Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Co dalej w sprawie Krzysztofa Olewnika?    -   30/3/2009
Konferencja PiS
Poseł Andrzej Dera, członek sejmowej komisji śledczej ds. zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, przy tym wiceprzewodniczący sejmowej komisji ustawodawczej i członek Krajowej Rady Sądowniczej, był gościem specjalnym konferencji zorganizowanej przez tarnowski PiS. Część konferencji upłynęła pod znakiem prac komisji śledczej – jak stwierdza poseł, już sam przegląd dokumentów ”pokazuje, że poziom funkcjonowania prokuratury czy policji jest poziomem tragicznym” i należy wyjaśnić, ”czy wynika on z totalnej nieudolności, czy z pewnych zależności tych funkcjonariuszy”.

Posłuchaj wypowiedzi posła PiS Andrzeja Dery :

Ogloszenie

Zdaniem posła, „ta ponura sprawa” „stawia pod znakiem zapytania funkcjonariuszy policji, prokuratury czy służby więziennej” – „popełniono nieprawdopodobną ilość błędów, które nigdy nie powinny nastąpić”. -Chcemy odsłonić tę kurtynę, za którą funkcjonuje dziś Polska powiatowa - dodaje poseł.
W czwartek komisja wysłuchała prokuratorów, prowadzących śledztwa dotyczące nieprawidłowości w działaniach funkcjonariuszy policji i prokuratorów oraz dotyczące samego wątku kryminalnego, mogącego „zwiększyć kręg osób odpowiedzialnych za porwanie i śmierć Krzysztofa Olewnika. Po świętach w pierwszej kolejności wysłuchany zostanie Włodzimierz Olewnik, walczący od ośmiu lat o wyjaśnienie okoliczności porwania i śmierci jego syna.

Sprawa Olewnika, o której wielu rzeczy nie można powiedzieć wprost, dopóki nie zakończy się śledztwo i nie zapadną wyroki, jest kolejną sprawą kładącą się głębokim cieniem na naszym „wymiarze sprawiedliwości” i funkcjonariuszach, mających stać na straży prawa. Wobec skali dziwnych „nieprawidłowości”, z których część w minionych miesiącach wyciekała do mediów, staje się wyjątkowo zastanawiające, że szersze tło okoliczności porwania i śmierć biznesmena oraz późniejszych samobójstw w więziennych celach, wciąż nie zostało wyjaśnione, co po raz kolejny pozwala budować twierdzenia o wszechmocnych środowiskach, ulokowanych w różnych sferach polityki, biznesu i wymiaru sprawiedliwości, które faktycznie „trzymają władzę” w Polsce. Osobiście jednak obawiam się, że żadna sejmowa komisja śledcza nic tu nie pomoże – za poleceniem premiera Donalda Tuska parę głów poleciało, wedle porzekadła „kowal zawinił – Cygana powiesili” i być może usłyszymy nawet parę prawdziwie „umoczonych” nazwisk; jednak prawdziwi sprawcy – zleceniodawcy mordu, pozostaną nietknięci.

Pozostałe tematy poruszone podczas konferencji prasowej – o kolejnym projekcie otwarcia reglamentowanych zawodów prawniczych oraz o projekcie uwłaszczenia działkowców i likwidacji Polskiego Związku Działkowców, ostatniego po spółdzielniach mieszkaniowych reliktu PRL - w kolejnych informacjach.

M. Poświatowski

Foto: Grzegorz Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl