Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   PSOUU w Tarnowie w projekcie systemowym    -   08/4/2009
Wsparcie osób z zespołem Downa
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Tarnowie bierze udział w realizacji projektu systemowego „Wsparcie osób z zespołem Downa i innymi sprzężeniami w aktywizacji zawodowej” Zarządu Głównego PSOUU w Warszawie. Projekt ma zasięg ogólnopolski a z terenu Tarnowa weźmie w nim udział dziesięć osób z niepełnosprawnością intelektualną.PSOUU apeluje również do pracodawców otwartego rynku pracy o umożliwienie bezpłatnych praktyk zawodowych osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Ogloszenie
>

Osoby te muszą mieć ukończony 18 rok życia i przede wszystkim być chętne do odbycia praktyk zawodowych a następnie gdy będzie taka możliwość podjęcia aktywizacji zawodowej na otwartym rynku pracy. Realizacja projektu umożliwi wypracowanie, prowadzenie i rozszerzenie usług aktywizujących społecznie i zawodowo, precyzyjnie dostosowanych do specyfiki i potrzeb tej grupy niepełnosprawnych. Projekt wprowadzi nowe formy wsparcia oraz wpłynie na zmianę postaw społecznych (także rodziców i profesjonalistów pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie).
Każdy niepełnosprawny intelektualnie beneficjent projektu otrzyma 20 godzin indywidualnego wsparcia doradcy zawodowego oraz 15 indywidualnego wsparcia psychologa. Każda z osób ze stopniem upośledzenia umysłowego będzie skierowana do miejsca, w którym zagwarantowane jest dla niej treningowe stanowisko pracy, gdzie przy wsparciu trenera pracy przez dwa tygodnie będzie wykonywała proste elementy pracy. Przewidziano także indywidualne i grupowe poradnictwo psychologiczne w miejscu zamieszkania rodziców projektu, oraz konsultacje prawne z zakresu niepełnosprawności i kwestii związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych, świadczeniami socjalnymi, rehabilitacją.

Obecnie trwa rekrutacja beneficjentów projektu. Prezes Stowarzyszenia Lucyna Cichoń zaprasza wszystkie zainteresowane osoby z zespołem Downa lub niepełnosprawne intelektualnie, które chciałyby wziąć udział w projekcie do placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSOUU na ulicy Ostrogskich 5b w Tarnowie.

PSOUU apeluje również do pracodawców otwartego rynku pracy o umożliwienie bezpłatnych praktyk zawodowych osobom niepełnosprawnym intelektualnie. W tym celu w każdą środę czynne jest biuro projektu w godzinach od 14:00-17:00. -Zapraszamy serdecznie i czekamy na Państwa propozycje! To właśnie Wasza przychylność jest nam najbardziej potrzebna!- mówi Lucyna Cichoń.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(08-04-2009) jot :
Państwo Polskie jest okrutne, żal mi tych ludzi spychanych na margines życia, tak czynić w Europie sie nie godzi! I zamiast odpowiednich swiadczeń znów kogoś o cos trzeba prosić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) pracodawca :
Moze najpierw sprawdzic, kto z psouu w tarnowie nadaje sie do jakielkowiek aktywnosci zawodowej? A nie podrzucac pracodawcom kukulcze jaja w ciemno

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2009) zybi :
Kukułcze jajo? drogi Pracodawco... może Ty jesteś zapartkiem. Nie sądze aby jakikolwiek niepełnosprawny wyraził chęć odbycia u Ciebie praktyk! Puknij się w głowę. Spychasz ludzi na margines... nie znając ich nawet!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl