Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Więcej za mniej - modernizacja oświetlenia ulicznego    -   02/4/2009
W Borzęcinie liczą koszty...
W Urzędzie Gminy w Borzęcinie liczą koszty, na których można wypracować niezbędne budżetowe oszczędności. Chociaż okrzyczany dookoła kryzys nie zagląda jeszcze borzęcińskiemu samorządowi w oczy, to jednak przezornie postanowiono przygotować się na jego przyjście. A że kryzys nadchodzi, to dla samorządu rzecz oczywista. Nie tak dawno zmniejszono gminie dotacje z budżetu państwa na pomoc społeczną a to, jak mówi gospodarz gminy wójt Janusz Kwaśniak może być zwiastun nadchodzących dalszych cięć budżetowych i ograniczeń.

Ogloszenie
>

-Sposoby na oszczędności mogą być różne – mówi wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. –W Borzęcinie zaczęliśmy od siebie, czyli od Urzędu Gminy. Oszczędzamy na kosztach obsługi i płacach. Podwyżek w najbliższym czasie w samorządzie nie należy się spodziewać. To jednak nie wystarczy. Jak przekonuje wójt trzeba podjąć kompleksowe działania, które pozwolą wypracować znaczące oszczędności w dłuższej perspektywie czasu. Tylko takie działania umożliwią realizację planowanych inwestycji bez zagrożenia oszczędzaniem na ich kosztach. -Szukamy takich rozwiązań i jednym z nich jest zmniejszenie rachunków za energię elektryczną z oświetlenia ulicznego – kontynuuje wójt Kwaśniak –Dlatego podjęto rozmowy z ENION ENERGIA w sprawie wymiany opraw starego typu w gminie Borzęcin na nowe energooszczędne 100 W oprawy. Zasada jest prosta. Chcemy oświetlać nasze place i drogi „więcej, za mniej”.
Na 516 lamp w gminie Borzęcin 360 wymaga wymiany, w tym: 163 w Borzęcinie, 103 w Przyborowie, 47 w Łękach, 27 w Bielczy, 20 w Warysiu. Są to oprawy starego typu 150, 200, 250, 300 a nawet 400 – watowe. Postanowiono realizować wymianę etapami. W etapie I – rok bieżący – Borzęcin, wymiana 163 opraw. W latach następnych kolejne miejscowości malejąco wg. ilości lamp do wymiany. Gmina na oświetlenie uliczne wraz z konserwacją wydaje rocznie blisko 300 tysięcy złotych. Oszczędności widać gołym okiem, a ich efekt liczony będzie w dziesiątkach tysięcy złotych.
(tell)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl