To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Traviata" w MFK   -   19/5/2004
Kolejne wielkie wydarzenie muzyczne w Mościcach. Opera Krakowska wystawi 3 czerwca o godz. 18.00 w Mościckiej Fundacji Kultury jedno z największych dzieł operowych w historii - "Traviatę" Giuseppe Verdiego. Przedstawienie w Tarnowie jest możliwe dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego, który finansuje koszt sprowadzenia krakowskich artystów.

Ogloszenie

Dominującą cechą Traviaty jest jej kameralność, a ciężar akcji scenicznej przesuwa się na wewnętrzne przeżycia bohaterów. Kompozytor nie zawahał się pokazać na scenie operowej realizmu współczesnego życia, wyprzedzając w ten sposób o kilkadziesiąt lat kierunek zwany "weryzmem", do czego ówczesna publiczność nie była jeszcze zupełnie przygotowana. Po początkowym niepowodzeniu, a następnie po wprowadzeniu zmian przez kompozytora, nie od razu zdobyła Traviata uznanie publiczności. Z czasem jednak piękno melodii, nastrojowość i subtelny koloryt opery Verdiego zjednały jej wiernych słuchaczy.

W tytułowej partii krakowskiej inscenizacji dzieła, która swoją premierę miała kilka miesięcy temu, wystąpi młoda, piękna i utalentowana Eduyta Piasecka. Kierownictwo muzyczne - Karl Sollak, reżyseria - Wojciech Ziętarski.

Kolejne przedstawienie Opery Krakowskiej w Mościcach jest możliwe dzięki Marszałkowi Województwa, który zdecydował się pokryć sporą część kosztów wyjazdu krakowskich artystów i wystawienia opery w Tarnowie. Współpraca między MFK a Operą Krakowską będzie kontynuowana.
Bilety na "Traviatę" w cenie 44 zł rozprowadza MFK, ale z dnia na dzień topnieje ilość wolnych miejsc. Ten, kto chciałby zobaczyć operę musi się wiec pospieszyć z zakupem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:40:54
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html