Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sacrum i profanum w Dąbrowie Tarnowskiej    -   07/4/2009
Wystawa „Via Dolorosa”
Sacrum i profanum przeplatające się ze sobą podczas odbywających się co roku Misteriów Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej to temat wystawy zdjęć Marcina Głuszka, którą oglądać można w Dąbrowskim Domu Kultury. Na kilkudziesięciu fotografiach dominuje człowiek z jego zaletami i wadami.

Ogloszenie
>

Wystawa „Via Dolorosa” to efekt pracy wykonanej w latach 2006-2008. Marcin Głuszek, współzałożyciel żabnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego „Pozytywni”, towarzyszył z aparatem Drodze Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej gromadzącej od lat kilkaset tysięcy wiernych. Jak sam mówi w swoich obserwacjach skupił się nie tyle na samym misterium sfotografowanym już przez wielu wybitnych fotografików, co na ludziach w nim uczestniczących. Podglądał ich zarówno podczas przemierzania kolejnych stacji, jak i w trakcie przygotowań do misterium i po ich zakończeniu.
W efekcie powstał pełniejszy obraz wydarzenia. Obok ludzi zaangażowanych w religijne znaczenie misterium zobaczymy także tych, dla których jest ono pretekstem do uzyskania własnych korzyści. Patrząc na palących na zapleczu kościoła papierosy rzymskich żołnierzy przekonamy się po raz kolejny, że w życiu świętość wciąż sąsiaduje z jej zaprzeczeniem. Ale dostrzeżemy także trud ludzi, którzy mimo podeszłego wieku decydują się bez względu na pogodę towarzyszyć Chrystusowi niosącemu krzyż. Nie bez znaczenia będą także ich gesty wobec siebie będące dowodem na to, że człowiek człowiekowi wcale nie musi być wilkiem, a religijna manifestacja nie ma nic wspólnego z fanatyzmem. Czarno-biała konwencja fotografii sprzyja nastrojowi refleksji. Jeśli ktoś chciałby się mu oddać pochylając się na chwilę nad kondycją człowieka, powinien odwiedzić galerię Dąbrowskiego Domu Kultury. Wystawa potrwa do 17 kwietnia.

Na zdjęciu: budynek Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl