To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   O Wielką Nagrodę Zająca Poziomki    -   24/3/2009
Teatry lalkowe w Żabnie
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zapraszają na XXIV Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, który odbędzie się 27 marca. Na scenie Centrum Kultury w Żabnie od godziny 10:00 prezentować się będą dziecięce i młodzieżowe teatry lalkowe działające w szkołach i instytucjach kultury województwa małopolskiego.

Ogloszenie

Intencją organizatorów Przeglądu jest popularyzacja dokonań artystycznych amatorskich teatrów lalkowych, wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych instruktorów pracujących z dziećmi, poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu oraz wyzwalanie kreatywnych postaw dzieci i młodzieży. Ponadto spotkania młodych lalkarzy w Żabnie integrują zespoły teatralne, rozwijają wiedzę o teatrze lalek i promują ten rodzaj sztuki teatralnej. Do udziału w tegorocznym Przeglądzie zgłoszono dziesięć przedstawień teatralnych zrealizowanych w różnych technikach animacyjnych, które oceniać będzie Komisja Artystyczna w składzie: Ewa Żukowska – komisarz Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy w Puławach, Maria Zawada Bilik – aktor - lalkarz z Tarnowa i Franciszek Palka – artysta plastyk z Nowego Sącza i Adam Walny – reżyser teatru lalek. Laureaci Przeglądu nominowani zostaną do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Puławach oraz w spotkaniu finałowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.
Honorowy patronat nad Przeglądem objęli: Starosta Tarnowski i Burmistrz Żabna.

Od godz. 10:00 prezentować się będą: NOWI GOTOWI - Stowarzyszenie REMEDIUM z Tymbarku – „Kwiat paproci”, opieka art. Elżbieta Potrzebowska, Zespół Teatralny SKRZAT z Olszyn – gr. Starsza - Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim – „Maciej i Król”, opieka art. Halina Hołda, Teatr TUPTUSIE – gr. Starsza - Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie – „Waldek”, opieka art. Iwona Kapa; Teatr WESOŁA GROMADKA - Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie – „Szalolandia”. opieka art. Irena Kuling; Zespół Teatralny GALIMATIAS - Szkoła Podstawowa w Żabnie; Czarnoksiężnik z Krainy Oz, opieka art. Elżbieta Kijowska; Teatrzyk BAJKA - Dom Kultury w Biskupicach Radłowskich – „Szkaradek”, opieka art. Lucyna Bojan; Zespól Teatralny SUFLER - Osiedlowy Klub Kultury Zbydniowie w Krakowie – „Olaboga”, opieka art. Izabella Czarnecka; Teatr Lalkowy ALI BANIA - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach – „Pan Rozbawialski”, opieka art. Marzena Pierzchała Dudek; Zespół Teatralny SKRZAT z Olszyn – gr. Młodsza - Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim – „Szewczyk Dratewka”, opieka art. Halina Hołda; Teatr MAMROCZĄC z Tarnowa – „Zemsta dwóch sióstr”, reż. Jakub Margosiak.
W finale: KRZESIWO – reż. Bogusław Froń - Teatr Lalki i Aktora PARAWAN z Krakowa. Zakończenie festiwalu i wręczenie nagród planowane jest na godzinę 17:00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 18:03:13
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html