To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Bezan w ... piwnicy już dzisiaj   -   22/5/2004
Już po raz dziewiętnasty festiwal Bezan i piosenka żeglarska zagoszczą dziś wieczorem w Tarnowie. Tegoroczny będzie nieco skromniejszy niż zwykle, bo składał się będzie jedynie z biesiady żeglarskiej, w dodatku - z powodu nienajlepszych prognoz pogodowych - organizowanej nie w plenerze (na campingu), ale w Piwnicy Tarnowskiego Centrum Kultury. Zapowiada się jednak wyśmienita uczta szantowa.

Ogloszenie

Jak nam powiedział Ryszard Żądło, organizator i pomysłodawca Bezanu, ostatnich kilka lat to czasy nieco skromniejsze dla festiwalu piosenki żeglarskiej. Ze względu właśnie na trudności finansowe i brak środków na finansowanie różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych organizowanych w Tarnowie.

- Głównym organizatorem festiwali "Bezan" jest Tarnowskie Centrum Kultury, czyli jednostka budżetowa miasta, a miasto ma obecnie problemy z finansowaniem i to nie tylko wydarzeń kulturalnych - tłumaczy Ryszard Żądło. - W związku z tym skromnejsze są także organizowane przez TCK "Bezany".

W czasie sobotniej biesiady wystąpi m.in. zespół Klang z Rzeszowa. Jest to harcerski zespół tamtejszej drużyny wodniackiej. Rzeszowscy harcerze oceniani są przez znawców tematu jako bardzo dobra grupa szantowa, a nadmieńmy, że śpiewają oni a capella i że są przy tym świetnie przygotowani wokalnie.

W czasie sobotniej biesiady żeglarskiej wystąpi także grupa Segars z Bytomia. Jest to zespół, który również kilka razy gościł już w Tarnowie podczas poprzednich edycji Bezanów.

Gwiazdą sobotniego wieczoru szantowego będzie natomiast Paweł Orkisz, postać znana choćby w świecie miłośników poezji śpiewanej (ostatnio gościł na przykład w Tarnowie z balladami Bułata Okudżawy i pieśniami Włodzimierza Wysockiego). Orkisz jest także autorem przeboju szantowego Przechyły i - jak się okazuje - również miał kontakt z piosenką żeglarską.

Bilety na tegoroczną biesiadę żeglarską w cenie 15 zł ( w tym kiełbaska) są jeszcze do kupienia w siedzibie Tarnowskiego Centrum Kultury.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:22:27
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html