Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jak zwiększyć frekwencję w eurowyborach?    -   18/2/2009
Tarnowskie Spotkania Europejskie
Wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską w roku 2009, a zwłaszcza nadchodzącym wyborom do Parlamentu Europejskiego poświęcona była debata z cyklu Tarnowskich Spotkań Europejskich, która odbyła się dnia 16 lutego br. w Sali Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. W spotkaniu wzięli udział dr Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński) oraz Bogusław Sonik, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Ogloszenie

Dr Jarosław Flis przedstawił analizę frekwencji wyborczej w dotychczasowych eurowyborach, a Poseł Bogusław Sonik przytoczył wyniki badań Eurobarometru z końca stycznia br. dotyczące stopnia poinformowania społeczeństwa i postaw wobec wyborów.
Ponieważ według cytowanych badań zaledwie 15% Polaków wyraża zdecydowaną wolę wzięcia udziału w wyborach, podczas dyskusji zastanawiano się nad sposobami przyciągnięcia do urn jak największej liczby głosujących. Zdaniem dr Flisa jednym z istotnych argumentów może być uświadomienie Polakom faktu, że głosując mają realny wpływ na kształt polskiej reprezentacji w Parlamencie Europejskim, co również oznacza, że oddając głos mogą wyeliminować tych reprezentantów, którzy nie sprawdzili się w roli europosłów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl