Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Traviata" w MFK   -   19/5/2004
Kolejne wielkie wydarzenie muzyczne w Mościcach. Opera Krakowska wystawi 3 czerwca o godz. 18.00 w Mościckiej Fundacji Kultury jedno z największych dzieł operowych w historii - "Traviatę" Giuseppe Verdiego. Przedstawienie w Tarnowie jest możliwe dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego, który finansuje koszt sprowadzenia krakowskich artystów.

Ogloszenie
>

Dominującą cechą Traviaty jest jej kameralność, a ciężar akcji scenicznej przesuwa się na wewnętrzne przeżycia bohaterów. Kompozytor nie zawahał się pokazać na scenie operowej realizmu współczesnego życia, wyprzedzając w ten sposób o kilkadziesiąt lat kierunek zwany "weryzmem", do czego ówczesna publiczność nie była jeszcze zupełnie przygotowana. Po początkowym niepowodzeniu, a następnie po wprowadzeniu zmian przez kompozytora, nie od razu zdobyła Traviata uznanie publiczności. Z czasem jednak piękno melodii, nastrojowość i subtelny koloryt opery Verdiego zjednały jej wiernych słuchaczy.

W tytułowej partii krakowskiej inscenizacji dzieła, która swoją premierę miała kilka miesięcy temu, wystąpi młoda, piękna i utalentowana Eduyta Piasecka. Kierownictwo muzyczne - Karl Sollak, reżyseria - Wojciech Ziętarski.

Kolejne przedstawienie Opery Krakowskiej w Mościcach jest możliwe dzięki Marszałkowi Województwa, który zdecydował się pokryć sporą część kosztów wyjazdu krakowskich artystów i wystawienia opery w Tarnowie. Współpraca między MFK a Operą Krakowską będzie kontynuowana.
Bilety na "Traviatę" w cenie 44 zł rozprowadza MFK, ale z dnia na dzień topnieje ilość wolnych miejsc. Ten, kto chciałby zobaczyć operę musi się wiec pospieszyć z zakupem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(19-05-2004) Lehar :
Śpieszcie się tarnowianie, bo i tak pólsali będzie puste. Druga połowa sali pójdzie na najnowszy western pt. "Nasza szkapa"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2004) piotr :
ostatnio jak w MFK była filharmonia krakowska ( w bardzo okrojonym składzie i repertuarze niestety) to miejsc wolnych było baaaardzo mało, więc nie jest źle z kulturą tarnowian :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2004) Looom :
Leharze, pojęcia nie masz o czym piszesz. Na kazdą operę w MFK biletów nie ma już na wiele dni przed spektaklem. Teraz też już tylko resztki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2004) st :
Lehar - zmień sobie ksywke na Debhil - wsszystkie spektakle operowe, operetkowe i koncerty przyciągają w Tarnowie komplet publiczności i to publiki na poziomie. Ty nie przychodź - dla Ciebie jest Strong-man -nie trzeba mysleć ani słuchać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2004) Ola :
Filharmonia Krakowska nie popisała się oczywiście w Tarnowie odstwaiła taki sobie show dla prowincjuszy- czułam się obrażona, ale to do niej podobne, natomiast występy Opery Krakowskiej sa godne polecenia. Opera Nabucco, ktorą widziałam była naprawdę bardzo dobra i mam nadzieję, że podobnie będzie z Traviata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2004) st :
Ola- mówisz o Filharmoni Krakowskiej czy o Orkiestrze Kameralnej Filharmoni Krakowskiej?- bo ten koncert nie był taki zły. No moze nie porywający. Faktem jest że osobiście czekam na Lublin lub Gliwice bo są solidniejsi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) A. :
Sala pełna ;-)))) Aż miło...a i miło było popatrzeć, i posłuchać :P:P:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) mat :
Kolejny dobry krok MFK! Aż strach pomyśleć że taką dobrą robotę koncertową niedługo zepsuje jakiś dupek z jakiegoś "zarządu" i stwierdzi że się to nie opłaca i przestaną przyjezdżać Zespoły oper i operetek. Ale na razie korzystajmy z tego co jest. Brawo MFK! - Kiedy Wesoła Wdówka? - już nie mogę się doczekać!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) obecna na przedstawieniu :XX XX XX 
Byłam wczoraj i miejsc prawie wolnych nie bylo wiec prosze sie zle nie wypowiadac o kulutrze tarnowian, jedenym powodem dla którego nie korzystamy z dobrodziejstw kutury jest cena

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) Ola :
Do st. : Rzeczywiście chodziło o Orkiestrę Kameralną, ale na moje oko to była poprostu Orkiestra Filharmonii "obcięta" bez dęciaków, drugi garnitur smyczków ( a altowiolistka to była poza wszelką kategorią) i dumnie nazwana "Kameralną". Kraków nie ma serca do gry nawet u siebie, a w Tarnowie A wracając do Traviaty, to rzeczywiście było całkiem , całkiem. Nie znam się co prawda tak zbytnio na operze, ale wydaje mi sie , że Violetta była delikatnie mówiąc przeciętna, a początek to w ogóle byl słabiutki. Potem głos jej się rozgrzał i można było mieć przyjemność z słuchania. Natomiast Alfredo był (podkreślam moim zdaniem) naprawdę baaardzo dobry. Piękny głos !!!!!!!! I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że tarnowska publiczność była przeziębiona i skaszlała cały spektakl ;-(((((((( A tak w ogóle to myślałam, że szlak mnie trafi , gdy elegancka kobieta siedząca koło mnie, zaczęła odbierać SMS-y z wibrującej komórki, świecić mi po oczach niebieskim światłem, a następnie kretynka jedna zaczęła odpisywać na ten SMS!!! Ludzie! Skupcie się nad sobą jak jesteście na koncercie!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947