Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   IX Gminny Konkurs Poetycki zakończony    -   07/4/2009
Walczyli o „Złote Pióro”
W poniedziałek 6 kwietnia miał miejsce finał IX Gminnego Konkursu „O Złote Pióro”. Dyplomy i nagrody dla młodych poetów wręczone zostały w Urzędzie Gminy Tarnów przez władze gminy: Przewodniczącą Rady Gminy Wiesławę Miterę i wójta Grzegorza Kozioła.

Ogloszenie

Prace oceniało jury w składzie Bogumiła i Zbigniew Kapilewiczowie, Jan Maniak i Andrzej Król. Wyniki ogłosił przewodniczący jury Andrzej Król, który jako co roku przekazał młodym literatom z Gminy Tarnów uwagi na temat doskonalenia warsztatu pisarskiego oraz odczytał wybrane wiersze.
Konkurs, na który wpłynęło trzydzieści cztery prace uczniów szkół podstawowych i dwadzieścia cztery prace w gimnazjalistów, rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii pierwszej – uczniów szkół podstawowych jury nagrodziło: Tomasza Kałuckiego (godło: „G”) za wiersze „Moja wyspa” i „Anioł”, Adriannę Kutę (godło: „Czterolistna Koniczynka”) za wiersz „Ciemno” i „Wiem” oraz Dagmarę Rybak (godło: „Sześcioramienny Krzyż”) za wiersz „Nieuwaga”. W kategorii drugiej – uczniów gimnazjum nagrodę specjalną im. Józefy Frysztakowej pod patronatem Wiesławy Mitery otrzymała Joanna Katra (godło: „Kropka”) za wiersz „Madonna” i „Tulipany”, zaś kolejne trzy miejsca zajęli: Justyna Starzyk (godło: „Żółta Gwiazda w Kole”) za wiersz „Miłość”, Jolanta Dorzak (godło: „Listek”) za wiersz „Czerwone róże” i Angelika Kuk (godło: „Piękna Żabka”) za wiersz „Słowo i muzyka”. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Piotrowi Sterkowcowi (godło: „Ostrosłup”) za wiersze „Owce” i „Lisek”.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl