Indywidualne sukcesy "jaskółek"   -   24/5/2004
Sukcesami zakończyły się wszystkie drużynowe i indywidualne występy tarnowskich żużlowców w ostatnich dniach. Tę znakomitę passę rozpoczęła drużyna juniorów już w czwartek, pewnie zwyciężając zawody I rundy MDMP w Rybniku. W sobotę w XXI Memoriale Jana Ciszewskiego drugie miejsce zajął Tomasz Gollob, ustępując na podium jedynie Leigh Adamsowi. W niedzielę w ćwierćfinałowym turnieju IMŚJ drugą pozycję w łotewskim Dauvgapils zajął Janusz Kołodziej.

>

Zwycięzcą turnieju I rundy Młodziezowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Rybniku okazała się w czwartek drużyna Unii Tarnów, przed Rybnikiem , Włókniarzem Częstochowa, MPF Rzeszów , KSŻ Krosno i TŻ Sipmą Lublin. Tarnowianie zdobyli w sumie 24 pkt, pokonując rywali w każdym wyścigu. Punkty zdobywali: Marcin Rempała 10+2 (2*,3,3,2*), Janusz Kołodziej 8+1 (3,2*,3) i Paweł Baran 6+1 (3,1,2*).

Zwycięstwem Leigh Adamsa zakończył się natomiast sobotni XXI Memoriał Jana Ciszewskiego. Na pozostałych stopniach podium uplasowali się odpowiednio Tomasz Gollob i Sebastian Ułamek.

Biegi w których występował T.Gollob :
4. Gollob, Szombierski, Povazhny, Szmid (67,39)
7. Gollob, Adams, Jaguś, Staszewski (66,62)
10. Gollob, Chromik, Dobrucki, Brhel (d4) (67,39)
16. Gollob, Jensen, Ułamek, Ferjan (67,54)
17. Gollob, Lindbaeck, Huszcza, Czerwiński (w) (67,48)
Bieg finałowy (pamięci Roberta Nawrockiego): Adams, Ułamek, Dobrucki, Gollob (67,04)

6. Rafał Szombierski 10 (2,3,0,3,2)

Na drugim stopniu podium stanął też wczoraj Janusz Kołodziej w łotewskim Dauvgapils awansując do dalszych zmagań w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Kłopoty z maszyną w pierwszym biegu spowodowały, że Janusz nie rozpoczął tych zawodów najlepiej, przywożąc na metę tylko 1 punkt. Kolejne starty (wszystkie trzy wygrane) dowodziły, że jest to jednak jeden z najlepszych zawodników turnieju. W finale Kołodziej uległ jedynie Miedzińskiemu.