To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Hampel zmienia Golloba w GP   -   16/5/2004
Jarosław Hampel "ukradł" miejsce we wczorajszym finale GP Czech w Pradze Tomkowi Gollobowi. Awans wywalczył w bezpośrednim półfinałowym starciu z żużlowcem Unii Tarnów. W finale spisał się tak jak w całych zawodach, zajmując znakomite drugie miejsce (Gollob był w całych zawodach szósty). Drugi reprezentant "jaskółek" - Tony Rickardsson powtórzył osiągnięcie ze Sztokholmu, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

Ogloszenie
Praski stadion Marketa trzeci raz z rzędu okazał się szczęśliwy dla Australijczyka Jasona Crumpa. Ale największą niespodziankę sprawił Jarek Hampel.
Zawody rozpoczęły się z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu ulewy, która przeszła nad stadionem w Pradze. Potem jednak nawierzchnia z biegu na bieg była coraz lepsza.

Gollob pierwszy raz pojechał w biegu dziewiątym. Niestety bez efektu. Utracił w nim trzecią pozycję i zjechał z toru. Tony swój pierwszy bieg wygrał pewnie , w ogóle zresztą aż do półfinałów oddał tylko 1 punkt.
W dwukrotnie powtarzanym biegu szesnastym Tony i Tomek pojechali razem. Szwed przyjechał pierwszy , Tomek - drugi. Gollob "w swoim stylu" zapewnił nam więc emocje aż do ostatniej chwili. W biegu ostatniej szansy (o awans do półfinału) również powtarzanym (groźny upadek Hancocka po niezauważonym faulu Pedersena) przyjechał jednak na czele stawki.

W pierwszym z półfinałów znów bezkonkurencyjny okazał się Rickardsson, a o drugą pozycję walkę stoczyli Polacy. Tym razem młody Jarosław Hampel okazał się lepszy od doświadczonego Tomasza Golloba i awansował do finału. Następny bieg wyłonił kolejnych dwóch finalistów. Pierwszy na mecie uplasował się Crump, a fenomenalna walkę o drugą pozycję stoczyli inni Australijczycy. Sullivan przez trzy okrążenia napierał Adamsa i w końcu skutecznym atakiem wyprzedził swojego rodaka.

Finał odbył się w fatalnych warunkach pogodowych, ponieważ ponownie zaczął padać deszcz. Nie miał szczęścia w losowaniu Hampel, który startował z ostatniego toru. Jednak znakomicie wyszedł ze startu i dużo nie brakowało, a na wyjściu z łuku wyprzedziłby Australijczyka. Ostatecznie ku wielkiej radości polskich kibiców zajął drugą pozycję.

Kolejne zawody odbędą się za dwa tygodnie we Wrocławiu. A już dziś o 17.00 w tymże Wrocławiu wielkie ligowe wydarzenie! Wicelider Sparta Atlas Wrocław podejmuje lidera rozgrywek - Unię Tarnów. Tomek i Tony do Wrocławia pojechali na ów "mecz na szczycie" prosto z niedalekiej Pragi. Jak wiemy nie wystąpi na wrocławskim torze kontuzjowamy brat Tomka - Jacek. "Jaskółki" czeka na pewno najtrudniejsza przeprawa w pierwszej rundzie ekstraligi, dziś właśnie kończonej. Trzymamy kciuki !

Klasyfikacja końcowa turnieju w Pradze:

1. Jason Crump
2. Jaroslaw Hampel
3. Tony Rickardsson
4. Ryan Sullivan
5. Leigh Adams
6. Tomasz Gollob
7. Greg Hancock
8. Lee Richardson
9. Nicki Pedersen
10. Rune Holta
11. Andreas Jonsson
12. Bohumil Brhel
13. Lukas Dryml
14. Hans Andersen
15. Jesper B. Jensen
16. Rafal Dobrucki
17. Mark Loram
18. Bjarne Pedersen
19. Mikael Max
20. Ales Dryml
21. Robert Barth
22. Antonin Svab
23. Piotr Protasiewicz
24. Kai Laukkanen

Czołówka GP po dwóch turniejach:

1. Jason Crump AUS 45
2. Leigh Adams AUS 38
3. Tony Rickardsson SWE 36
4. Tomasz Gollob POL 29
5. Greg Hancock USA 24
6. Ryan Sullivan AUS 23
7. Jarosław Hampel POL 23
8. Lee Richardson GBR 22
9. Nicki Pedersen DEN 21
10. Jesper Jensen DEN 16
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:05:43
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html