Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Premiera III Tarnowskiej Szopki i Finał Konkursu na Wydarzenie i Osobowość Tarnowskiej Kultury 2008   -   17/2/2009
Szopka, plebiscyt i niespodzianki
Już w najbliższy poniedziałek 23 lutego w hotelu BRISTOL czeka nas - już po raz trzeci - podwójne wydarzenie kulturalno-towarzyskie, którego współautorem jest redakcja portalu inTARnet.pl. Najpierw o godzinie 19:15 wystawiona zostanie tam III Tarnowska Szopka Satyryczna a tuż po przedstawieniu rozpocznie się Gala Finałowa II edycji Konkursu na Wydarzenie i Osobowość Tarnowskiej Kultury 2008. Swoje nagrody przyznają czytelnicy „akcentów” i portalu inTARnet.pl oraz – po raz pierwszy - tarnowscy dziennikarze, na co dzień relacjonujący kulturalne wydarzenia w Tarnowie i regionie. Nagrody otrzymają także wylosowani czytelnicy - uczestnicy naszej zabawy plebiscytowej. Głosowanie trwa (m.in. na stronie internetowej "akcentów") do 19 lutego. Tego samego dnia wieczorem będzie można zobaczyć premierę tegorocznej Szopki, tradycyjnie przygotowywanej przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię i naszą redakcję.

Ogloszenie
>

Mimo swej wymuszonej miejscem kameralności III Tarnowska Szopka w kilku aspektach już jest rekordowa.
W tym roku bowiem, na zainscenizowanej w "Bristolu" scenie pojawi się podczas szopkowego spektaklu aż 40 postaci - Person życia politycznego i biznesowo-towarzyskiego Tarnowa i Regionu Tarnowskiego, odtwarzanych łącznie przez 20 osób. W rolach własnych znów wystąpi kilku lokalnych polityków, zaproszonych przez nas do uczestnictwa w tradycyjnej już satyrycznej inauguracji Nowego Roku w Tarnowie.
Autorami tekstów, podobnie jak rok temu są: Krystyna Drozd, Piotr Dziża, Mirosław Poświatowski oraz Andrzej Król. Poza wymienionymi osobami, również trzon ekipy aktorskiej stanowią, jak w ubiegłych latach: Andrzej Szpunar, bracia Andrzej i Radek Jachymowie, Łukasz Sztorc i Szymon Seremet. Do szopkowej trupy w tym roku dołączyła również Karolina Łabno. W rolach własnych (i nie tylko) wystąpi też w sumie siedem Person lokalnego życia polityczno- towarzyskiego, których nazwiska mają pozostać tajemnicą aż do dnia premiery.
Oprawą muzyczną widowiska, w tym roku z konieczności wykorzystującego znacznie mniej teatralnych atrybutów i teatralnego anturażu, zajmują się kursanci Uniwersytetu III Wieku, m.in. Chór pod kierownictwem pani Bożeny Kwiatkowskiej.

Ze względu na znacznie mniejszą pojemność sali (około stu, a nie trzystu osób, jak w ubiegłym roku w Teatrze) jesteśmy zmuszeni biletować wstęp na przedstawienia.
Dlatego też chętnych prosimy o dokonanie rezerwacji oraz wykupienie miejscówki na widowni.
Na widowni znaleźć można się za niewielką kwotę, w skład której wchodzi też bon żywnościowy (19 lutego - czyli w Tłusty Czwartek - m.in. pączek, 23 lutego m.in. tradycyjny śledzik).
Pozostając wierni własnej tradycji (w I edycji kalendarz - Szopka, w II edycji – specjalna inTARnetowa Talia Kart) redakcja inTARnet.pl, wraz z drukarnią Redruk, dla wszystkich widzów drugiego przedstawienia przewidziały też dodatkowo specjalne, satyryczne upominki - niespodzianki.
W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. kom. 0664 460 010 , 0601 659 746.
Wejściówki nabyć też można w Restauracji BRISTOL.
Ilość miejsc jest ograniczona ! Na czwartkowe (premierowe) przedstawienie pozostały już naprawdę ostatnie bilety !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(18-02-2009) student :
nie kursanci ale słuchacze, studenci Uniwesytetu Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomioczej. sic !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2009) rak :rak2@op.pl 
he he "emeryci"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2009) nie rak :
raku, nieboraku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2009) Weredyk :
Pozytywnie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2009) Uczestniczka :
Przeżyłam wspaniały wieczór, za który serdecznie dziękuję. Poczułam się jak nie w Tarnowie, tylko w jakimś kabarecie cz długoletnia tradycją. Autorzy i aktorzy Szopki to prawdziwe brylanty naszego miasta, nie straćmy ich bo zgnuśniejemy do końca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2009) terefere :
niektóre sceny znakomite dawno się tak nie uśmiałem ale mapa polityczna regionu to hit, za który powinniście dostać Oscara

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2009) portos :
radziłbym WENĘ, tym razem od Starosty !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl