To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Hołdys: To jest prawdopodobnie najlepszy w tej chwili zespół, jaki istnieje w Polsce    -   18/3/2009
Żywiołak – „Nowa ex-tradycja”
20 marca na „Jarym Święcie” w Mościckim Centrum Kultury zagra „Żywiołak” - jeden z czołowych zespołów etno-folkowych. Swoim niekonwencjonalnym i odkrywczym dźwiękiem muzycy wdarli się w serca słuchaczy, wygrywając przy okazji kilka prestiżowych konkursów - m.in. Młode Wilki, na nadzieje polskiej muzyki niezależnej oraz GRAND PRIX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Od tego czasu zespół cieszy się olbrzymim zainteresowaniem fanów. To właśnie pod wpływem licznej grupy entuzjastów tej nowej estetyki muzycznej Żywiołak postanowił zarejestrować swoje utwory i wydać je pod skrzydłami Karrot Kommando. "Nowa Ex-Tradycja" to nowe spojrzenie na tradycję, która, jak mogłoby się wydawać, już kompletnie zanikła. To spojrzenie na tradycję przedchrześcijańską z dużym dystansem i z niebanalnym przymrużeniem oka.

Ogloszenie
>

Żywiołak to grupa powstała w wyniku zderzenia muzycznych pasji Roberta Jaworskiego (grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: „ich troLe“, czy „Kapela ze Wsi Warszawa“) i Roberta Wasilewskiego (gitarzysty„Open Folk“). Inspiracją dla zespołu są ludowe podania, mity pogańskie i wierzenia przedchrześcijańskie. Muzyka Żywiołaka to wypadkowa takich stylów muzycznych, jak: folk, punk, rockmetal, transtechno czy drum-n-bass. Sięga ona również po elementy muzyki dub, chillout czy ambient, a spojona jest brzmieniami zrekonstruowanych instrumentów oraz archaicznych i współczesnych technik wokalnych – informują muzycy na swojej stronie internetowej.
„To jest prawdopodobnie najlepszy w tej chwili zespół, jaki istnieje w Polsce – jedyny, który jest wart pokazywania na świecie. To wielka frajda, że coś takiego istnieje” - mówi o grupie Zbigniew Hołdys. Legendarny gitarzysta przyznaje, że grupa jest nad wyraz autentyczna w swojej twórczości. „To jest właśnie ten przypadek, jak powinna ewoluować polska muzyka. Polacy mają przekleństwo w swojej mentalności, chcą grać jak inni ze świata. Zawsze tak było, że tu istnieli artyści soulowi, grungeowi, rythm-n-bluesowi, bluesmeni, jazzmeni, a jak była polska muzyka ludowa, to wszyscy kryli twarze, bo zalatywało obciachem. A gdy ona ewoluowała w stronę nowoczesną, to stawała się disco polo i wszyscy mówili, że jest jeszcze gorzej. Żywiołak gra muzykę ludową bez żadnego kitu, mizdrzenia się, bez pierdzielenia, bez udawania kogoś innego. To nie jest Zakopower ani Golec uOrkiestra – zespoły imitujące coś, żeby się przypodobać szerokiej widowni. To jest zespół, który gra swoją muzykę i widownia musi ganiać za nim, i tak się stanie” - stwierdza Hołdys.

Żywiołak będzie w Mościcach promować swój pierwszy, długo oczekiwany, pełny album "Nowa ex-tradycja". Album ma prezentować praktycznie cały muzyczny dorobek Żywiołaka zarejestrowany w profesjonalnym studio, a więc dobrze znane słowiańsko-pogańskie "Oj na Jana Kupała", "Czarodzielnica", "Epopeja wandalska", "Pogaństwo", "Oko Dybuka"...
Skład zespołu: Robert Jaworski - lira korbowa, fidel renesansowa, altówka, lutnia, gitara elektryczna, drumla, wokal, Izabella Byra - wokal, szekere, Robert Wasilewski - gitara basowa, lutnia, gitara elektryczna, wokal, Anna Piotrowska - wokal, djembe, Maciej Dymek - baraban, czynel, perkusjonalia.
Koncert zespołu Żywiołak zostanie zorganizowany m.in. dzięki wsparciu hotelu „Bristol”.
Bilety w cenie 20 zł, do nabycia w kasie MCK, tel. 014 6334 621

Duża Scena Mościckiego Centrum Kultury, 20 marca godz. 19:30

UWAGA KONKURS! Mamy dwa bezpłatne podwójne zaproszenia na ten koncert. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w temacie hasło ŻYWIOŁAK. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie 20 marca około godz. 15:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:43:45
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html