Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Apel do Komisji Europejskiej    -   02/3/2009
Do USA ciągle z wizami...
Europoseł Urszula Gacek, wraz z grupą posłów z Bułgarii, Rumuni, Cypru i Grecji, zainicjowała zbieranie podpisów pod deklaracją w sprawie zniesienia przez Stany Zjednoczone obowiązku posiadania wizy wobec obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej. W dokumencie deputowani domagają się od Komisji Europejskiej zakończenia negocjacji wizowych jeszcze przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ponadto chcą, aby Komisja przedstawiła aktualny stan negocjacji i działania jakie planuje podjąć w najbliższym czasie.

Ogloszenie
>

Deklaracja przez najbliższe trzy miesiące będzie wyłożona w Parlamencie Europejskim do wglądu. Jeśli podpisze się pod nią co najmniej połowa deputowanych (czyli co najmniej 393 osoby) to stanie się oficjalnym stanowiskiem Parlamentu Europejskiego i Komisja Europejska będzie musiała na to stanowisko zareagować. Brak wymaganej liczby podpisów pod deklaracją skutkuje jej wygaśnięciem. Termin składania podpisów pod pisemną deklaracją w sprawie zniesienia przez Stany Zjednoczone obowiązku wizowego wobec obywateli Unii upływa 7 maja 2009. -Naszą inicjatywą chcemy przypomnieć Komisji Europejskiej o tym, że część obywateli Unii Europejskiej ciągle potrzebuje wizy, aby móc pojechać do Stanów Zjednoczonych. Warto wykorzystać zmianę administracji w USA i poruszyć ten temat po raz kolejny - mówi Urszula Gacek.
Czas nagli również z tego powodu, iż w czerwcu bieżącego roku wygasa ustawa Kongresu Stanów Zjednoczonych, która wprowadziła łagodniejsze zasady na których państwa mogą przystąpić do programu bezwizowego. Obecnie obowiązują przepisy mówiące o tym, że do programu bezwizowego mogą przystąpić kraje, w których procent odmów wydania wizy nie przekracza 10 procent. W Polsce jest to ciągle około 14 procent. Gdy te przepisy wygasną, ponownie zaczną obowiązywać bardziej restrykcyjne regulacje - ustanawiające ten próg na poziomie 3 procent.

Na temat wiz U. Gacek obszernie wypowiada się w rozmowie załączonej do tekstu „Po co nam Ameryka?” z 30 września ub.r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(02-03-2009) R2D2 :
I po co sie pchac do tej Hamerykl? I tak 90% Polaków którzy tam jadą są wyrobnikami na równi z murzynami... To już nie te czasy co w latach 70/80-tych, że za dolary można było wszystko kupić i załatwić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2009) Stary :
Każde działanie w tej sprawie jest potrzebne, chodzi o normalność. Żadne robienie łaski i opowiadanie głupich dowcipów o "polaczkach".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2009) Antygalicjanin :
Jeśli sprawa przepadnie , czy nie lepiej zastanowić się nad wprowadzeniem wizowania dla Amerykanów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2009) radzio :
hahaha ale ją wardzała objechał dla mnie przyszły kandydat na prezydenta Tarnowa po ścigale

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2009) amerykanin :
I coz ona plecie przeciez to tylko mielenie tematu na pokaz przed wyborami jest a i tak nic nie zalatwi. Sztuka dla sztuki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl