To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pierwsza projekcja już 13 marca    -   11/3/2009
Oscarowe filmy w „Marzeniu”
22 lutego w Los Angeles odbyła się uroczystość wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej – Oscarów. Kino Marzenie zaprasza tarnowskich widzów na projekcje trzech spośród nagrodzonych filmów. I tak od 13 do 19 marca obejrzeć będzie można „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, od 27 marca – „Slumdog. Milioner z ulicy”, zaś od 3 kwietnia – film „Lektor”.

Ogloszenie

Projekcje wybranych oscarowych filmów otwiera w kinie Marzenie (ul. Staszica 4) film w reżyserii Davida Finchera „CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA” z Bradem Pittem w roli tytułowej (13-19 marca). Jest to opowieść o człowieku, który urodził się jako 80-letni starzec i z biegiem życia młodnieje, a w tle toczy się historia od końca I wojny światowej aż po XXI wiek i uderzenie huraganu Catrina. Pokazanie tego wszystkiego na ekranie wymagało ogromnej pracy charakteryzatorów, scenografów i specjalistów od efektów specjalnych i w tych właśnie 3 kategoriach film otrzymał nagrody.
Od 27 marca prezentowany będzie największy tryumfator tegorocznej oscarowej gali, film „SLUMDOG. MILIONER Z ULICY” w reżyserii Danny Boyle-a. Historia chłopaka ze slumsów Bombaju, który wygrywa hinduską wersję „Milionerów” zachwyciła zarówno widzów jak i krytyków na całym świecie. Pozytywnej energii tego filmu nie oparła się również Amerykańska Akademia Filmowa przyznając mu aż 8 statuetek, w tym te najbardziej prestiżowe: dla najlepszego filmu , za reżyserię i za zdjęcia, a oprócz tego za scenariusz, muzykę, piosenkę, montaż i dźwięk.
Od 3 kwietnia natomiast zapraszamy na film Stephena Daldry-ego pt. „LEKTOR”, oparty na uhonorowanej nagrodami i wydanej właśnie w Polsce powieści Bernharda Schlinka. W tej niezwykłej, poruszającej historii zakazanej miłości rozgrywającej się w ogarniętych wojną i powojennym zamętem Niemczech, jedną ze swoich najlepszych, najbardziej poruszających i najdojrzalszych kreacji stworzyła Kate Winslet. Za tę trudną i bardzo sugestywną rolę została uhonorowana Oscarem dla najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:10:50
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html