To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Podsumowanie programu partnerstwa lokalnego   -   19/5/2004
12 maja 2004r. odbyło się uroczyste podsumowanie „Modelu Partnerstwa Lokalnego” w Powiecie dąbrowskim, realizowanego przy współpracy Departamentu Pracy USA oraz Instytutu Współpracy i Partnerstwa Lokalnego w Katowicach. Uroczystość odbyła się w Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów S.A. w Tarnowie oraz Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. Region Tarnów.

Ogloszenie
>

W ponad sześćdziesięcioosobowej grupie gości znaleźli się reprezentanci biznesu, organizacji pozarządowych, parafii, samorządów i instytucji infrastruktury gminnej i powiatowej.
W uroczystości udział wziął Gedeon Werner - Dyrektor Departamentu Pracy USA oraz Jadwiga Olszowska Urban - Krajowy Koordynator Programu Partnestwa Lokalnego, którzy przedstawili realizację programu „Model Partnerstwa Lokalnego” na terenie kraju i Małopolski, natomiast efekty wdrażania programu MPL w Powiecie Dąbrowskim przedstawili Kazimierz Tęczar i Janusz Dubajka Powiatowi Specjaliści Partnerstwa Lokalnego. Podczas spotkania odbyło się podsumowanie warsztatów Lokalnego Ożywienia Gospodarczego, które odbywały się od października 2003r. do lutego 2004r. W ramach organizowanych warsztatów zostały wypracowane 4 projekty, których wdrożenie ma prowadzić do wzrostu gospodarczego w powiecie, co w efekcie doprowadzi do powstania nowych miejsc pracy dla lokalnych społeczności. Jako najważniejszy projekt do wdrożenia uznano utworzenie „Budowa Zakładu Mineralizacji Odpadów Komunalnych”. Kolejne projekty to „Stworzenie dwóch terenów przemysłowych zlokalizowanych w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej i Szczucina”, „Wsparcie przetwórstwa produktów rolno – spożywczych poprzez tworzenie grup producenckich”, oraz „Dostęp do kapitału – utworzenie Funduszu Poręczeń Kredytowych i Pożyczkowych”.

Na spotkanie został zaproszony przedstawiciel firmy „BIOPAX” – Antoni Dziuban, który przedstawił koncepcję wdrażania zwycięskiego projektu pn. „Budowa Zakładu Mineralizacji Odpadów Komunalnych (Kompleks Energetyczny)” w Powiecie dąbrowskim. Natomiast informację na temat działalności Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej przedstawił Waldemar Lewandowski – Konsultant CTT.
W uroczystości udział wziął także Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Andrzej Martynuska, który przybliżył przedsiębiorcom z Powiśla Dąbrowskiego informację o środkach pomocowych dostępnych dla MSP po przystąpieniu do Unii Europejskiej.
Uroczyste podziękowanie za dotychczasowy włożony wysiłek i współpracę z samorządem powiatowym w zakresie programowania rozwoju lokalnego i przeciwdziałania bezrobociu w ramach wdrażania Modelu Partnerstwa Lokalnego w Powiecie dąbrowskim dla Jadwigii Olszowskiej Urban i Gedeona Wernera złożył Pan Krzysztof Kaczmarski Starosta Dąbrowski.
Uroczyste podsumowanie Modelu Partnerstwa Lokalnego w Powiecie dąbrowskim zostało zakończone degustacją potraw regionalnych w Restauracji „Myśliwska” w Dąbrowie Tarnowskiej. (BP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 3, 2022 18:43:32
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html