To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Generał Bem patronem szkoły w … Gdańsku    -   26/2/2009
Nietypowa inicjatywa tarnowskiego hufca
Harcerze z Hufca Tarnów im. gen. Józefa Bema podjęli kolejną inicjatywę mającą przybliżyć postać patrona tarnowskich harcerzy. Zaproponowali aby Generał stał się patronem Szkoły Podstawowej nr 84 … w Gdańsku.

Ogloszenie

-Zdziwiła nas informacja, że radni Rady Miejskiej w Gdańsku nie chcą aby patronem szkoły był Jan Brzechwa – mówi komendant tarnowskiego hufca, harcmistrz Maksym Pękosz. –Postanowiliśmy jednak odpowiedzieć na swego rodzaju apel Pani Marzeny Tomasiewicz dyrektora SP 84 w Gdańsku, która poszukuje nowego kandydata na patrona dla szkoły.
Tarnowscy harcerze przesłali na ręce Pani Tomasiewicz kandydaturę Generała Józefa Bema na patrona szkoły, ponadto skierowali ją również do Biura Rady Miasta Gdańska. Jak podkreślają w swoim wniosku, Generał był osobą zasłużoną również dla Gdańska. Józef Bem walcząc w szeregach armii napoleońskiej był w 1813 roku jednym z obrońców twierdzy gdańskiej, za co został wyróżniony najwyższym francuskim odznaczeniem, Legią Honorową.
-Niestety tarnowskiego hufca nie stać na przeprowadzenie kampanii informacyjnej, przybliżającej osobę Generała Józefa Bema, tego nieprzeciętnego ale niestety zapomnianego patrioty – mówi komendant Pękosz –Jednak wszędzie tam gdzie jest to możliwe staramy się przypominać osobę Generała. Mamy nadzieję, że nasza propozycja zostanie przynajmniej przedyskutowana, dzięki czemu kolejne osoby będą miały okazję choć trochę bliżej poznać jednego z największych tarnowian.
Inicjatywa tarnowskich harcerzy wpisuje się w szereg działań mających przybliżyć osobę Generała z okazji 80 rocznicy sprowadzenia prochów Generała Józefa Bema do Polski, która przypadnie 30 czerwca 2009 roku.

Na zdjęciu: komendant Maksym Pękosz
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 18:11:12
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html