Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  „Świerczkowiacy” czyli najpiękniejsze melodie, tańce i zwyczaje    -   02/4/2009
„Koncert Wiosenny” w MCK
Święta Wielkanocne i wiosenne zwyczaje w kulturze ludowej stanowią niezwykle barwny i wciąż aktualny kanon współczesnych zachowań. Budząca się do życia przyroda oraz symbolika świąteczna pozwalają po okresie przednówka i postu dać upust radości i zabawie. Program „Koncertu wiosennego” Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, który zobaczymy w Mościckim Centrum Kultury w dniu 19 kwietnia o godz. 14:00 opiera się na zwyczajach staropolskich i najpiękniejszych melodiach polskich, do których bawiono się w karczmach, domostwach i na łąkach.

Ogloszenie

W repertuarze: łowicki „Kujawiak z oberkiem” a także zwyczaj „śmingus dyngus”, tańce i zabawy z regionu Opoczna, Lublina i Krakowa wschodniego. W koncercie wystąpią także „Mali Świerczkowiacy” prezentując : „Wiązankę melodii i tańców z okolic Rzeszowa”, „Krakowiaki łysogórskie” oraz „Przyśpiewki zaborowskie”. Dość powszechnie sądziło się, że oblewanie się wodą miało zapobiegać chorobom i sprzyjać płodności dlatego oblewaniu podlegają przede wszystkim panny na wydaniu. Na koncert MCK zaprasza nie tylko panny ale wszystkich, którym śmigusowe oblewanie może przynieść szczęście. Cena biletu 10 zł.

Uwaga: Pierwotny termin koncertu (15 kwietnia) uległ zmianie z powodu żałoby narodowej. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia o godz 14:00.
KONKURS! Mamy dwa bezpłatne podwójne zaproszenia na ten koncert. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w temacie hasło ŚWIERCZKOWIACY. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie 18 kwietnia około godz. 18:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl