Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Kromka Chleba" rozpoczęła starania o wybudowanie hospicjum koło Szpitala św. Łukasza   -   01/3/2009
Hospicjum w Tarnowie za 3 lata ?
O przekazanie znajdującej się w pobliżu Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie działki pod budowę hospicjum w Tarnowie zwróciła się do zarządu Województwa Małopolskiego tarnowska fundacja „Kromka Chleba. – Mamy podstawy sądzić, że władze województwa będą tej idei przychylne – mówi Anna Czech, prezes zarządu Fundacji. Inicjatorzy budowy hospicjum starają się o pozyskanie gruntu o powierzchni 55 arów, który byłby wystarczający pod budowę hospicjum dla 15-20 osób. Lokalizację, która w październiku ubiegłego roku została zatwierdzona decyzją Prezydenta Tarnowa, wybrano nieprzypadkowo, ponieważ bliskość szpitala zapewniałaby w razie potrzeby specjalistyczną pomoc lekarską pacjentom hospicjum. Dodatkowym atutem jest także dogodny dojazd dla odwiedzających oraz odpowiednia ilość miejsca pod urządzenie parkingu.

Ogloszenie
>

Pomysł budowy hospicjum to odpowiedź na zapotrzebowanie na tego rodzaju opiekę dla osób cierpiących na nowotwory. W Tarnowie nie ma hospicjum stacjonarnego, a najbliższe tego rodzaju usługi świadczone są w Dąbrowie Tarnowskiej. Kilkanaście dodatkowych miejsc w Tarnowie pozwoliłoby uniknąć długiego oczekiwania w kolejce na przyjęcie. Argumentację tę zdaje się podzielać także ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Wiktor Skworc. – Podczas rozmowy na ten temat usłyszałam słowa poparcia dla tej idei oraz chęć współpracy – potwierdza Anna Czech.
Według wstępnej koncepcji budowa hospicjum przewidywana jest na trzy lata. Byłby to wystarczający okres na realizację inwestycji. (GP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(02-03-2009) Stary :
Bardzo dobra inicjatywa,. Trzeba ją szeroko roapropagować i działać. Ja już przekazałem swój 1 % na rzecz Fundacjii "Kromka Chleba".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2009) Do przemyślenia :
Ekonomiczny gniot - pomysł by grunt o takiej wartości, który po sprzedaniu w pełni sfinansował by adaptację wolnych powierzchni w budynkach edukacyjnych - nie wydając ani grosza na budowę. Gratulacje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2009) jj :
obys nigdy nie potrzebowal hospicjum .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2009) remus :m.janusz2@interia.pl 
Inicjatywa godna poparcia. Gratuluję pomysłu i życzę wytrwałości w jego realizacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947