To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: TEMI
  
   Misjonarz Tradycji   -   13/5/2004
W ubiegłym tygodniu odbyło się w Tarnowie spotkanie z ks. Karlem Stehlinem, przeorem Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Polsce. Założycielem bractwa był abp Marceli Lefebvre, kapłan, który jako pierwszy jednoznacznie przeciwstawił się zmianom w Kościele, jakie przyniósł Sobór Watykański II z 1960 r. Według bractwa, dzisiejszy kościół znajduje się w wielkim i pogłębiającym się kryzysie, w którym główną rolę odgrywają kapłani i ich zeświecczenie.

Ogloszenie
>

Księża zmieniają się w urzędników pracujących w określonych godzinach, poza którymi stają się "zwykłymi ludźmi" - odrzucają strój duchowy, sięgają po wygody oferowane przez współczesność. Bardziej od myślenia o Bogu zajmuje ich to, co pomyślą ludzie, co im się spodoba, co ich może przyciągnąć. Widoczne też jest rosnące pożądanie władzy, a dla wielu młodych księży kapłaństwo staje się przede wszystkim społeczną promocją. Ta krytyka odbywa się wewnątrz struktur kościelnych i w dużej mierze nie jest dobrze widziana. Tzw. lefebrystów traktuje się jak schizmatyków, choć wiedza na temat ich argumentów jest nikła.

Ciekawy wywiad z ks. Karlem Stehlinem, przełożonym Bractwa Piusa X w Polsce, przeprowadza red. Tomasz A. Żak w ostatnim numerze TEMI.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:20:15
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html