień później – 21. maja – KoLiber będzie gościł sybiraczkę Stanisławę Wiatr-Partykę oraz senatora I kadencji Andrzeja Fenrycha. Goście będą opowiadać o Golgocie Wschodu – Syberii i Katyniu.
Wojenne losy, opowiedziane przez tych, których II Wojna Światowa związała ze Wschodem, zawsze zmuszają do zastanowienia. Ile cierpienia, głodu i rosyjskiego zimna przeżyli Sybiracy i Oficerowie Katynia – nikt dziś nie jest w stanie sobie wyobrazić. Rodzi się za to zaduma nad niezwykłą siłą Ducha tych, którzy życie i zdrowie poświęcali Polsce, i nad naszym dziś Patriotyzmem i poświęceniem dla Ojczyzny.

W ostatni piątek maja Uczestnicy spotkań w Kolibrze bedą mogli posłuchać i porozmawiać z rodowitym Anglikiem Michelem Townendem (Huddersfield). Będzie on opowiadać o tym, jak zmieniało się życie w Anglii w przeciągu ostatnich kilkunastu lat, kiedy to następowały istotne przekształcenia Wspólnot Europejskich w Unię Europejską. Dowiemy się, co zdaniem Anglików rzeczywiście zmieniło się i jak te zmiany są oceniane. Będzie to także ciekawa konfrontacja dwóch mentalności anglosaskiej i kontynentalnej. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Wszystkie spotkania odbywają się w piątki o godzinie 19-tej w siedzibie KoLibra przy ulicy Goldhammera 4. Po każdym wykładzie – dyskusja. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, July 19, 2024 07:54:34
IP     : 3.238.116.201
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html