Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Każdy podatnik może wspomóc projekt budowy tarnowskiego hospicjum    -   13/3/2009
Pomoc dla hospicjum
Tarnowska Fundacja Kromka Chleba pół roku temu podjęła uchwałę, która ma na celu przygotowanie i realizację planu budowy pierwszego w Tarnowie stacjonarnego Hospicjum. W całej Polsce jest 113 pozarządowych, non-profitowych hospicjów, z czego tylko 31 stacjonarnych. -Najlepszą lokalizacją na budowę hospicjum jest bliskie sąsiedztwo Szpitala, dlatego już od wielu lat staramy się przekonać Urząd Miasta by przekazał Fundacji ziemię koło Szpitala, niestety na razie bezskutecznie – mówi Anna Czech, szefowa Kromki Chleba. Umiejscowienie Hospicjum na terenie przyszpitalnym pozwoliłoby na jeszcze lepszą opiekę nad podopiecznymi ośrodka oraz szybkie i sprawne interwencje medyczne w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia.

Ogloszenie

Fundacja zrzesza wielu ludzi, którzy są w stanie otoczyć wszechstronną opieką pacjentów i ich rodziny, a także stworzyć warunki, w których podopieczni Hospicjum będą mieli poczucie domowego ciepła i wsparcia. Współczesna medycyna jest w stanie w dużej mierze poradzić sobie z uśmierzaniem przewlekłego bólu, który towarzyszy chorym w terminalnych stadiach chorób. Nie jest jednak w stanie nic poradzić na poczucie osamotnienia, smutek czy konieczność ułożenia relacji, pożegnania z najbliższymi. Dlatego też każdy pacjent hospicjum będzie mógł liczyć na grupę ludzi, wśród których oprócz lekarza czy pielęgniarki znajdą się psycholog, pracownik socjalny, fizjoterapeuta, duchowny i wolontariusze.

-Mamy świadomość, że choroby nieuleczalne czy przewlekłe, leczenie paliatywne, czy konieczność oddania pod opiekę hospicyjną bliskich dotyka bardzo wielu z nas. Dlatego chcemy, by Hospicjum było wspólnym dziełem społeczności Tarnowa – dodaje Anna Czech. Każdy kto chciałby wspomóc finansowo projekt budowy tarnowskiego Hospicjum stacjonarnego może wpłacać datki, lub przekazywać 1% swojego podatku na konto Fundacji Kromka Chleba, z dopiskiem: Hospicjum.
Przypomnijmy, ten szczytny cel wsparł ostatnio dochód z organizacji VI Gali Charytatywnej Centermedu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947