To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Bazuła się spóźnił, Bień ma kłopot   -   13/5/2004
Z powodu spóźnienia radnego z SLD Krzysztofa Bazuły Rada Miasta nie uchwaliła dziś m.in. połączenia Zespołu Szkół Kolejowych i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Obie szkoły funkcjonować będą nadal oddzielnie. To kolejna porażka magistratu przeprowadzającego niepopularną restrukturyzację miejskiej oświaty. Wciąż ważą się losy pierwotnie przewidzianych do wygaszania już od września : Szkoły Podstawowej nr 5 i Zespołu Szkół Agrotechnicznych przy ulicy Pszennej.

Ogloszenie

Atmosfera wokół obrad Rady Miasta była dziś bardzo gorąca. Przed Salą Lustrzaną, gdzie odbywały się obrady już przed południem protestowali nauczyciele ze szkół specjalnych w Tarnowie, sprzeciwiajacy się obniżeniu ich tzw. dodatków za pracę do średnio 15%. Dotychczas otrzymywali miesięcznie nawet 40% więcej do wynagrodzenia. Protestowali też pedagodzy i psychologowie, którym prezydent chce zwiększyć tzw. pensum (rewalidującym dzieci upośledzone z 18 do 20 godzin tygodniowo a pedagogom, psychologom, logopedom i doradcom zawodowym z 20 do 30 godzin tygodniowo).

Z pierwotnych planów likwidacyjnych Miastu udało się dotychczas przeprowadzić jedynie likwidację szkoły podstawowej nr 12, która od września będzie już placówką niepubliczną.
W czwartek na głosowanie spóźnił się radny Krzysztof Bazuła z SLD i to zdecydowało, że "kolejówka" i ZSZ nr 2 istnieć będą nadal. Bazuła tłumaczył potem, że jego absencja była zupełnie przypadkowa. – Przewodniczący Rady Miejskiej zbyt wcześnie rozpoczął głosowanie – usprawiedliwiał się Bazuła.
Brak realizacji pomysłów restrukturyzacyjnych magistratu oznacza konieczność poszukania jeszcze w tym roku sumy około 5 milionów złoytych. Wiceprezydent Tarnowa Andrzej Sasak mówi, że trzeba znaleźć nowy sposób to, aby nie wydawać tak dużo pieniędzy z budżetu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 3, 2022 17:41:24
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html