To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Siódemka z nowymi pomysłami, ofertą i inwestycjami    -   07/4/2009
Niepubliczna "Siódemka" już czeka
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnowie – Siódemka, wystąpi do Małopolskiego Kuratora Oświaty o wydanie zgody na rozpoczęcie działalności. To kolejny krok do utworzenia od 1 września – na bazie dotychczasowej Szkoły Podstawowej nr 7 - Niepublicznych Niepłatnych placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola. To następstwo uchwały podjętej przez tarnowskich radnych na ostatniej sesji Rady Miasta - o likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7. Nowe placówki, którymi zarządzać ma stowarzyszenie, działalność rozpoczną od nowego roku szkolnego 2009-10. Trwają już zapisy do nich.

Ogloszenie
>

Obowiązujące przepisy wymagają zastosowania takiej procedury. Konieczne będzie też zapisaniem do placówki wszystkich dzieci, które będą się tam uczyły od nowego roku szkolnego oraz zatrudnienie na nowych zasadach nauczycieli. Proces przekształceń nie ma wpływu na działalność szkoły. -Rodzice uczniów są bardzo zainteresowani przyszłością szkoły. Decyzja radnych spotkała się z ich aprobatą. Planują działania promocyjne. Szukamy sponsorów, którzy sfinansowaliby tablice informacyjne i ulotki zawierające szczegóły naszej oferty edukacyjnej – mówi Anna Mach, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnowie – Siódemka.

Zapisy do nowo tworzonych klas już się rozpoczęły. Skompletowano już jeden oddział pierwszej klasy. -Liczymy, że powstanie drugi. Dzwonią do nas rodzice zainteresowani zapisaniem swoich dzieci, także do innych klas – dodaje prezes Mach. Informacje o naborze można uzyskać w szkole podczas dyżurów. Odbywają się w każdą środę od godz. 16 do godz. 18.
Powstająca właśnie niepubliczna „Siódemka” przygotowała bardzo ciekawą ofertę edukacyjną. Przedszkolaki będą korzystać z porad logopedy i zajęć muzyczno-rytmicznych. W ofercie dla dzieci z klasy pierwszej szkoły podstawowej jest gra na instrumentach, nauka modelarstwa i tańca. Dla gimnazjalistów planowane jest utworzenie klas językowych. Podopieczni placówek mają mieć zajęcia na basenie i lodowisku. Dla uczniów zdolnych przewidziano też dodatkowe lekcje.
W szkole planowane są również inwestycje. Zostanie wykonana droga dojazdowa do przedszkola, miejsca parkingowe. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z budżetu miasta. Także rodzice chcą uczestniczyć w pracach, których efektem będzie poprawa otoczenia szkoły.. -Wkrótce zamierzają zagospodarować tereny zielone przed naszym budynkiem i posadzić kwiaty – dodaje Anna Mach.

Szkoła Podstawowa nr 7 istnieje od 110 lat. Obecnie uczy się tam 160 dzieci.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:38:50
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html