To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Radny Nowak przerwał swoje zawieszenie w PO i ... wstąpił do SD    -   03/3/2009
Krzysztof Nowak poza Platformą
Krzysztof Nowak, radny tarnowskiej Rady Miasta i sekretarz powiatu bocheńskiego, zawieszony w prawach członka PO w listopadzie ubiegłego roku na 2 lata, ostatecznie zrezygnował z członkostwa w Platfomie Obywatelskiej ("i jej emanacji w radzie miejskiej"). Prawdopodobnie straci też pracę w bocheńskim starostwie. Znowelizowane przepisy ustawy o pracownikach samorządowych nie pozwalają już sekretarzowi powiatu na przynależność do partii politycznej. A Nowak, występując z PO... przystąpił do Stronnictwa Demokratycznego, które usiłuje reaktywować inny były członek PO - eurodeputowany Paweł Piskorski.

Ogloszenie

W swoim oświadczeniu, datowanym na 1 marca, a które napłynęło dziś do naszej redakcji Krzysztof Nowak pisze :
"Od dłuższego czasu z poczuciem smutku, ale i żalu obserwowałem w Platformie Obywatelskiej zatracenie tych wartości jakie przyświecały jej w okresie powstawania. Fakt utraty w PO ducha obywatelskości, wewnętrznego pluralizmu spowodowały, że moja dalsza przynależność do PO utraciła jakikolwiek sens.
Nie mogę również zaakceptować i zgodzić się z brakiem demokracji wewnątrz PO oraz autorytarnym sposobem jej kierowania. W tarnowskiej Platformie jest to szczególnie widoczne. Ograniczanie autonomii działaczy i radnych całkowicie wyeliminowało wewnętrzną dyskusję, a z radnych uczyniło jedynie „maszynki” do głosowania, co w mojej ocenie jest sprzeczne z ideą samorządu.
Podobnie jak wielu Polaków wiązałem z Platformą Obywatelską ogromne nadzieje. Dziś stwierdzam, że rząd PO zamiast podejmować niezbędne i potrzebne dla Polski reformy raczy nas „polityką miłości”, której głównym celem jest spełnienie ambicji prezydenckich premiera.
Jako jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej w Tarnowie i regionie nie akceptuję obecnego profilu ideowego i programowego Platformy. Z partii liberalnej, centrowej i umiarkowanej w ciągu ostatnich lat, Platforma Obywatelska stała się partią prawicową i radykalną."

Krzysztof Nowak informuje także o przyłączeniu się do Stronnictwa Demokratycznego. Jest przekonany, że nakreślony przez Pawła Piskorskiego " plan polityczny doprowadzi do odbudowy pozycji SD oraz przywróci polskiej polityce partię umiarkowanego i liberalnego centrum, a wyborcom da możliwości rzeczywistego wyboru.

Przypomnijmy, Krzysztof Nowak to wieloletni enfant terrible tarnowskiej Platformy i przeciwnik jej lidera - Aleksandra Grada, którego zdarzało mu się krytykować nie jeden raz a nawet żądać jego dymisji jako ministra skarbu. Nowak był także w konflikcie z szefową tarnowskich struktur PO Urszulą Augustyn. Bezpardonowo krytykował również innych prominentnych działaczy tej partii.
Po wielu latach jego adwersarzom udało się nareszcie, w listopadzie 2008r., zawiesić go w prawach członka partii na 2 lata.
W niezręcznej sytuacji postawił swojego przyjaciela, Jacka Pająka, starostę bocheńskiego, też członka PO. Od pół roku Nowak przebywa w bocheńskim starostwie na zwolnieniu lekarskim a jego obowiązki pełni kto inny. Kilka tygodni temu starosta Pająk sugerował w rozmowie z dziennikarzem RDN, że w przypadku gdy Nowak nadal będzie chciał być członkiem partii, zmuszony zostanie do pożegnania się ze stanowiskiem sekretarza powiatu.
Krzysztof Nowak nie zrezygnuje jednak na pewno z łączenia ambicji samorządowych i politycznych w Tarnowie. Przypomnijmy, jako radny Tarnowa jest on właścicielem unikalnego w skali kraju ... Biura Radnego, które otworzył dwa lata temu przy placu Sobieskiego. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:30:24
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html