To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   I Songs Festiwal MTM zakończony   -   21/5/2004
Grand Prix I Tarnowskiego Festiwalu Młodej Twórczości Muzycznej, który odbył się dzisiaj w Amfiteatrze Letnim, otrzymał Michał Przerwa-Tetmajer, gitarzysta i wokalista, abiturient I LO. W nagrodę będzie teraz mógł nagrać demo wybranego utworu w profesjonalnym studio nagraniowym. W kategorii "zespół" triumfowała macierzysta formacja Michała - FOR SALE. Jury wyróżniło też Jakuba Skocznia (II LO) i najmłodszą uczestniczkę festiwalu - Magdalenę Szwed (II klasa Gimnazjum nr 2). Ciekawe przedsięwzięcie festiwalowe, przeprowadzone pomimo niemałych kłopotów z jego realizacją, zawdzięczamy młodym ludziom ze Stowarzyszenia "Underground".

Ogloszenie

Laureat głównej nagrody Festiwalu urodził się w Faściszowej k. Zakliczyna, od kilku lat jest Tarnowianinem, ostatnie 4 lata spędził w klasie matematyczno-fizycznej I LO i jest właśnie w trakcie zdawania matury. Dotychczas otrzymał następujące oceny : 5 - z języka angielskiego, 5 - z matematyki i 3 - z pisemnego egzaminu z języka polskiego. Przed nim jeszcze egzamin ustny z polskiego. Swoją przyszłość Michał chce związać z muzyką i estradą. Wybiera się teraz bowiem do wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Jest bardzo związany ze współzałożonym przez siebie zespołem FOR SALE, dla którego dzisiejszy sukces nie jest już pierwszym w historii. Kilka tygodni temu zespół zwyciężył w jubileuszowym XX Przeglądzie Talentów, a zupełnie niedawno w krakowskim przeglądzie PARTYRURA. Zwycięstwa w tym ostatnim przeglądzie stają się powoli tarnowską specjalnością. Rok temu główną nagrodę zdobył tam CZUBAND, który zresztą był dziś gościem specjalnym festiwalu a jutro ... wystąpi wspólnie z FOR SALE na krakowskim Kazimierzu.

W dzisiejszym festiwalu wzięło udział 10 wykonawców. Pięciu innych, wcześniej zgłoszonych, nie wzięło udziału w przesłuchaniach. Tomasz Nosek - jeden z głównych organizatorów przedsięwzięcia - najbardziej jednak martwił się niską frekwencją wśród publiczności.
- Dyrektorzy szkół, z którymi toczyliśmy zresztą bardzo przyjazne rozmowy od wielu tygodni, nie dotrzymali danej nam obietnicy. Uczniowie wielu szkół, na których liczyliśmy albo nie zostali "puszczeni" z zajęć przez nauczycieli albo zorganizowano im wyjście do ... kina - Tomek Nosek nie krył wielkiego zawodu tymi faktami.
Ci, którzy przyszli do amfiteatru nie czuli się raczej zawiedzeni. Poziom całości zmagań młodych muzyków nie był może najwyższy, ale też można było posłuchać kilku prawdziwych perełek. Na dodatek w trakcie przesłuchań dopisywała pogoda. Zepsuła się dopiero podczas występów zaproszonych gości, już po ogłoszeniu wyników festiwalu. Ostatni, których deszcz nie przepłoszył i pozostali, aby wysłuchać niepospolitych muzyków z Czubandu, żartowali, że niebo musiało przecież jakoś interweniować po kontrowersyjnym występie zaproszonej hip-hopowej "Kropki nad i", w czasie występu której popularne skadinąd słowo na "k" zostało użyte kilkaset razy.

Mimo tegorocznych (debiutanckich przecież) kłopotów z organizacją imprezy mamy nadzieję, że II Tarnowski Songs Festiwal "Pojednanie Gatunków" odbędzie się za rok bez przeszkód, bo przedsięwzięcie promujące kulturę muzyczną tarnowskiej młodzieży zostanie docenione przez tarnowskich nauczycieli i działaczy kultury w regionie.(pd)

Już niebawem na naszych stronach znajdziecie obszerny fotoreportaż z imprezy i rozmowę ze zjawiskowym na tarnowskiej scenie zespołem Michała, Joasi i spółki, niedługo zresztą wchodzącym do studia, aby nagrać 30 godzin własnego materiału.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, September 21, 2023 08:41:16
IP     : 44.200.101.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html