To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  VAN HELSING w Millennium   -   20/5/2004
Przygodowy thriller science-fiction. Tak można określić najnowszą premierę w kinie Millennium. VAN HELSING, bo o tym filmie mowa, od jutra królować będzie niepodzielnie na ekranie mościckiego kina. Jak co tydzień mamy dla inTARnautów dwa podwójne zaproszenia na premierowe seanse filmu. Tym razem nie trzeba odpowiadać na żadne pytanie, ale ... samemu je zadać. Zapoznaj się ze szczegółami konkursu.

Ogloszenie

VAN HELSING
USA, 2004,
czas 145’, dozw. od 15 lat,
reżyseria: Stephen Sommers,
obsada: Hugh Jackman, Kate Beckinsale, Will Kemp, Richard Roxburgh, David Wenham,

W swojej stale toczącej się walce o oswobodzenie świata od okrutnych potworów Van Helsing, na polecenie tajnego stowarzyszenia, udaje się w podróż do Transylwanii aby, ostatecznie zniszczyć siejącego swoje śmiercionośne uroki Hrabiego Drakulę. Z odsieczą przychodzi mu nieustraszona Anna Valerious, której przyświeca idea oswobodzenia własnej rodziny od ciążącej na niej od wielu wieków klątwy – drogą do tego jest pokonanie wampira...

Po sukcesie obu części Mumii – "Mumia" i "Mumia powraca", Stephen Sommers rozglądał się za nowym projektem. W założeniu miał on być równie intrygujący co wcześniejsze przeboje filmowe jego autorstwa, ale jednocześnie dawałaby inną perspektywę i tempo prowadzenia akcji. Ostatecznie, ujęła go koncepcja dalszego wykorzystywania najwyższej klasy umiejętności filmowych, prezentowania intrygujących postaci zaangażowanych w ekscytujące historie kina akcji, odmalowana na tle historycznym, ale z aktualną, współczesną wymową. Zmysł Sommersa i jego umiejętności zajmującego opowiadania historii doprowadziły go do źródła pełnego postaci nieszablonowych, a znanych w dużej części ze swoich wcześniejszych filmowych kreacji.

"Zastanawiałem się, w jaki sposób podejść do tych legendarnych postaci i pokazać w taki sposób, że ich historie będą się ze sobą splatać. Element spinający je musiał być zarówno prawdziwy, z punktu widzenia popularnej mitologii, a jednocześnie spójny i organiczny – nie mogłem dopuścić do sytuacji, w której nasz bohater byłby zainteresowany trzema potworami w tym samym czasie bez żadnej większej przyczyny. No i wtedy doznałem olśnienia: Co by było gdyby Drakula, kierując się sprawą życia i śmierci, starał się nawiązać kontakt z potworem Dr Frankensteina? Czarne charaktery zawsze mają dobry powód do tego, co wyprawiają na ekranie. Aby historia taka jak ta była interesująca, zło musi się kierować jakimś określonym celem. Prosta motywacja w rodzaju – musi zabijać ludzi, żeby karmić się ich krwią była już wcześniej wykorzystana w wielu filmach i książkach. Dlatego też w momencie, kiedy wpadłem na pomysł tego, jakie mogą być pobudki Drakuli, wszystkie elementy tej układanki zaczęły do siebie pasować", tłumaczy Sommers.

Ostatecznie, spoiwem narracyjnej układanki Sommersa okazała się być postać stworzona przez Brama Stokera w jego klasycznym już dzisiaj dziele z 1897 roku pt. "Drakula".
Najbardziej spektakularne w trakcie trwania prac nad filmem było odtworzenie całej transylwańskiej wioski, zbudowanej w ... Kunraticach, na obrzeżach czeskiej Pragi, a nawiązującej swoim charakterem do czasów średniowiecznych, z własnym ryneczkiem, dwoma cmentarzami oraz ponad kilkunastoma gotyckimi budowlami, wśród których najbardziej imponujący wydaje się być strzelisty kościół.

Tym razem przepustką do uczestnictwa w cotygodniowym konkursie filmowym będzie przesłanie nam (wraz ze zgłoszeniem chęci obejrzenia filmu) także pytania (lub pytań) pod adresem wybranego (lub wszystkich) kandydatów na deputowanych do Parlamentu Europejskiego pochodzących z Tarnowa lub okolic (ich listę: przeczytasz tutaj.
List zawierający twoje pytanie(a) pod adresem eurokandydata należy zatutułować "EUROKONKURS FILMOWY" a także podać numer telefonu kontaktowego. Pamiętajcie również o wyborze seansu (wybierzcie jedną z projekcji w ciągu najbliższego weekendu)!
Na konkursowe e-listy czekamy pod adresem tarnow@okay.pl do godziny 14.00 w piątek (21 maja).
Szczegółowy repertuar kina na stronie: www.okay.pl/millennium
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 12, 2024 23:35:00
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html