To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Chcą pomóc szpitalowi   -   17/5/2004
Członkowie Związku Dąbrowiaków zamierzają pomóc szpitalowi powiatowemu w Dąbrowie Tarnowskiej. Chcą zorganizować dyskusję władz powiatowych i gminnych na temat jego trudnej sytuacji i przedstawić sugestie dotyczące jej poprawy. Jedną z możliwości pomocy szpitalowi ma być zbiórka publiczna pieniędzy.

Ogloszenie

- Jesteśmy zaniepokojeni trudną sytuacją dąbrowskiego szpitala i niepokojami, jakie w związku z tym panują wśród mieszkańców miasta i powiatu. Mówi się o tym, że szpital może ulec likwidacji, że grodzi mu upadłość, a taka sytuacja powoduje także zagrożenie dla istnienia całego powiatu i innych jego instytucji, jak policja czy straż pożarna. Dlatego chcemy spotkać się z władzami powiatu, burmistrzem i wójtami poszczególnych gmin, radnymi i przewodniczącymi rad gminnych i wspólnie zając się rozwiązaniem tego problemu - mówi dr Mieczysław Siudziński, prezes Związku Dąbrowiaków.

Członkowie związku rozesłali informacje o trudnej sytuacji szpitala do parlamentarzystów regionu tarnowskiego i władz wojewódzkich. Odbyli też pierwsze spotkanie z zarządem powiatu i burmistrzem Dąbrowy. Chcą, by przedstawiciele wszystkich samorządów wzięli udział w spotkaniu, które zaplanowano na 24 maja.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie informacja o sytuacji placówki i sposoby zaradzenia trudnej sytuacji, które proponuje zarząd Związku Dąbrowiaków. - W akcję pomocy dla szpitala muszą zaangażować się wszyscy. Szpital to nasze wspólne dobro. Mam nadzieję, że za nami pójdą inne instytucje, władze wszystkich samorządów, parafie - podkreśla dr Siudziński.

Zdaniem prezesa Związku Dąbrowiaków jedną z możliwości jest zbiórka pieniężna na rzecz szpitala. - Potrzeba, by z takim apelem wystąpili do mieszkańców księża. W zbiórkę muszą zaangażować się ordynatorzy, lekarze i pielęgniarki. Natomiast społeczeństwo powinno pospieszyć z pomocą finansową na tyle, na ile może - podkreśla Mieczysław Siudziński. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 25, 2022 17:04:19
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html