To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jak zwiększyć frekwencję w eurowyborach?    -   18/2/2009
Tarnowskie Spotkania Europejskie
Wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską w roku 2009, a zwłaszcza nadchodzącym wyborom do Parlamentu Europejskiego poświęcona była debata z cyklu Tarnowskich Spotkań Europejskich, która odbyła się dnia 16 lutego br. w Sali Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. W spotkaniu wzięli udział dr Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński) oraz Bogusław Sonik, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Ogloszenie
>

Dr Jarosław Flis przedstawił analizę frekwencji wyborczej w dotychczasowych eurowyborach, a Poseł Bogusław Sonik przytoczył wyniki badań Eurobarometru z końca stycznia br. dotyczące stopnia poinformowania społeczeństwa i postaw wobec wyborów.
Ponieważ według cytowanych badań zaledwie 15% Polaków wyraża zdecydowaną wolę wzięcia udziału w wyborach, podczas dyskusji zastanawiano się nad sposobami przyciągnięcia do urn jak największej liczby głosujących. Zdaniem dr Flisa jednym z istotnych argumentów może być uświadomienie Polakom faktu, że głosując mają realny wpływ na kształt polskiej reprezentacji w Parlamencie Europejskim, co również oznacza, że oddając głos mogą wyeliminować tych reprezentantów, którzy nie sprawdzili się w roli europosłów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 17:43:10
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html