Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jak nasi parlamentarzyści z bezrobociem walcząc, domowe budżety dorżnęli    -   16/3/2009
O tym się nie pisze...
Pani Joanna jest matką wychowującą dwuletnią córkę – jej mąż zaś, jedynym żywicielem rodziny. Pani Joanna dostała ostatnio z „pośredniaka” wezwanie do stawienia się w firmie X, celem odbycia przymusowego stażu – za nieco ponad 600 zł... Pani Joanna, zarejestrowana jako bezrobotna, bez prawa do zasiłku, od Powiatowego Urzędu Pracy nie chciała nic, ale troszkę się zdziwiła, no bo myślała że stażystką to się jest zaraz po studiach, a ona jakiś przebieg kariery zawodowej ma. Pani Joanna nie wiedziała jeszcze, że otrzymane wezwanie stanie się przyczyną rodzinnej tragedii. I nie myślała, że takich osób jak ona, jest w Polsce co najmniej kilkadziesiąt tysięcy – i wszystkie padły ofiarą naszych parlamentarzystów i rządowych programów „walki z bezrobociem”...

Ogloszenie

Rzecz w tym, że zmieniły się przepisy. Z dnia na dzień pani Joanna dowiedziała się, że odtąd, jeśli chodzi o korzystanie ze świadczeń medycznych, to teraz jej książeczkę podbija nie pracodawca męża, ale Powiatowy Urząd Pracy. A ona na staż się zgłosić musi, bo inaczej za każdą wizytę u lekarza będzie musiała płacić. Rzecz jednak w tym, że na ów staż trzeba daleko dojeżdżać, a wszystko to za nieco ponad 600 zł miesięcznie. Pani Joanna to, co po odliczeniu kosztów dojazdu jej zostanie, będzie musiała oddać wynajętej opiekunce do dziecka, do której kolejne dwie – trzy „stówki” co miesiąc dodatkowo dopłaci małżonek. Jest jeszcze inne wyjście – zarabiający 1400 zł na rękę małżonek porzuci pracę i zajmie się dwuletnim dzieckiem, a żyć będą z tych 600 zł wypracowanych przez nią na „stażu”. Czekając na komornika. Bo pani Joanna nie chce płacić na żłobek, nie chce oddawać dziecko pod hurtową opiekę obcym ludziom, nie chce żeby co trochę chorowało i co gorsza uważa, że ciężar wychowania spoczywa na rodzicach, a na „uspołecznienie” to jeszcze przyjdzie czas. Co gorsza pani Joanna nie ma pod ręką „dziadków” którzy mogliby opiekować się jej córką.
Pani Joanna płacze. Nie rozumie, dlaczego musi zostać ofiarą kolejnego rządowego programu walki z bezrobociem, ani dlaczego tak „dobrze” zrobili jej parlamentarzyści, ani dlaczego bezbronnie będzie musiała się przyglądać, jak w najbliższych miesiącach lombard sprzeda jej ślubną, złotą obrączkę, a komornik zabierze telewizor, pralkę, a może i weźmie się za mieszkanie. Bo przecież ona, jej dziecko i mąż, muszą coś jeść. Pani Joanna boi się, że w końcu panie z opieki społecznej zabiorą jej dziecko. Dla jego dobra, rzecz jasna. Pani Joanna nic nie chce ani od „pośredniaka”, ani od MOPS i naprawdę żadnej państwowej pomocy nie potrzebuje. Pani Joanna chce tylko, żeby państwo nie próbowało jej „pomagać”, żeby tylko zostawiło ją w spokoju.
Rodzin, takich jak pani Joanny, jest w Polsce co najmniej kilkadziesiąt tysięcy...

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(17-03-2009) KArol :
Eurokołchozik zaciska obrożę na szujach swoich ulubionych poddanych. W przecież są jeszcze takie bogate plany. Dzieci można wychowywać w ki-bucach, zanieczyścić powietrze w płucach i odsysać każdy nadmiar tłuszczu na koszt poddatnika. Poddatnik musi sie poddać obowiązkowo wszystkim operacjom, bo ostateczną przymusową racją jest blokada konta bankowego, dla kórego istnieją tak liczne banki. To się nazywa uderzenie z flanki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2009) cóż :
Takie atrakcje zafundowała nam UE - te "staże" finansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2009) ... :
Bezrobotny to osoba niezatrudniona, nie prowadząca działalności gospodarczej i nie wykonującą innej pracy zarobkowej, zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia - Pani Joanna nie spelnia tego kryterium (nie szuka pracy i nie jest gotowa do jej podjecia). Niech mi wiec ktos wytlumaczy dlaczego jest zarejestrowana jako bezrobotna? Odpowiedz jest prosta - po to zeby korzystac ze swiadczen medycznych przyslugujacych bezrobotnym. Tak byc nie powinno. Oczywiscie nie powinno tez byc tak, ze nie moze ona korzystac z ubezpieczenia meza. Moim zdaniem kazdy taki "falszywy bezrobotny" powinien byc zniechecony do fikcyjnego zapisywania sie do posredniaka - w koncu Urzad Pracy jest dla osob poszukujacych pracy, a nie dla tych ktorzy chca miec ubezpieczenie. Natomiast system powinien byc tak skrojony, aby kazdy mogl ze swojego ubezpieczenia ubezpieczyc czlonkow najblizszej rodziny (meza, zone, dzieci itd.)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2009) pracujący :
Jakie przepisy uchwalają Ci przez Nas wybrani to widać na codzień. Nie jest to wina Unii a tylko tych naszych NIEDACZNIKÓW którzy jak się okazuje to ani czytać,ani pisać,ani myśleć nie umią-chyba że o sobie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2009) loki :
co to jest staż - no to się udaje że się pracuje robi się kawe panu x lub pani y idzie po zakupy itd, itd co prawda marne pieniadze no ale nie jesteśmy misiakiem i w komisji nie zasiadamy ot polska właśnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2009) do .... :
Dlaczego myślisz, że Joanna nie szuka pracy i nie jest gotowa do jej podjęcia ? Według mnie jest, ale ona szuka pracy a nie stażu za grosze. Gdyby np. miała dostać - jak zwał tak zwał - za staż powiedzmy 1000 zł nie byłoby problemu, 600 zł nie zwraca jej nawet kosztów żłobka, dojazdów , o niani bowiem nie może nawet pomyśleć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2009) rufio :
Jeśli ktoś decyduje się na staż to jego sprawa ale 600 zł za robotę to tylko mogli wymyślić te głupki zasiadające w parlamencie i oderwane od rzeczywistości - co najmniej 1000 zł to i tak niewiele ale rekompensuje koszty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2009) rufio :
Jeśli ktoś decyduje się na staż to jego sprawa ale 600 zł za robotę to tylko mogli wymyślić te głupki zasiadające w parlamencie i oderwane od rzeczywistości - co najmniej 1000 zł to i tak niewiele ale rekompensuje koszty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2009) Gal :
Masz rację Rufio... w dodatku zapowiadany kryzys, wzrost bezrobocia, obniżenie kosztów zatrudnienia - te telewizyjno medialne hasła, skutkują coraz niższym kosztem uposażeń większości Polaków. Jeśli do niedawna jeszcze się mówiło, że średnio w zakładach płaca ok. 10 zł netto. To teraz kwota ta nie przekracza 8 zł/h. Brakuje w kraju klasy średniej, mamy tylko ok. 90% biedoty i 10 % bogatych. Nikły promil to stanowią właściwie urzędnicy, których można zaliczyć do tej tzw." średniej klasy" - a tu..-oczywiście zarobki muszą pokrywać się ze wzrastającymi kosztami i inflacją... Jak ja nienawidzę urzędasów!! Zbyt działają wedle Prawa Parkinsona!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2009) KArol :
Szanowny Pracujący się myli, Eurodeputaty ustalają 70 % prawa, które nas w Polsce obowiązuje. Podkreslał to ostatnio Eurodeputat Bielan w swoim teloewizyjnym wystąpieniu przedwyborczym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2009) Nocny Marek :
Chcięliście Rodacy lyberalnych rządów więc je macie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2009) do Nocnego Marka :
Problem w tym, że to nie są żadne rządy liberalne, tylko skok na kasę w liberalnym przebraniu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl