Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Wielcy wspinają się w Tarnowie i będą opowiadać   -   25/10/2003
Od godziny 11.00 w hali MKS Tarnovia rozgrywane są dwudniowe międzynarodowe Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Na zaproszenie Tomka Oleksego na starcie imprezy pojawiło się kilku czołowych wspinaczy świata. Będzie też jeden z największych himalaistów Krzysztof Wielicki.

Ogloszenie
>

Dziś rozgrywane są eliminacje. Mężczyźni i kobiety rywalizują na czas i na trudność. Organizatorzy zaprosili kilka "gwiazd". Mówi organizator mistrzostw, Tomasz Oleksy:
- Przyjedzie Serik Kazbekov, który aktualnie w Pucharze Świata, w konkurencji boulderów jest na trzecim miejscu. Od lat jest w ścisłej czołówce. Będzie Maxim Stienkavoj, aktualny mistrz świata w "czasówce". Wystartuje Natalia Perlova, zdobywczyni Pucharu Świata w roku ubiegłym. Z zawodników Tarnovii, na pewno wysoko powinni być Edyta Ropek, Mateusz Kitajewski czy Anna Kalita.
Półfinały przewidziano na godz. 17.00.
Jutro odbędą się finały. Początek zaplanowano na 15.00. Godzinę później, rozpocznie się spotkanie z jednym z największych himalaistów świata - Krzysztof Wielickim. Na swoim koncie ma jako piąty człowiek na Ziemi Koronę Himalajów. To oznacza że stanął na wszystkich czternastu ośmiotysięcznikach. 23 lata temu dokonał wraz z Leszkiem Cichym pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest. Na swoim koncie ma jeszcze dwa inne zimowe wejścia: na Lhotse i Kangczendzonge. Na Lhotse wszedł samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, jaki nosił po starciu z kamienną lawiną. Z kolei na Broad Peak wspiął się solo w ciągu jednego dnia (pierwsze na świecie wejście na ośmiotysięcznik w ciągu doby), na Dhaulagiri i Shisha Pangmę wszedł sam, wytyczając przy tym nowe drogi. Na Kangczendzondze z Jerzym Kukuczką byli pierwsi zimą. Krzysztof Wielicki przedstawi w niedzielę diaporamę ze swoich najważniejszych wypraw. Po diaporamie z Wielickim, odbędzie się decydująca o rozdaniu medali część mistrzostw. Impreza zakończy się ok. 19.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947