Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowe boisko w Dębnie    -   17/2/2009
Orlik 2012
Nowe wielofunkcyjne boisko w ramach rządowego programu „Orlik 2012” jeszcze w tym roku zostanie wybudowane w Dębnie. Zgodnie z założeniami programu samorząd otrzyma dofinansowanie zarówno z budżetu państwa jak i z budżetu województwa małopolskiego w wysokości 330 tys. zł. Tyle samo gmina wyłoży z własnej kiesy.

Ogloszenie
>

Z doświadczeń gmin, które wybudowały już podobne obiekty wynika, że faktyczne koszty tej inwestycji są znacznie wyższe niż planowany milion złotych. Władze gminy Dębno chcą uniknąć takiego scenariusza. Dążąc do zminimalizowania koszty zamierzają wystąpić do Ministerstwa Sportu o zgodę na odstępstwa od obowiązującego projektu, co pozwoliłyby na spore oszczędności. –Przede wszystkim będziemy zabiegać o zgodę na zaniechanie budowy obiektu pełniącego rolę szatni, magazynu i łazienki dla korzystających z boiska. W pobliżu lokalizacji „Orlika” znajduje się szkoła, która dysponuje takim zapleczem i nie ma sensu wydawać pieniędzy na budowę czegoś nowego – tłumaczy Grzegorz Brach, wójt Gminy Dębno.
Boisko zostanie urządzone w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej w miejscu obecnego boiska trawiastego. Zgodnie z projektem składać się będzie z dwóch części. Pierwsza o wymiarach 30 m 62 ma pokryta trawą syntetyczną służyć będzie do gry w piłkę nożną. Drugie boisko szerokie na 18 metrów i długie na 30 metrów wykorzystywane będzie do gry w siatkówkę i koszykówkę i zostanie wyposażone w nowoczesną nawierzchnię poliuretanową, która jest bezpieczna dla użytkowników.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(17-02-2009) ZYGA :
ZYCZE SPORTOWYCH DOBRYCH WYNIKOW PRZYJADE NA SIADKOWKE. DZIEKUJE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2009) Radny Jakub Kwaśny :
W Tarnowie na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Skowronków również powstanie zespół boisk wielofunkcyjnych z programu ORLIK! :-) I choć koszty faktycznie sięgają blisko 1,5 mln zł to jednak warto zainwestować w obiekty z prawdziwego zdarzenia, z niezbędną infrastrukturą oraz opieką trenerską!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2009) irek :
radny Kwasny znow wykazal sie totalna indolencją. Za te pieniądze mozna wykonac wiele innych pilniejszcych rzeczy. Zobaczymy czy w dobie kryzysu starczy srodkow budzetowych na wszystkie inwestycje, w tym na Orlika. Watpie. W dobie kryzysu trzeba wpierw ustalic hierarchię inwestycji pod wzgledem waznosci dla ogółu społeczenstwa, a tak dokladamy milion złotych zeby inicjatorka Orlika posel augustyn tasiemke przecięła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2009) jaskółka :
A moze by ktos zainwestował w Piłke Nożna w Tarnowie?na Unii rzecz jasna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2009) Peps :
ja uważam ze lepiej inwestować w właśnie takie projekty: młodzież , dając im alternatywę na osiedlowa nudę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl