To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   16/2/2009
Piesi (leżą) na drodze
Znów obrodzili nam „majsterkowicze”. W minionym tygodniu nie brakowało amatorów elektronarzędzi. Jednak oprócz włamań wciąż powodzeniem cieszą się kradzieże „na wyrwę” (swoją drogą myślałem że to wiekowe określenie już wyszło z użycia). I tak np. dużą niefrasobliwością wykazała się kobieta, która swój portfel włożyła do reklamówki. Na szczęście policjantom z Ciężkowic udało się odnaleźć i zatrzymać złodzieja. Poza tym znów nie brakowało zdarzeń drogowych i to takich, w których główną rolę odgrywał alkohol. W niektórych wypadkach ofiarami byli piesi. Dodać trzeba, że w Łętowicach i Lisiej Górze byli to piesi bynajmniej nie idący – ale leżący na drodze...

Ogloszenie

Kradzieże
W Woli Rzędzińskiej nieznany sprawca wykorzystując pozostawiony w zamku kłódki klucz otworzył drzwi garażu i ukradł z jego wnętrza elektronarzędzia, w tym wiertarko-wkrętarkę z kompletem końcówek, kilkadziesiąt sztuk wierteł i tyleż samo gwintowników. Wartość strat poniesionych na szkodę właściciela wyniosła 500 złotych.
W Starych Żukowicach nieznany sprawca dokonał wycięcia 16-tu sosen rosnących kilkaset metrów od zabudowań pokrzywdzonego, których wartość wyceniona została na 5 tysięcy złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 37-letniego mieszkańca Tarnowa. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu salonu sprzedaży telefonów komórkowych, w jednym z domów handlowych przy ul. Sikorskiego w Tarnowie, z nie zamkniętej gabloty ukradł telefon wart blisko 300 złotych. Mężczyznę ujęto w wyniku penetracji terenu, tuż po tym jak uciekł z łupem. Telefon odzyskano, złodziej trafił do policyjnego aresztu.
Do kradzieży na tzw. wyrwę doszło w Ciężkowicach na ul. Tarnowskiej. Sprawca podbiegł do idącej chodnikiem mieszkanki miejscowości i wyrwał jej z ręki reklamówkę, w której znajdowały się rękawiczki, potwierdzenia dokonanych wpłat należności oraz portfel z pieniędzmi w kwocie przeszło 130 złotych oraz dowód osobisty. Następnie uciekł w stronę wału przeciwpowodziowego i zniknął z oczy pokrzywdzonej. O zdarzeniu powiadomiono Policję. Policjanci z miejscowego komisariatu ustalili sprawcę kradzieży. Mężczyznę zatrzymano, a wraz z nim skradzione mienie. 42-latek z Rzepiennika Strzyżewskiego przyznał się do wszystkiego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca miejscowości, który z nie zamkniętej stodoły ukradł spawarkę własnej konstrukcji, należącą do mieszkańca Żabna. Jej wartość oszacowana została na 400 złotych. Złodziej sprzedał ją w punkcie skupu złomu.
Fakt pozostawienia nie zamkniętych drzwi w mieszkaniu przy ul. Bitwy o Wał Pomorski wykorzystał nieznany sprawca, który ukradł pokrzywdzonej torebkę m.in. z dowodem osobistym, prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym, ubezpieczeniem OC, kartą bankomatową oraz gotówką w kwocie 250 złotych. Łączna suma strat na szkodę tarnowianki wyniosła ponad 700 złotych.

Za kółkiem
W miejscowości Zaczarnie doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem marki Audi 80, 31-letni mieszkaniec Zaczarnia jadąc droga K 1375 w kierunku miejscowości Brzozówka, potrącił 9-letniego chłopca mieszkańca miejscowości. Do potrącenia doszło w momencie, kiedy dziecko stojąc na chodniku po prawej stronie dla kierującego, straciło równowagę i wpadło pod jadący pojazd. Dziecko trafiło do tarnowskiego szpitala, gdzie pozostaje nadal. Doznało obrażeń głowy i złamania kości podudzia. Jak wykazało badanie kierujący był trzeźwy.
10 lutego w godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego w Łetowicach na drodze numer K 1348. Kierujący samochodem Renault Megane 23-letni mieszkaniec Wierzchosławic, jadąc w kierunku Wojnicza podczas wykonywania manewru omijania najechał na leżącego na jezdni 30-letniego mieszkańca Tarnowa, który doznał złamania kości podudzia. Badania obydwu uczestników wypadku wykazały, że kierujący pojazdem był trzeźwy. Poszkodowany natomiast miał ponad 2,2 promila alkoholu we krwi.
W Tarnowie na rondzie Fieldorfa nietrzeźwy kierujący VW Golfem jadąc w kierunku ul. Słowackiego utracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni uderzając w przydrożny znak drogowy. Nie odniósł żadnych obrażeń. Jak wskazało badanie 23-letni mieszkaniec Tarnowa miał przeszło 2 promile alkoholu we krwi. Pojazd zabezpieczono, on sam odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.
W Pogórskiej Woli został zatrzymany nietrzeźwy, kierujący ciągnikiem rolniczym. 54-letni mieszkaniec miejscowości miał blisko promil alkoholu we krwi jadąc drogą K 1378.
15 lutego przed północą w Lisiej Górze kierujący Vw Golfem 22-letni mieszkaniec miejscowości, jadąc drogą nr 984 w kierunku w centrum przejechał leżącego na jego pasie ruchu w poprzek jezdni nieznanego mężczyznę. Pieszy w stanie ciężkim trafił do tarnowskiego szpitala. Doznał obrażeń głowy i jamy brzusznej. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 35-letniego mieszkańca Niedomic, który prowadził samochód marki Lancia wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi prowadzenia pojazdów. Kierujący został zatrzymany w pościgu, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej oddalając się w kierunku miejsca zamieszkania.

Narkotyki
Funkcjonariusze Sekcji Prewencji KMP Tarnów podczas kontroli pojazdu marki Seicento na ul. Braci Saków w Tarnowie ujawnili u kierującego 24-latka ze Skrzyszowa środki odurzające w postaci marihuany o wadze 0,33 grama, a u pasażera – 21-letniego mieszkańca miasta - marihuanę w ilości ponad 48 gramów. W toku przeszukań miejsca zamieszkania u młodszego ze sprawców zabezpieczono następne 11 gramów marihuany. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, w przypadku posiadania znacznej ilości do lat 8.
W ręce policjantów z KMP Tarnów wpadł także 22-letni mieszkaniec Tarnowa. Podczas kontroli na ul. Piłsudskiego ujawniono przy nim 0,87 grama marihuany.

Różne
W Wierzchosławicach doszło do nagłego zgonu 74-letniego mężczyzny. Działania na miejscu zdarzenia wykluczyły działanie osób trzecich. Prawdopodobną przyczyną śmierci był upadek z drabiny podczas schodzenia do kotłowni.
Jak już informowaliśmy, w minionym tygodniu tarnowska Policja apelowała do świadków i osób, które posiadają informacje na temat zdarzenia, do którego doszło w niedzielę 8 lutego około godziny 12-tej na Rynku w Tarnowie, o kontakt pod numerem 997.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, September 21, 2023 08:25:53
IP     : 44.200.101.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html