Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  „Pierwsza prosta”, „Oszukana” i „Nixon-Frost”   -   02/4/2009
Zaproszenie do Millennium Studio
W kwietniu kino Millennium przygotowało trzy propozycje jednorazowych projekcji – pierwsza, jak już pisaliśmy, będzie miała miejsce w poniedziałek 6 kwietnia – fani żużla dzięki HBO bezpłatnie obejrzą dokument Andrzeja Celińskiego „Pierwsza prosta”. 20 kwietnia zobaczymy oparty na autentycznych wydarzeniach dramat „Oszukana”, wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda. Natomiast 27 kwietnia będziemy mogli się wybrać na film „Frost” („Nixon”) Rona Howarda, opowiadający o kuluarach wywiadów brytyjskiej gwiazdy telewizyjnej Davida Frosta z ustępującym w cieniu afery Watergate amerykańskim prezydentem Richardem Nixonem. Przy okazji projekcji, tradycyjnie ogłaszamy konkurs...

Ogloszenie

Pierwsza prosta
Łukasz powoli poznaje blaski i cienie jednego z najpopularniejszych sportów w Polsce. W świecie żużla nie jest łatwo, szybko można zacząć zwyciężać i równie szybko spaść z podium. Groźne wypadki na torze nie należą do rzadkości. Łukasz ściga się w pomorskiej młodzieżowej lidze speedwayaa. Pierwsze jazdy odbywa na torze w Toruniu. Zmaga się z codziennością treningów, szkoły i domowego życia. „Jak narkoman jest w stanie zrobić wiele dla działki, tak ja jestem stanie zrobić wiele dla żużla” – mówi Łukasz. W filmie staje się on przewodnikiem po świecie żużla, którym sam coraz dogłębniej poznaje. Nominowany do Oscara reżyser Andrzej Celiński pokazuje fenomen niezwykle popularnego w Polsce sportu widzianego oczami debiutującego na torze zawodnika. Dokument pokazuje blaski i cienie jednego z najpopularniejszych i najbardziej spektakularnych sportów w Polsce. W świecie żużla nie jest łatwo, szybko można zacząć zwyciężać i równie szybko spaść z podium
. Pierwsza prosta to kolejny dokument Andrzeja Celińskiego po wielokrotnie nagradzanej Dworcowej balladzie (2004) i nominowanym do Oscara filmie Dzieci z Leningradzkiego (2005). Jego najnowszy film to lekcja żużla dla niewtajemniczonych, a dla kibiców filmowe spotkanie ze sportem, który kochają.
Andrzej Celiński, aktor, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, autor scenografii do większości zrealizowanych przez siebie sztuk teatralnych. Producent związany z teatrami w Katowicach, Wrocławiu i czeskiej Ostravie. Laureat głównej nagrody Festiwalu Teatru Czeskiego w Pradze w roku 2003. W latach 2000-2003 zrealizował swój autorski film dokumentalny „Dworcowa ballada”, którego tematem jest życie bezdomnych dzieci na moskiewskich dworcach. Film był prezentowany i nagradzany na szeregu znaczących festiwali filmowych (Amsterdam, Kraków, Biarritz, Volda). W 2004 roku wraz z Hanną Polak zrealizował kolejny dokument „Dzieci z Leningradzkiego”, za który otrzymał nominacje do Oscara (2005) oraz Nagrodę Emmy (2006). Film otrzymał również wiele nagród festiwalowych (Los Angeles, Manila) i został wyemitowany w HBO w USA. Czas trwania 70 minut. Wstęp wolny.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 6 kwietnia g. 20:00

Oszukana
Bohaterką tego amerykańskiego dramatu, wyreżysreowanego przez Clinta Eastwooda jest kobieta, której największym marzeniem jest szczęśliwy powrót do domu jej porwanego syna. Jej żarliwe modlitwy zostają wysłuchane, jednak wkrótce zaczyna podejrzewać, że chłopak, który wrócił do domu, nie jest jej prawdziwym synem, a policja dopuściła się oszustwa w tej sprawie. Kobieta rozpoczyna sprawę sądową i stawia czoła skorumpowanym policjantom z Los Angeles oraz włodarzom miasta doprowadzając do usunięcia ze stanowiska burmistrza, szefa policji oraz kilku funkcjonariuszy. Film oparty został na autentycznych wydarzeniach z przełomu lat 20. i 20. ub. wieku.
”Żywotność Clinta Eastwooda oraz jego równa, wysoka forma artystyczna są doprawdy godne podziwu. Po „Za wszelką cenę”, „Sztandarze chwały”, „Listach z Iwo Jimy” „Oszukana” jest kolejnym udanym filmem tego reżysera, choć może nazbyt przypominającym tradycyjne kino kryminalne. (...) „Oszukana” to przede wszystkim studium charakteru głównej bohaterki: dzielnej, zdeterminowanej kobiety, starającej się rozwikłać zagadkę tożsamości dziecka, które zwrócono jako jej syna, próbującej wyjaśnić, co tak naprawdę się stało. Jolie znakomicie sobie radzi w roli doprowadzonej na skraj obłędu matki, walczącej z cynizmem, korupcją oraz obojętnością wymiaru sprawiedliwości. Stworzyła wiarygodny portret zniesławionej, uważanej za niepoczytalną, Amerykanki z przedmieścia, mającej przeciwko sobie wszystkich, z wyjątkiem duchownego (John Malkovich), początkowo pomagającego jej raczej z litości niż przekonania. Solidne, zaangażowane społecznie kino hollywoodzkie z dreszczykiem. (...)” - pisał na łamach „Polityki” Janusz Wróblewski.
Reżyseria: Clint Eastwood, scenariusz: J. Michael Straczynski, zdjęcia: Tom Stern, muzyka: Clint Eastwood. Obsada: Angelina Jolie, John Malkovich, Amy Rya. Czas trwania: 141 min. Cena biletu: 10 zł.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 20 kwietnia g. 20:00

„Nixon-Frost”
Film Rona Howarda oparty został na wystawianej na West Endzie i Broadwayu sztuce pod tym samym tytułem. Opowiada o kuluarach wywiadów brytyjskiej gwiazdy telewizyjnej, Davida Frosta z ustępującym w cieniu afery Watergate amerykańskim prezydentem, Richardem Nixonem. Autor scenariusza, Peter Morgan mówił, że w swoich scenariuszach (również "Królowa" oraz "Ostatni król Szkocji") największy nacisk kładzie na relacje między ludźmi, a nie na wydarzenia jako takie. Pisząc swoją sztukę Morgan zastanawiał się: „Co dzieje się z osobą, która zakłada, że ma władzę? Jaka jest różnica między człowiekiem, a stanowiskiem, które piastuje?”. Dlatego też, film Howarda jest przede wszystkim walką dwóch silnych i totalnie różnych osobowości. Polityka schodzi na drugi plan. Obraz nominowany był do Oscar w kategoriach: najlepszego filmu, reżysera, aktora w roli pierwszoplanowej, scenariusz – adaptację oraz montaż. Czas trwania: 122 min. Cena biletu 10 zł.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 27 kwietnia g. 20:00

UWAGA KONKURS! Mamy po jednym, bezpłatnym podwójnym zaproszeniu na każdy z wymienionych filmów. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule tytuł wybranego filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs każdorazowo rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, o godz. 12:00. Zwycięzcę o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947