To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   WIECZÓR KABARETOWY    -   05/3/2009
„Ciach” i Stanisław Tym
Jeden z najznakomitszych polskich aktorów i satyryków Stanisław Tym zagości w tarnowskim Kinie „Marzenie”. 16 marca o godz. 20:00 legendzie polskiego filmu i kabaretu, towarzyszyć będzie uznany i lubiany Kabaret Ciach. Dwa występy gigantów polskiego humoru, pełne skeczów, gagów i żartów gwarantują podwójnie emocje i jeszcze więcej świetnej zabawy. Cena biletu: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu imprezy). Mamy jedno podwójne zaproszenie na ten kabareton, do rozlosowania wśród inTARnautów !

Ogloszenie

Stanisław Tym urodził się w Małkini, w lipcu 1937 roku. Studiował chemię na Politechnice Warszawskiej, przetwórstwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz aktorstwo w warszawskiej PWST. Żadnego z tych kierunków nie ukończył, ale w roku 1960 związał się ze Studenckim Teatrem Satyryków, którego był aktorem i reżyserem, a w latach 1963 – 64 dyrektorem.W roku 1964 zdał egzamin eksternistyczny ze sztuki aktorskiej. Współpracował z wieloma kabaretami, takimi jak: Dudek, Owca, Lopek i Wagabunda. Napisał wtedy wiele tekstów, m. in. „Ucz się Jasiu, czyli wężykiem, wężykiem”, który to skecz w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego znany jest do dziś. Od tego czasu Stanisław Tym związał się ze sceną zawodowo. Nie tylko jako aktor, ale również reżyser i autor sztuk teatralnych (m. in. „Rozmowy przy wycinaniu lasu”). W latach 1984 – 1986 był dyrektorem Teatru Dramatycznego w Elblągu. Na ekranie po raz pierwszy pojawił się w roku 1959 w epizodach. W roku 1974 rozpoczął współpracę ze Stanisławem Bareją w filmie „Nie ma róży bez ognia”, gdzie zagrał Zenka. Niedługo potem stał się jednym z najpopularniejszych aktorów komediowych czasów PRL-u, za sprawą roli kaowca w „Rejsie” Marka Piwowskiego. Sam film zyskał miano obrazoburczego, oryginalnego i kultowego. Później przyszły jeszcze role w „Misiu” i „Rozmowach kontrolowanych” – komediach, które wciąż nie straciły na świeżości i obecnie bawią trzecie pokolenie widzów. Aktualnie Stanisław Tym wciąż występuje na scenie i na ekranie. Bardzo często pojawia się w kabaretonach (Opole, Mrągowo, Lidzbark Warmiński), benefisach i filmach („Baśń o ludziach stąd”). Ostatnio podjął się reżyserii nawiązującej do Barei komedii „Ryś”, która podbiła serca widzów w całym kraju i otrzymała wiele prestiżowych nagród. W 2005 roku ukazała się książka zawierająca jego najlepsze teksty i rysunki, „Mamuta tu mam”.
Filmy z udziałem Stanisława Tyma: 1960 - Nikt nie woła, 1961 – Kwiecień, 1965 – Pingwin, 1965 – Walkower, 1966 – Bariera, 1967 - Paryż - Warszawa bez wizy, 1970 - Dziura w Ziemi, 1970 – Rejs, 1971 - Przygody psa Cywila, 1974 - Nie ma róży bez ognia, 1975 - Niespotykanie spokojny człowiek, 1976 - Smuga cienia, 1978 - Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?, 1981 – Miś, 1981 - Wojna światów - Następne stulecie, 1991 - Rozmowy kontrolowane, 1993 - Uprowadzenie Agaty, 1999 - Czy można się przysiąść, 2003 - Baśń o ludziach stąd, 2007 – Ryś.

Kabaret CIACH powstał zimą 1994 roku przez Janusza Rewersa, Tomasza Kowalskiego, Zbigniewa Gawrońskiego, Mariusza Matysika, Adama Magiera i Małgorzatę Czyżycką - wówczas studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej.
Obecnie grupa występuje w składzie: Janusz Rewers, Małgorzata Czyżycka, Tomasz Kowalski i Leszek Jenek. W przeszłości w kabarecie Ciach występowali również Jarosław Marek Sobański (obecnie kabaret Słuchajcie) i Przemysław Żejmo (obecnie kabaret Jurki). Kabaret Ciach związany jest z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym.
Ciach na swoim koncie ma niezliczoną ilość nagród, których z każdym rokiem przybywa. Kabaret „Ciach” raczej nie zajmuje się polityką. Zdarzają się jednak nieliczne wyjątki od tej reguły : np. skecz "Samoobrona przed Samoobroną", "Wywiad z premierem Pawlakiem" oraz "Wywiad z Politykiem". A co pokazuje w swoich programach? Sytuacje z życia wzięte lub absurdalne. Dominuje tematyka społeczna, kryminalna, oraz parodie znanych postaci, sytuacji i piosenek. Oto kilka przykładów: „Konia zagrasz!” - to popularny motyw i tytuł drugiego z programów, wypowiadany przez szalonego reżysera. W tym programie szalony reżyser ustawiał wszystkich "po kątach" i przydzielał aktorom role. Można ich też pamiętać z oryginalnej, niemieckiej inscenizacji „Królewny Śnieżki” z polskim tłumaczeniem. Bohaterowie bajki rozmawiają ze w języku zbliżonym do pruskiego. Dialogi są tłumaczone na polski przez łagodnego lektora. Inne popularne skecze to m. in. „Nauka jazdy”, „Komisja wojskowa”, "Melina" (badanie trzeźwości jednego z widzów za pomocą balonika), ”Wykrywacz Kłamstw”, „Bandyta jest wśród nas”. Cechą charakterystyczną Ciachów jest wciąganie widzów do akcji scenicznej co niezawodnie przełamuje barierę miedzy wykonawcami a widownią.
Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu imprezy) do nabycia w TCK lub Kinie Marzenie.

Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 16 marca godz. 20:00 UWAGA KONKURS! Mamy jedno bezpłatne podwójne zaproszenie na ten kabareton. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w temacie hasło KABARETON. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie 16 marca około godz. 14:00. Zwycięzcę o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, December 4, 2023 19:18:09
IP     : 35.172.165.64
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html